Grune holz wood pellet Alfa Wood

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149044 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Grune holz wood pellet Alfa Wood
Συνεχισε να προτιμας ξενα προιοντα και σε λιγο καιρο οχι δε θα σου περισσευουν,αλλα δε θα εχεις να φας!
Αυτη η νοοτροπια μας εφτασε εδω δεν το καταλαβαινετε;
Τελος παντων τι καθομαι και σκαω.
Ψωνιστε οπου σας αρεσει αλλα στο τελος ερχεται και ο λογαριασμος.Οπως αλλωστε ηλθε αλλα μυαλο δε βαζουμε.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri, SakiSystem

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149054 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Grune holz wood pellet Alfa Wood
για της επιδοτηδεις που παιρνουνε απο τα προγραματα δεν λεμε τιποτα,για τα χαρατσια λεμε λες και εμεις δεν πληρωνουμε χαρατσια ειμαστε ανετοι,και για την καταντια φταιμε εμεις που προσπαθουμε με χιλια βασανα στο κεφαλι μας να αγοραζουμε κανενα σακι πελλετ για να ζεσταθουμε και οχι καποιοι αλλοι...... εσυ που εχεις να φας γιατι εγω δεν εχω στειλε καμια παλετα δωρο,και στον φιλο πιο πανω αλλη μια
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by giannhs123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149056 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Grune holz wood pellet Alfa Wood
Για να το λήξω από την πλευρά μου να γράψω κάτι τελευταίο για να μην θεωρήσει κάποιος ότι υπάρχει εμπάθεια από την πλευρά μου απέναντι σε οποιαδήποτε εταιρία.

Δεν έχω τίποτα με την ALFAWOOD, ίσως μόνο σεβασμό γιατί είναι η μοναδική εταιρία στην Ελλάδα στον χώρο του πέλλετ που στέκεται αξιοπρεπώς εδώ και κάμποσα χρόνια και προσπαθεί και απ' ότι φαίνεται βελτιώνει τα προϊόντα της. Και μπράβο της!

Όμως στην σχέση τιμή-απόδοση, αυτή την στιγμή και κατα την γνώμη μου πάντα, οι ξένες εταιρίες υπερτερούν και γι αυτό φέτος προτίμησα μία από αυτές. Του χρόνου πολύ θα χαρώ να προτιμήσω μια ελληνική εταιρία, αν υπερτερεί αυτή.

Όσο για το ψωνίζεται ελληνικά, όσο μπορώ το κάνω, μα δεν γίνεται παντού να το κάνω. Είναι εποχές που δεν έχω την πολυτέλεια να μην υπολογίσω και το τελευταίο ευρώ και δεν καταλαβαίνω κιόλας γιατί αυτό φαίνεται παράλογο και όχι συνετό.

Αυτά από εμένα, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Να έχετε μια καλή μέρα και καλό χειμώνα σε όλους.

Υ.Γ.
Αυτή την στιγμή στην Τρίπολη -2,6.
Δεν ξεκινάμε καλά...

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149064 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Grune holz wood pellet Alfa Wood
γεια σου φιλε PRI με τα λεγομενά σου..συμφωνω και επ'αυξανω,δυσκολοι καιροι για πριγκιπες,θα σκεφτουμε τωρα την ΑΛΦΑ που αυξησε φετος την τιμη στο πελλετ της-επειδη πηρε πιστ/ση;;;;;,και ενα ακομη... δεν ξερουμε αν αγορασε την πρωτη υλη που χρησιμοποιει για το πελλετ της ή ειναι δικια της παραγωγή ,για να δουμε οχι τιποτε αλλο, αν ειναι Ελληνικο ή οχι.
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by thomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149074 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Grune holz wood pellet Alfa Wood
Ο χρήστης stergiosbik είπε κατι πολυ σωστό . Ανάμεσα σε δυο με την ίδια ποιότητα και τιμή ειναι ντροπή να μην επιλέγουμε το ελληνικό. Σε αυτο νομίζω συμφωνούμε όλοι. Καλο χειμώνα και από Λάρισα .

sdancer75
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 8 Μήνες πριν #153354 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Grune holz wood pellet Alfa Wood

Pri έγραψε: Όμως στην σχέση τιμή-απόδοση, αυτή την στιγμή και κατα την γνώμη μου πάντα, οι ξένες εταιρίες υπερτερούν και γι αυτό φέτος προτίμησα μία από αυτές. Του χρόνου πολύ θα χαρώ να προτιμήσω μια ελληνική εταιρία, αν υπερτερεί αυτή.


Φέτος λοιπόν δεν βρήκα Schweighofer στην Τρίπολη που μένω κάτω από 300 τον τόνο (πέρσι το βρήκα 275 με μεταφορικά), οπότε αναγκαστικά πήγα στην αμέσως καλύτερη (κατα την υποκειμενική μου γνώμη πάντα) λύση.

Να πω πως καμία αλυσίδα supermarket δεν φέρνει πελλετ στην Τρίπολη (τουλάχιστον μέχρι και πέρσι δεν έφερνε), οπότε δεν μπορούσα να περιμένω ούτε αυτό.

Οπότε πήρα ελληνικό πελλετ με την καλοκαιρινή προσφορά της Alfawood (το κατά πόσο είναι "προσφορά", είναι άλλη κουβέντα αλλά δεν θέλω να την κάνω...) 5 παλέτες από το Α1 (το πορτοκαλί σακί) με 275 ο τόνος (με ΦΠΑ και μεταφορικά μέχρι το πεζοδρόμιο και 1 παλέτα Α2 (το γνωστό πράσινο σακί) με 260 ο τόνος (με ΦΠΑ και μεταφορικά μέχρι το πεζοδρόμιο) μου έχουν μείνει και 2 τόνοι Schweighofer από πέρσι.

Οπότε φέτος θα γίνει μια καλή σύγκριση για το πως συμπεριφέρεται το καθένα στο λέβητά μου.

Καλό υπόλοιπο καλοκαίρι κι ακόμα καλύτερο χειμώνα να έχουμε.

Υ.Γ.1
Δεν ήταν λοιπόν ότι δεν θέλω ν' αγοράσω ελληνικό πέλλετ, αλλά ότι κοιτάω πάντα την ισορροπία της σχέσης τιμή/απόδοση. Φέτος με έφερε να αγοράσω ελληνικό πέλλετ. Κανένα πρόβλημα. Ας ελπίσουμε ότι και με την καύση θα είμαστε ΟΚ. Μέχρι όμως να αρχίσω να καίω δεν έχω άποψη.

Υ.Γ.2
Δεν θέλω ν' αρχίσω να λέω για ποιότητα σακιών και παλλετών και το πόσο ταλαιπωρημένα ή όχι μου φαίνονται σε σύγκριση με τα άλλα. Αν καίγονται σωστά, χέστηκα για τα υπόλοιπα.

Υ.Γ.3
Περισσότερα το χειμώνα.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ