Συζητήσεις για τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131563 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
θελω να πιστευω οτι κανεις δεν αγοραζει με 8 ευρω τσουβαλακι
ειναι ομως πολλοι αυτοι που αγοραζουν τσουβαλακια με 5 ,6 κι ισως και παραπανω


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131573 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Για το θέμα των διαφορετικών τιμών της Alfa, με έχουν καλύψει ο XAALAARAA και ο fritakos. Όσο για την απάντηση των Νasikas και kosmidis80, έχω να πω τα εξής:
  1. Nasikas: "Στις περιοχές αυτές ο όμιλος πουλάει στην χαμηλότερη τιμη της τοπικής αγορας." Τα είπες όλα: Πουλάμε όσο χρειάζεται για να είμαστε φθηνότεροι. Αφού στην Αττική οι τιμές είναι ακριβές, αρκεί να είμαστε απλά οι φθηνότεροι. Γι αυτό και δε βάζουμε διαφήμιση σε πανελλαδική εφημερίδα για να μη μας πάρουν χαμπάρι.
  2. kosmidis80: "Φιλε μου το εμποριο και το μανατζμεντ ειναι πολυ πιο συνθετο απ οτι το εχεις στο μυαλο σου." Εγώ είμαι ψυχολόγος-επικοινωνιολόγος και δε διεκδικώ ακαδημαϊκές δάφνες διοίκησης επιχειρήσεων. Εσύ, αγαπητέ μου που γνωρίζεις, όπως φαίνεται, μάλλον ξέχασες να συνυπολογίσεις τον παράγοντα "crisis management". Όταν η κοινή γνώμη ανακαλύψει κάτι που δεν την εξυπηρετεί τη δεδομένη στιγμή λειτουργεί ρεβανσιστικά έναντι του πομπού του σχετικού μηνύματος, δαιμονοποιώντας τα όποια ελατήριά του, ακόμη και αυτά του λογικού και δίκαιου εμπορικού κέρδους.
    Με απλά λόγια, όταν ο άλλος πεινάει του φταίνε τα πάντα. Άρα μια ενιαία εμπορική πολιτική θα βοηθούσε περισσότερο σε αυτό που αποκαλούμε "έξωθεν καλή μαρτυρία", που στην Ελλάδα της χρεωκοπίας η ανάγκη ύπαρξης αυτής της "έξωθεν καλής μαρτυρίας" ίσως να είναι μεγαλύτερη και από αυτήν της ποιότητας του προϊόντος.
    Και επαναλαμβάνω:
    Στα εταιρικά καταστήματα της Goody's (μια και μιλήσατε για τα καταστήματα συμφερόντων της Alfa) η τιμή του burger είναι η ίδια από τη Θεσσαλονίκη μέχρι το Ηράκλειο της Κρήτης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131574 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Θεωρω οτι βλεπεις λαθος τα πραγματα.
Το ολο προβλημα σου ειναι οι τιμες που δινει η Alfa εδω στη Λαρισα αν καταλαβα σωστα.
Ομως εδω στο φορουμ ΟΛΟ το καλοκαιρι ηταν γνωστο το ποσο πουλουσε στην περιοχη μας.
Κατα καιρους ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα πολυκαταστηματα βγαζουν κατα τοπους προσφορες.
Ενδεικτικα εδω στο Carrefour της Λαρισας ειχε για καιρο προσφορα-που δεν ετρεχε σε αλλα μαγαζια της αλυσιδας-που εδινε επιστροφη 5 ευρω ανα 20 ευρω αγορων.
Ορισμενοι απο εμας αγορασαμε πελλετ με τιμη ακομα κ κατω απο 2 ευρω ανα σακι!
Αυτα συμβαινουν σε αλυσιδες που εχουν καταστηματα σε ολη την Ελλαδα.
Στη Δραμα πουλαει εμπορος το Alfa με 265 ευρω/tn ενω εδω η Alfa με 275.
Ελα ομως που η Δραμα ειναι 2 βηματα απο το εργοστασιο κ η Λαρισα 1002.
Εχε επισης στο μυαλο σου οτι στην εγχωρια αγορα η Alfa παιζει καθοριστικο ρολο.
Να εισαι απολυτα βεβαιος οτι αν η Alfa βγει εκτος παιχνιδιου,θα κλαψουν μανουλες.
Η αγορα εχει καποιους κανονες-καλως η κακως αυτοι ειναι-κ με αυτους παιζουμε ολοι μας.
Στο κατω κατω ετσι οπως το βλεπω εγω,αν ειναι να πληρωνω 300 ευρω το πελλετ,χιλιες φορες να τα δωσω σε μια ΔΙΚΗ ΜΑΣ εταιρεια παρα στον καθε "ΒΑΡΒΑΡΟ" που ειδε φως κ μπηκε.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": STAF, Fokion, dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131575 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Οπως και η τιμη της βενζινας ειναι η ιδια σε ολη την Ελλαδα "απο Θεσσαλονικη μεχρι Ηρακλειο της Κρητης"...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131577 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Και να το παω και αναποδα

Για να εχει το μπεργκερ την ιδια τιμη απο Θεσσαλονικη έως το Ηρακλειο της Κρητης φαντασου ΠΟΣΟ ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΟ το πληρωνεις στη Θεσσαλονικη ( που αν δε κανω λαθος ειναι η εδρα της Εταιρείας).....
Γιατι δε φανταζομαι να πιστευει κανεις οτι στο Ηρακλειο μπαινουν μεσα.......

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131578 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

stergiosbik έγραψε: Θεωρω οτι βλεπεις λαθος τα πραγματα.
Το ολο προβλημα σου ειναι οι τιμες που δινει η Alfa εδω στη Λαρισα αν καταλαβα σωστα.
Ομως εδω στο φορουμ ΟΛΟ το καλοκαιρι ηταν γνωστο το ποσο πουλουσε στην περιοχη μας.
Κατα καιρους ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα πολυκαταστηματα βγαζουν κατα τοπους προσφορες.
Ενδεικτικα εδω στο Carrefour της Λαρισας ειχε για καιρο προσφορα-που δεν ετρεχε σε αλλα μαγαζια της αλυσιδας-που εδινε επιστροφη 5 ευρω ανα 20 ευρω αγορων.
Ορισμενοι απο εμας αγορασαμε πελλετ με τιμη ακομα κ κατω απο 2 ευρω ανα σακι!
Αυτα συμβαινουν σε αλυσιδες που εχουν καταστηματα σε ολη την Ελλαδα.
Στη Δραμα πουλαει εμπορος το Alfa με 265 ευρω/tn ενω εδω η Alfa με 275.
Ελα ομως που η Δραμα ειναι 2 βηματα απο το εργοστασιο κ η Λαρισα 1002.
Εχε επισης στο μυαλο σου οτι στην εγχωρια αγορα η Alfa παιζει καθοριστικο ρολο.
Να εισαι απολυτα βεβαιος οτι αν η Alfa βγει εκτος παιχνιδιου,θα κλαψουν μανουλες.
Η αγορα εχει καποιους κανονες-καλως η κακως αυτοι ειναι-κ με αυτους παιζουμε ολοι μας.
Στο κατω κατω ετσι οπως το βλεπω εγω,αν ειναι να πληρωνω 300 ευρω το πελλετ,χιλιες φορες να τα δωσω σε μια ΔΙΚΗ ΜΑΣ εταιρεια παρα στον καθε "ΒΑΡΒΑΡΟ" που ειδε φως κ μπηκε.

Θεωρώ ότι αυτή η τελευταία σου προσέγγιση ήταν αρκετά πιο ρεαλιστική, ειδικά ως προς το κομμάτι ότι κι εγώ προτιμώ να δίνω τα λεφτά μου στις ελληνικές εταιρείες. Κατά τα λοιπά, έχω εξαντλήσει τη θέση μου επί του θέματος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ