Ξύλο: λύση απεξάρτησης από το πανάκριβο πετρέλαιο

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #386 από androutso
Τα ξυλα σου ειναι φετηνα περσινα η προπερσινα?Τη ηγρασια εχουν ξερεις?Ποσα κιλα περιπου εκαψες σε μια μερα?
Οπως τα περηγραφεις ειναι σαν να δουλευει με την μιση αποδοση.Τα σωματα ειναι χλιαρα ζεστα η ζεματανε?
Την εγκατασταση ποιος την εκανε?Μην εχεις καμια βλαβη πουθενα αλλου?

ATMOS DC32S
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by androutso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #387 από bora550

androutso έγραψε: Τα ξυλα σου ειναι φετηνα περσινα η προπερσινα?Τη ηγρασια εχουν ξερεις?Ποσα κιλα περιπου εκαψες σε μια μερα?
Οπως τα περηγραφεις ειναι σαν να δουλευει με την μιση αποδοση.Τα σωματα ειναι χλιαρα ζεστα η ζεματανε?


Τα ξύλα είναι περσινά. Είναι στεγνά για το λόγο ότι δεν δημιουργούντα υγροποιήσεις στο κάτω μέρος της πυρόλυσης. ΑΑΑ στάχτες άδειασα σήμερα το πρωί μετά από τουλάχιστον 20 καρότσια γεμάτα ξύλα μέχρι πάνω από την προηγούμενη πέμπτη που μας πέρασε το βράδυ που άναψε. Άρα η πυρόλυση λειτουργεί.... Μέσω όρο 3-4 καρότσια την μέρα που αντιστοιχούν σε 5-6 γεμίσματα του θαλάμου του Atmos. Κιλά δεν ξέρω..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #388 από spyroskosmas
Πιθανόν να είναι μικρό το δοχείο, αλλά με 2 και 3 ημέρες λειτουργίας και με δεδομένο ότι τα μεγάλα κρύα δεν έχουν έρθει ακόμη (παρόλο τα -7 της προηγούμενης εβδομάδας), θα ήθελα να το δω περισσότερο σε λοιτουργία.
Πάντως η Atmos για το λέβητά μου συνιστά δοχεία δυναμικότητας 2.000 - 2.500λτ. Εάν δω ότι χρειάζεται, θα το βάλω. Μεγάλη υπόθεση να είναι κλειστός ο λέβητας και να έχεις θέρμανση για πολλές ώρες.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #390 από androutso
Περημενω τον λεβητα DC32S να μου ερθει την Παρασκευη.Με οσα μου εχεις πει μαλον θαχασω τον υπνο μου!!!
Τη να πω δεν ξερω!!!Τα 900 ευρο τα θελανε για την εγκατασταση απο το καταστημα που αγορασες τον λεβητα?
Ελενξε το skyp σου!!

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #389 από theo64
Μερικές ερωτήσεις για να μπορέσουμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει
1. Σε τι θερμοκρασία σταματά το βεντυλατερ του λέβητα; ( Η μαμα εταιρία συστήνει να λειτουργεί ο λέβητας μεταξύ 80 και 90 βαθμούς κελσίου)Αν μπορείς περιέγραψε μας οι δύο ρυθμιστές-κουμπιά που υπάρχουν πάνω στο λέβητα σε ποιες θέσεις είναι.
2. Ποιά είναι η θερμοκρασία του νερού που φεύγει απο το δοχείο αδρανείας για τα σώματα; (εκεί στην έξοδο του δοχείου αδρανειας για τα σώματα θα πρέπει να υπάρχει θερμόμετρο για να ελέγχουμε την θερμοκρασία του νερού προς τα σώματα καθώς επίσης θα πρέπει να υπάρχει και τρίοδη βάνα που θα γίνεται η ρύθμιση αυτής της θερμοκρασίας)
3. Σε πόση ώρα καιει τα ξύλα ο λέβητας όταν τον γεμίσεις;
4. Σε όλη τη διάρκεια που καιει ο λέβητας υπάρχουν χρονικά διαστήματα που σταματά να λειτουργεί το βεντυλατέρ ενώ το νερό στο δοχείο είναι χλιαρό;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #391 από androutso

spyroskosmas έγραψε: Πιθανόν να είναι μικρό το δοχείο, αλλά με 2 και 3 ημέρες λειτουργίας και με δεδομένο ότι τα μεγάλα κρύα δεν έχουν έρθει ακόμη (παρόλο τα -7 της προηγούμενης εβδομάδας), θα ήθελα να το δω περισσότερο σε λοιτουργία.
Πάντως η Atmos για το λέβητά μου συνιστά δοχεία δυναμικότητας 2.000 - 2.500λτ. Εάν δω ότι χρειάζεται, θα το βάλω. Μεγάλη υπόθεση να είναι κλειστός ο λέβητας και να έχεις θέρμανση για πολλές ώρες.

Μετα απο 3 μερες πως τα ειδες τα πραγματα?Ξερεις ποσα ξυλα εκαψες?

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ