Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117897 από xtrem75
Απαντήθηκε από xtrem75 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

electron έγραψε:

xtrem75 έγραψε: καλημερα,πηρα σημερα απο τα carreffur,pellet.στα 3,56,το στουβαλακι.να ρωτισο κατι,καιω σε λεβητα καυστηρα,τησ,green ecotherm,to mario v4.εδω κ ενα μηνα πελλετ μακη.ποσ να κανω αλλαγη πελλετ?να το αφησω να αδειαση το σιλο,κ μετα,η να προσθεσω,απο το καινουριο.


Ριχτό απο πανω δεν εχει κανένα πρόβλημα, άλλωστε ο κοχλίας θα στλειλει πρωτα το παλιό και μετα το νεο. Μονό εχε κατά νου οτι πελλετ με πελλετ εχει διαφορα με το νεο πελλετ μπορεί να χρειαστεί να αλλάξεις τιποτα στους χρόνους αναμονής , ταΐσματος και στον αέρα.

ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση,αλλα ο καυστηρα που πηρα τα παραπανω τα κανει αυτοματα,για αυτο κ ροταω,δεν το εχω πειραξει απο την ημερα που τον εβαλα,κ ειναι προτη φωρα που θελω να αλαξω πελλετ.εδω ειναι τη μπορη να καψει το μηχανημα,,Τάξη των πελέτων
σύµφωνα ENplus ENplus-A1
Κατηγορίες
χρησιµοποιηµένων
πελέτων (σύµφωνα µε τη
ταξινόµηση του παραγωγού)
A, AB, B ...................προτου το βαλω ασ μου πει κανενασ φιλοσ,τη μπορη να γινει αν γινει κατι στο μηχανημα,
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by xtrem75.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117898 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

dimlyk έγραψε:

vag1234 έγραψε: Στην Αθήνα σε ποια carrefur το βρίσκουμε?

Δηλαδή ανπάει η μητέρα μου και πληρώσει και τους πει ότιθέλω να μου παραδόσετε 1000 kg πολυκράτους 43 που είναι η μεταφορική δεν θα το κάνουν?


σχεδον σε ολα αλλα δεν ξερω αν παραδιδουν... εκει που πηγα εγω (λ αθηνων) μικροποσοτητες εχω δει
παρε τηλ αυτο που ειναι μαραθωνος η στο γερακα (εκτος κι αν οι παραδοσεις γινονται απ τις κεντρικες αποθηκες) οποτε πιθανον να μπορεις να παραγγειλεις παντου


Θυμίζω στην δική μου περίπτωση 3 τονους Δωρεάν μεταφορικά Carrefour Δυτ. πυλης - Καρδία.
Και δεν είχε σχέση η ποσότητα. και εναν και μισό θα μου το εφέρναν

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117981 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παρατήρησα κάτι χθες και σήμερα στον λέβητα μου, μπορεί να λέω μαλα...α :silly:

Ξεκίνησα χθες πάλι τον λέβητα με alpha pellet που είχα προμηθευτεί πέρσι και μου φάνηκε να έχει καλύτερη απόδοση σε σχέση με την καύση που έκανε πέρσι. Μέτρησα την υγρασία με το υγρασιόμετρο και φάνηκε να είναι αρκετά κάτω σε σχέση με πέρσι που την είχα μετρήσει γύρω στο 8-9%. Καλύτερη καύση, ανέβασμα θερμοκρασίας πολύ γρήγορα, λιγότερη στάχτη. Μήπως είναι η ιδέα μου? Τελικά, μήπως πρέπει να αγοράζουμε τον Μάϊο για να ξεραίνεται καλά όλο το καλοκαίρι?

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117999 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δηλαδη γίνανε παξιμάδια!!
Είναι λογικό να εχει καλύτερη απόδοση λογω χαμηλότερης υγρασίας.
Το ιδιο πιστευω και για τη σταχτη.
Δεν μειωθηκε,απλως εγινε ελαφρυτερη και φευγει απο την καμιναδα.
Λιγες τρυπες σε καθε σακουλα και ο τονος γινεται 950 κιλα μεχρι το τελος του καλοκαιριου.
Το ιδιο εχω παρατηρήσει με το πυρηνοξυλο.
Όσα τσουβάλια άφηνα μέχρι την επόμενη σαιζόν έβγαζαν σκόνη λόγω πτώσης της υγρασιας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118045 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

jnet έγραψε: 237 o τόνος. Mιά χαρά τιμή και με τα κρύα στο full.


Θυμήθηκα τον Νοέμβριο του 2011 που απο 225 το pellet (alfawood θυμάμαι) πήγε 260 και αρχισε ο κόσμος να ανησυχεί οτι θα γίνει πετρέλαιο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118049 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Περιμένουμε με λαχτάρα να λειτουργήσουν και 2 νέα εργοστάσια στην Χαλκίδα .

Πάντως αυτοί που αύξησαν αδικαιολόγητα τις τιμες κακό στην δουλειά τους έκαναν . Εσπρωξαν τον κόσμο στις ξυλοσομπες και τα τζάκια .

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": scouter

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.458 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ