Ξύλο: λύση απεξάρτησης από το πανάκριβο πετρέλαιο

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3132 από miller
φιλε κωνστσαντινε τοτε κατι εχεις κανει λαθος. τι θερμοκρασια στον πινακα στο ποσο την εχεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3156 από kostantinos1

miller έγραψε: φιλε κωνστσαντινε τοτε κατι εχεις κανει λαθος. τι θερμοκρασια στον πινακα στο ποσο την εχεις?

στο 70 τωρα με τα κρυα τον εχεισ δοκιμαση γιατι οσο ειχα ζεστα ολα ηταν μια χαρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3157 από kostantinos1

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: φιλε κωνστσαντινε τοτε κατι εχεις κανει λαθος. τι θερμοκρασια στον πινακα στο ποσο την εχεις?

στο 70 τωρα με τα κρυα τον εχεισ δοκιμαση γιατι οσο ειχα ζεστη ολα ηταν μια χαρα

αλλα για ολα τα τετραγωνικα μολις μπουν και οι τρεισ κυκλοφορητεσ αστα να πανε ζεστα θα εχω αλλα θα καθομαι ολη μερα στον λεβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3225 από miller

kostantinos1 έγραψε:

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: φιλε κωνστσαντινε τοτε κατι εχεις κανει λαθος. τι θερμοκρασια στον πινακα στο ποσο την εχεις?

στο 70 τωρα με τα κρυα τον εχεισ δοκιμαση γιατι οσο ειχα ζεστη ολα ηταν μια χαρα

αλλα για ολα τα τετραγωνικα μολις μπουν και οι τρεισ κυκλοφορητεσ αστα να πανε ζεστα θα εχω αλλα θα καθομαι ολη μερα στον λεβητα


απο ξυλα τι καις? εγω εχω αρκετα κουτσουρα σε συνδιασμο με ποιο μικρα ξυλα και τωρα ακομη που εχει αρκετο κρυο το γεμιζω 3 φορες και τον θερμοστατη στο 24. οι ρυθμισεις που εχω ειναι συντηρηση ανα 3 λεπτα στο 8
δυναμη ανεμιστηρα 7
θερμοκρασια πινακα 68
Εσυ πως τα εχεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3260 από kostantinos1

miller έγραψε:

kostantinos1 έγραψε:

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: φιλε κωνστσαντινε τοτε κατι εχεις κανει λαθος. τι θερμοκρασια στον πινακα στο ποσο την εχεις?

στο 70 τωρα με τα κρυα τον εχεισ δοκιμαση γιατι οσο ειχα ζεστη ολα ηταν μια χαρα

αλλα για ολα τα τετραγωνικα μολις μπουν και οι τρεισ κυκλοφορητεσ αστα να πανε ζεστα θα εχω αλλα θα καθομαι ολη μερα στον λεβητα


απο ξυλα τι καις? εγω εχω αρκετα κουτσουρα σε συνδιασμο με ποιο μικρα ξυλα και τωρα ακομη που εχει αρκετο κρυο το γεμιζω 3 φορες και τον θερμοστατη στο 24. οι ρυθμισεις που εχω ειναι συντηρηση ανα 3 λεπτα στο 8
δυναμη ανεμιστηρα 7
θερμοκρασια πινακα 68
Εσυ πως τα εχεις?

3 φορες
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kostantinos1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3269 από drifter
Μαλλον πολύ αγανακτησες!

Εδω που τα λέμε και εγω θα ήθελα να κλειδώσω σε ένα σπιτι τον Σερβο που εγραψε στο φυλλαδιο "ενα γεμισμα την μέρα" , χωρίς ρουχα και με θερμανση τον λεβητα με ενα γεμισμα....

Βέβαια δεν ετρεφα αυταπάτες... Και το κακό ειναι πως εχω υγρα ξύλα! Με τα ξερα ειμαι ευχαριστημενος σε γενικές γραμμες , αλλα φωτια το πρωι ουτε για πλάκα! Στην καλύτερη μερικά καρβουνα!

Αλλά εχω και απώλειες στο σπίτι και ακόμη δεν εχω αποφασήσει που θα αφήσω το ταμπερ της καμινάδας!

Konstantinos νομίζω πως το προβλημά σου είναι πως τα σπίτια ζητάνε όλα μαζί νερό και ο λέβητας έχει μικρή χωρητικότητα!
Αν αποφάσισες να πάρεις άλλον γιατι δεν σου κάθεται πλέον καλά να κοιτάξεις να έχει μεγαλή χωρητικότητα σε νερό ή να βαλεις δοχειο αδρανειας. Μια ιδεα λέω δεν το παιζω ειδικός αλλα ότι και να πάρεις αν έχει λιγο νερο στο boiler και με κρυες επιστροφές νομίζω θα ειναι πρόβλημα!

Παντως και σε εμένα δεν τα παει τόσο καλά όσο του miller (εχω και εγώ τον fk2 για 120 μ2 αμονωτα)

Ελπιζω να ειναι τα ξυλα μου !

Αλήθεια σε τι προσανατολιζεσαι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ