Συζητήσεις για τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131521 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

kosmidis80 έγραψε: Και μην ακουσω καμια μαλακια για καλαματιανο μαυρακι! Χαχαχα

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


οσο δουλευε και την σελμαν κατι εβρισκε να ανεβαση προς την θρακη απο τον ασπροπυργο :whistle: :whistle: :whistle:

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131523 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Διαβαζα στο άλλο νημα "Τιμες πελλετ" και βλέπω ότι και εδω υπάρχουν ποστ σχετικά με ...οσμές.
(πόσταρα στο άλλο νήμα για το θεμα αυτο www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...tart=4245&Itemid=384 )

Σχετικα με τις τιμές, ο Θόδωρος σαν ανθρωπος της αγοράς καταλαβε τι παιζει και το εγραψε σωστα.
Με Λαρισα υπάρχει γραμμη μεταφορας και εχει χαμηλο σχετικα μεταφορικο.

Και στην Αθηνα υπάρχει μεικτων συμφερόντων καταστημα στην Λ Λαυρίου 12 (Τζηλος), αλλα έχει μεταφορικο 30 ευρω/τονο και αποθηκευτρα -δυστυχως.
Όπως και σε Γιαννενα, Πατρα, Γρεβενά, Κατερίνη, Σερρες, Αλεξανδρούπολη, Αργος, Ναυπακτο, Βόλο, Τρίκαλα (επιχειρήσεις που έχει ποσοστο ΜΚ ο όμιλος.) και Αριδαια χωρίς ποσοστο.
Στις περιοχές αυτές ο όμιλος πουλάει στην χαμηλότερη τιμη της τοπικής αγορας. (εξαιρουνται τα...μαυρα με εικονικα χαρτιά, αλλα εκει έχουν ραματα οι γουνες ...αρχισαν να κλαινε μανουλες)

Σχετικά με την Θεσσαλονίκη, σημερα ήμουν εκει και αποφασίστηκε να ενεργοποιηθει αποθηκη του ομίλου στο Καλοχώρι (εναντι Μακιού).
Οι τιμές θα ανακοινωθούν με καταχώρηση στον Τύπο και θα είναι εξαιρετικά χαμηλές.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131525 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Τιμες απο Δραμα με ΦΠΑ:
GMG=320
Schweighofer=320
Silva=290
Ahira=270
Alfawood=265
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131527 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Γιατι όμως κ Νασικα ο Τζιλος πουλάει ακριβότερα απο οτι μου το έστειλε στο σπιτι μου στηνΑθηνα κατάστημα της Θεσσαλονίκης;
Φυσικά με κανονικά χαρτιά ΦΠΑ και φορτωτικη 300 ευρώ η παλετα 1050kg παραδωμενο στην αποθήκη μου και ο Τζηλος 300 ευρώ ο τόνος + μεταφορικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131529 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

fritakos έγραψε: Γιατι όμως κ Νασικα ο Τζιλος πουλάει ακριβότερα απο οτι μου το έστειλε στο σπιτι μου στηνΑθηνα κατάστημα της Θεσσαλονίκης;
Φυσικά με κανονικά χαρτιά ΦΠΑ και φορτωτικη 300 ευρώ η παλετα 1050kg παραδωμενο στην αποθήκη μου και ο Τζηλος 300 ευρώ ο τόνος + μεταφορικά.

Απο Σαλονικη για Αθηνα υπάρχει γραμμη με πρακτορεία και δεν είναι ακριβα τα ναυλα.
Και αν ο Σαλονικιος εμπορος αγόρασε ποσοτητες Μαιο- Ιουνη, εχει χαμηλές τιμές.

Όμως για τον Τζήλο θυμαμαι ότι ειχε χαμηλότερη τιμη. (θα ρωτησω το πρωί και θα σας πω)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131530 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

Nasikas έγραψε:

fritakos έγραψε: Γιατι όμως κ Νασικα ο Τζιλος πουλάει ακριβότερα απο οτι μου το έστειλε στο σπιτι μου στηνΑθηνα κατάστημα της Θεσσαλονίκης;
Φυσικά με κανονικά χαρτιά ΦΠΑ και φορτωτικη 300 ευρώ η παλετα 1050kg παραδωμενο στην αποθήκη μου και ο Τζηλος 300 ευρώ ο τόνος + μεταφορικά.

Απο Σαλονικη για Αθηνα υπάρχει γραμμη με πρακτορεία και δεν είναι ακριβα τα ναυλα.
Και αν ο Σαλονικιος εμπορος αγόρασε ποσοτητες Μαιο- Ιουνη, εχει χαμηλές τιμές.

Όμως για τον Τζήλο θυμαμαι ότι ειχε χαμηλότερη τιμη. (θα ρωτησω το πρωί και θα σας πω)


Πριν περίπου 1 μήνα μου ειχε δώσει τιμή 300/τόνο + μεταφορικά και τελικά το πηρα απο Σαλονικα.
Αφού τα πρακτορεία ειναι πιο φτηνά γιατι δεν τα χρησιμοποιεί και ο Τζηλος, ο Τζηλος δεν αγοράζει καλοκαιρι ;
Καταλαβαίνω οτι διάφορες απο μαγαζί σε μαγαζί υπάρχουν αλλά μου κανει εντύπωση πως το μαγαζί μικτών συμφερόντων ειναι πιο ακριβό απο έμπορο στη Θεσσαλονίκη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.264 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ