Συζητήσεις για τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131722 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Πάρε ένα φανερό, δεν είναι άδικο, δεν τσούζει
Ένα προϊόν ενός τόνου της Κρήτης πωλείται στην Αθήνα 215€ και εδώ στην Θεσσαλονίκη 290€

Μην προσπαθήσεις να κάνεις παραλληλισμό με ανάλογο Ευρωπαϊκό προϊόν μέσα στην Ελλάδα, τέτοια διαφορά δεν θα την βρείς.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131723 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Αν - οταν αυτο το προιον γινει "πανελλαδικό" τοτε θα ειναι υπερτιμιμενο - μπορει λιγο μπορει πολυ αλλα θα ειναι - στη Κρητη και οριακο" στη θεσσαλονικη.

Να το πω και πιο απλά.
παιρνεις ολους τους τονους και ολα τα μεταφορικά και τα διαιρεις μεταξυ τους. "Αυτο" σου δινει την.... ενιαια και καλα τιμη σε ολη την Ελλαδα.

ειναι αν θες δυο διαφορετικές φιλοσοφίες πωλησης.....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131724 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
υπαρχει ενας παραγοντας που νομιζω εχετε παραβλεβει ,,,κι οδηγει σ αυτο που ειπωθηκε ,,,
τοσο πουλαει ο διπλανος τοσο θα πουλησω κι εγω ,,,
η μικρη στις περισσοτερες περιπτωσεις βιοτεχνικη παραγωγη ...
δεν μπορει να καλυψει εκτεταμενη περιοχη αρα προσπαθει να ξεπουλησει οπου νομιζει οτι μπορει ναναι ανταγωνιστικος σαφως σε οσο το δυνατον καλυτερη γι αυτον τιμη
τα κριτηρια θα επρεπε να αλλαζουν οταν μιλαμε για μεγαλους παραγωγους ,,,αν και κατα κανονα αυτοι προσπαθουν να διαμορφωσουν τιμες ασχετως κοστολογιων
βασικος νομος της ελευθερης αγορας :)

βασικος παραγοντας το δικτυο πωλησεων ... που στον χωρο ειναι ανυπαρκτο η σχεδον


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131725 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Σωστός ο λογαριασμός που κάνεις, κάπως έτσι τα λογαριάζω και εγώ, νομίζω όμως πως συντρέχουν και άλλοι παράγοντες για να κρατηθεί η τιμή ενός προϊόντος χαμηλά, δεν ξέρω ποιοι αλλά ο λογαριασμός που κάνω μου φαίνεται πολύ απλός, εδώ μας χρειάζεται ένας σπουδαγμένος, και καλό είναι οι σπουδαγμένοι να μην μας παρουσιάζουν τις περγαμηνές τους γιατί πιθανόν να επηρεάζουν την κρίση μου "τι στο καλό σπουδαγμένος είναι άρα ξέρει τι λέει"

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131743 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
K οι κυβερνωντες αυτου του τοπου για τα τελευταια 40 χρονια,να δειτε ποσο σπουδαγμενοι ηταν και ειναι!
Αμα βαλουν τα πτυχια στη σειρα θα φτασουν μεχρι το φεγγαρι αλλα.....
Κι εμεις τα ΒΟΥΡΛΑ απο κατω χειροκροτουσαμε κ σκεφτομασταν "σπουδαγμενος στα καλυτερα πανεπιστημια ειναι,κατι ξερει αυτος" ασχετως αν εμεις δεν καταλαβαιναμε Χριστο!
Το θεωρητικο υποβαθρο παιζει τεραστιο ρολο αλλα αν δεν τριφτεις στην πραγματικη ζωη παει χαμενο.
Χρειαζεται συνδυασμος κ των δυο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131763 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Καλημερα και απο μενα αυτη την βροχερη κυριακη.Τα λετε ολοι σωστα.Θα σας πω και γω την ιστορια μου.Φιλος γερμανος που ζει εδω και 5 χρονια εδω και εργαζετε στο δημοσιο αποφασισε να κανει επιχειρηση γιατι θελει να μεινει εδω μονιμα.Στην πορεια αυτη λοιπον διαπιστωσε οτι σε οτι του πουλαγαν υπηρχαν τρομερες αποκλισεις και ορισμενες φορες προσπαθουσαν να τον κοροιδεψουν.

Τι θελω λοιπον να πω η ελλαδα ειναι στημένη ετσι που ο καθε ενας να εχει ενα μαγαζι το κεντρικο υπερμαγαζο ειναι αυτο που δινει τον ρυθμο αν καποιος ξεφυγει τον διαλύουν.Και δευτερον στην ελλαδα επιχειρηματιας σημαινει κοροιδευω βγαζω πολλα λεφτα γρηγορα και μετα χρεωκοπω και ανοιγω ξανα αλλη εταιρια.Η μακροβιοτητα των επιχειρησεων για να μην πω η υπαρξη επιχειρησεων στην ελληνικη επικρατεια ειναι νεα μοδα μετα την κατάρρευση του δημοσιου τομεα.
Με λιγα λογια αλλως το βαφτιζει μεταφορικα, άλλως κερδος, αλλως Ασφαλιστικες εισφορες αλλως κλεψια και κοροιδεια αλλα στο δια ταυτα ο καταναλωτης πληρωνει με 100% αυξηση προιοντος.
ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ?ΡΩΤΑΩ
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ