Συζητήσεις για τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131493 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

kosmidis80 έγραψε: Εχει η αλφα καταστηματα λιανικης;
Τι ακριβως λες; δεν σε καταλαβαινουμε;

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


O stergiosbik είπε ότι είδε διαφημιστική καταχώρηση σε τοπικό τύπο προσφορά για pellet από τις κεντρικές εγκαταστάσεις της Alfa στη Λάρισα. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131494 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Ναι εγω το γνωριζω.Γι αυτο κ το λεω αλλα το θεμα ειναι οτι εδω μεσα ολα τα τσουβαλιαζουμε κ οποιον παρει ο χαρος.
Ενω ομως ξερουμε ολοι μας οτι τα πελλετ του Καρυπιδη ειναι 2 διαφορετικα,ορισμενοι φορτωνουμε τα κουσουρια του ενος στο αλλο.
Τυχαιο;Δε νομιζω!!! ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131496 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

dryianni έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Εχει η αλφα καταστηματα λιανικης;
Τι ακριβως λες; δεν σε καταλαβαινουμε;

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


O stergiosbik είπε ότι είδε διαφημιστική καταχώρηση σε τοπικό τύπο προσφορά για pellet από τις κεντρικές εγκαταστάσεις της Alfa στη Λάρισα. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά...


Η alfa πουλαει λιανικη μονο εδω στη Λαρισα.
Σε αλλες πολεις δεν εχει καταστηματα λιανικης.
Τουλαχιστον αυτο γνωριζω εγω.Αν εισαι βεβαιος οτι στην Αθηνα υπαρχει καταστημα λιανικης της ιδιας της Alfa να μου το πεις.
Φοβαμαι ομως οτι δεν εχει. :whistle:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131497 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Κλασσικά το ελληνικό είναι πάντα το χειρότερο. Το βουλγαρορουμάνικο που παράγονται σε υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις(εδώ γελάμε) είναι τέλειο.

Συνεχίστε να βρίζετε κάθε τι Ελληνικό. Είναι σαν την ατάκα που έχει αποδοθεί στον Μπρέχτ ενώ είναι antichainletter.wordpress.com/2013/09/04/bertolt-brecht/

Σε 3 χρονάκια που το μεροκάμματο στην Ελλάδα θα είναι όσο της Βουλγαρίας 5ευρώ την μέρα θα απορείτε πως φτάσαμε εδώ...

"Μα γιατί το Ελληνικό πέλλετ είναι ακριβότερο; Αφού ο Βούλγαρος έχει μόνο 400% κάτω μισθολογική δαπάνη 70% κάτω ρεύμα, 3% κατω Φ.Π.Α 40% λιγότερη φορολογία και 70% φτηνότερες πρώτες ύλες ; Πως γίνεται το ελληνικό πέλλετ να είναι ακριβό, δεν το καταλαβαίνω" Ούτε εγώ...Ξέρω όμως γιατί ο Ελληνάρας από την γενιά των 700 ευρώ πήγε σε αυτή των 500 σε αυτή των 490 μεικτά , σε αυτή των 230 3.5ώρες εργασία και έχουμε και συνέχεια. 230 το 8ωρο. Γιατί σιγά μην δώσουμε 10 ευρώ παραπάνω "να γίνει πλούσιο το λαμόγιο που πουλάει ελληνικό πέλλετ" Και σιγά το πέλλετ που βγάζει. Δεν πιάνει το αυστριακό με τίποτα.(εγώ που τα λέω όμως αυτά καίω βουλγάρικο η σέρβικο ) αλλά δεν έχει να κάνει το ελληνικό είναι μάπα.

230 σου φτάνουν η να τσοντάρω και τπτ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131499 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

stergiosbik έγραψε:

dryianni έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Εχει η αλφα καταστηματα λιανικης;
Τι ακριβως λες; δεν σε καταλαβαινουμε;

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


O stergiosbik είπε ότι είδε διαφημιστική καταχώρηση σε τοπικό τύπο προσφορά για pellet από τις κεντρικές εγκαταστάσεις της Alfa στη Λάρισα. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά...


Η alfa πουλαει λιανικη μονο εδω στη Λαρισα.
Σε αλλες πολεις δεν εχει καταστηματα λιανικης.
Τουλαχιστον αυτο γνωριζω εγω.Αν εισαι βεβαιος οτι στην Αθηνα υπαρχει καταστημα λιανικης της ιδιας της Alfa να μου το πεις.
Φοβαμαι ομως οτι δεν εχει. :whistle:

Υπέθεσα πως αφού πουλάει στη Λάρισα, κάλλιστα θα μπορούσε να πουλάει και στην Αθήνα. Αν δεν το κάνει (που μάλλον΄έχεις δίκιο, δεν το κάνει), δεν το κάνει για να μπορούν οι πελάτες της (έμποροι λιανικής) να έχουν υψηλότερο περιθώριο κέρδους. Γιατί εδώ είναι κουτοφραγκία, επαναλαμβάνω, Αττική και οι κάτοικοί της πρέπει να αγοράζουν ακριβά (όπως το παράδειγμα με την πορτοκαλάδα του Ολλανδού τουρίστα).
Έτσι πέταξαν έξω οι έμποροι της Αττικής τον Αβράμογλου (σ.σ. Progetto λέβητες και pellets) και τον Ταγκλή (μπρικέττα) γιατί έδωσαν τα προϊόντα τους πολύ φθηνά στο Leroy Merlin. Κατά τη γνώμη μου, εμπορικά, καλά έκαναν. Δεν μπορείς να αφήνεις τον πελάτη σου (λιανέμπορο) απροστάτευτο έναντι του μεγαλοκαρχαρία. Από την άλλη όμως δεν μπορείς να πουλάς στη Λάρισα και να μην πουλάς στην Αττική. Ή θα πουλάς παντού ή πουθενά. Οι κουτόφραγκοι ξύπνησαν και γίναν ...Ευρωπαίοι! ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131503 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

dryianni έγραψε:

stergiosbik έγραψε:

dryianni έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Εχει η αλφα καταστηματα λιανικης;
Τι ακριβως λες; δεν σε καταλαβαινουμε;

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


O stergiosbik είπε ότι είδε διαφημιστική καταχώρηση σε τοπικό τύπο προσφορά για pellet από τις κεντρικές εγκαταστάσεις της Alfa στη Λάρισα. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά...


Η alfa πουλαει λιανικη μονο εδω στη Λαρισα.
Σε αλλες πολεις δεν εχει καταστηματα λιανικης.
Τουλαχιστον αυτο γνωριζω εγω.Αν εισαι βεβαιος οτι στην Αθηνα υπαρχει καταστημα λιανικης της ιδιας της Alfa να μου το πεις.
Φοβαμαι ομως οτι δεν εχει. :whistle:

Υπέθεσα πως αφού πουλάει στη Λάρισα, κάλλιστα θα μπορούσε να πουλάει και στην Αθήνα. Αν δεν το κάνει (που μάλλον΄έχεις δίκιο, δεν το κάνει), δεν το κάνει για να μπορούν οι πελάτες της (έμποροι λιανικής) να έχουν υψηλότερο περιθώριο κέρδους. Γιατί εδώ είναι κουτοφραγκία, επαναλαμβάνω, Αττική και οι κάτοικοί της πρέπει να αγοράζουν ακριβά (όπως το παράδειγμα με την πορτοκαλάδα του Ολλανδού τουρίστα).
Έτσι πέταξαν έξω οι έμποροι της Αττικής τον Αβράμογλου (σ.σ. Progetto λέβητες και pellets) και τον Ταγκλή (μπρικέττα) γιατί έδωσαν τα προϊόντα τους πολύ φθηνά στο Leroy Merlin. Κατά τη γνώμη μου, εμπορικά, καλά έκαναν. Δεν μπορείς να αφήνεις τον πελάτη σου (λιανέμπορο) απροστάτευτο έναντι του μεγαλοκαρχαρία. Από την άλλη όμως δεν μπορείς να πουλάς στη Λάρισα και να μην πουλάς στην Αττική. Ή θα πουλάς παντού ή πουθενά. Οι κουτόφραγκοι ξύπνησαν και γίναν ...Ευρωπαίοι! ;)


Εμ δεν γιναμε Ευρωπαιοι.
Αν ειμασταν θα καναμε κουμαντο για αγορα μεσα στο καλοκαιρι κ δεν θα ψαχναμε τωρα.
Μιας κ αναφερεις την Αλφα θα σου πω το εξης.
Σχεδον ολο το καλοκαιρι ειχε προσφορα εδω στη Λαρισα 220euro/tn.Πολυ ευκολα οποιος ηθελε εκανε παραγγελια κ με 25-30 euro ανα παλλετα το ειχε σπιτι του στην Αθηνα.
Συνολο 250 ευρω.
Η Αλφα φταιει που εμεις θελουμε ν αγοραζουμε καρπουζι μεσα στο καταχειμωνο με τιμη καλοκαιριου;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ