Γολγοθάς!!! Η επιλογή λέβητα pellet στην Ελλάδα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22696 από Τάκης

ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ έγραψε: Εμείς πριν 2 χρόνια πήραμε λέβητα pellet από την εταιρεία THERMOSTAHL στην Θεσ/νίκη.

Συγκεκριμένα πήραμε το μοντέλο PLS-BIO 49kw, για θέρμανση 170τμ. Ο καυστήρας που έχουμε είναι ο pelletech PV 30a.

Καθαρίζουμε τον καυστήρα κάθε 2 μέρες και τον λέβητα σχολαστικά 1 φορά το μήνα.

Θέλω να ρωτήσω αν έχει και κάποιος άλλος αγοράσει από την παραπάνω εταιρεία. Αν είναι ευχαριστημένος. Αν έχει προβλήματα κλπ.


Δεν μας είπες όμως αν εσύ είσαι ευχαριστημένη από τον λέβητα και για τυχόν προβλήματα;

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27418 από andysurg
Καλημέρα παιδιά

Και εγώ προβληματηζωμε για λεβητα. Έχω καταλήξει σε βιομαζας να καεί και ξύλο. Είμαι μεταξύ την έτερεια thermostahl και Kombi. Συγκεκριμένα μεταξύ το μοντέλο HL100 ( thermostahl) και το kt-an 80/120 (Kombi). Μήπως εχει κανένας γνώμη για τους δυο λεβητες και τις δυο έτερειες αυτές η καμία άλλη λύση για κάτι καλύτερο. Ευχαριστώ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27470 από Grecu_
Καθαρα προσωπικη και υποκειμενικη αποψη αναμεσα στα 2: kombi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38892 από g_apostolo
Αγαπητέ tasosp είσαι ευχαριστημένος με τη λύση prity slb + ferroli p7. Προβλήματα, κατανάλωση; Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αυτή τη λύση & εγώ για μαιζονέτα 90 + 90 τμ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44006 από StefanosK
Καλησπέρα!

Εγώ είμαι από Αθήνα και ενδιαφέρομαι να αλλάξω τον λέβητα σε παλιά πολυκατοικία με κεντρική θέρμανση καλοριφέρ σε στήλες.
Έκανα κι εγώ την γύρα μου στην αγορά και έχω καταλήξει σε 2.

Συγκεκριμένα είμαι ανάμεσα στον COMPACT TOBY 20 και σε έναν αντίστοιχο Ferolli (δεν θυμάμαι μοντέλλο τώρα).

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία με αυτούς τους 2 καθώς επίσησ και στην εγκατάσταση, καθώς θα μου την κάνει ένας φίλος με χρόνια εμπειρία υδραυλικού αλλά όχι σε Pellet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44081 από DOOM_NX

StefanosK έγραψε: Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία με αυτούς τους 2 καθώς επίσησ και στην εγκατάσταση, καθώς θα μου την κάνει ένας φίλος με χρόνια εμπειρία υδραυλικού αλλά όχι σε Pellet.

Πες του να ακολουθήσει το manual του λέβητα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ