Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114954 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
τιμες αθηνα απο Technopellet

Egger Ecopellet 360
Spikfire Pellet Σερβίας 300
Pellet από πυρηνάκι 250
Noricalor 400
Pellet - πέλλετ βιομάζας 250
Technopellet 300
Ecopellet 300


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115466 από panagiotispanagiotis
Απαντήθηκε από panagiotispanagiotis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αγαπητοι φίλοι εχω να γράψω στο φορουμ σχεδον δύο χρόνια παρακολουθώ ομως την πορεια της εξελιξης του. Βλέπω οτι πολλοί ειναι οι χρήστες πέλλετ και ξύλου και συνεχως περισσοτεροι αυτοί που αγανακτούν που οι τιμές και των δύο έχουν φτάσει στα ύψη. Δεν είναι ομως φιλοι μου μονο οι τιμες πελλετ που εχουν φτασει στα υψη , ειναι και οι συσκευες που το χρησιμοποιουν. Οποτε βαζοντας αυτα τα δυο και το γεγονος οτι το πελλετ που αγοραζουμε πολλες φορες είναι χωρις πιστοποιητικα και προδιαγραφες που θα μπορουσαν ,λεω τωρα ,να αναγραφονατι και στη συσκευασια αν υπηρχε νομοθεσια στο θεμα αυτο, φτανουμε να πληρωνουμε τη σαιζον για πελλετ(χρημα και ταλαιπωρια) οτι θα πληρωναμε σχεδον σε πετρελαιο. Ετσι όσοι εχουν τη δυνατότητα να βάλουν πετρελαιο φέτος εστω και για το μισο της σαιζον ας το κάνουν . Περσι καψαμε 5 τόννους δηλ 1500 ευρω περίπου σε πελλετ βαλε και την προσωπικη εργασια (γεμισμα καθαρισμα βλαβες δοκιμες). ο γειτονας σε ιδιο σπιτι εκαψε τα ιδια σε πετρελαιο με λιγες ωρες λιγότερο καυση τη μερα. Αποτελεσμα φέτος το γυρναω σε ξύλο (αφου μου δίνει τη δυνατοτητα ο λέβητας) με 120 ευρω τον τονο και περιμένω να δω τις τιμες του χρόνου γιατι με 320-330 τον τονο για να βγαζουν οι εμποροι αστο καλυτερα. Μην κουραζεστε φιλοι μου να ψαχνετε και να ταλαιπωρηστε με ομαδικες παραγγελιες και κουραφεξαλα θα πληρωσετε την τριακοσαρα σας (20 εως 30 % αυξηση σε δυο χρόνια) και θα το κανουμε όλοι μαζι , αφου πρωτα σκισουμε τα καλσον μας απο τις αντιδρασεις , μια ωραιωτατη ΓΑΡΓΑΡΑ. Καλες καυσεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115498 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
σιγουρα με 320-330 τον τονο, δεν συμφερει να καίς πελλετ(καψε πετρελαιο καλυτερα),αλλα οποιος την ψαξει με διαφορους τροπους και προμηθευτει πιο νωρις,οργανωθει καλυτερα μαζι με αλλους κλπ,συμφερει κατα πολυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115514 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
250€ ειναι το οριο για πελλετ.. Ο,τι ειναι πιο πανω ΔΕ λεει..απο πολλες αποψεις.. Τα Σουπερ Μαρκετ BEST εχουν φερει ωραιο πελλετ με 3,79€/15 κιλα.. Πατε ψαξτε τα σουπερ μαρκετ για πελλετ οσοι δεν αγορασατε νωρις.. Μια χαρα τιμες εχουν!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115559 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το μόνο που καίει τους παραγωγούς, τους εισαγωγεις κλπ κλπ, και το μόνο που προβάλλουν ως δικαιολογία είναι το ΦΠΑ που δεν πάει στο 13%. Φυσικά αυτό τους καίει αφού τότε θα μπορούν να πουλάνε το πελλετ τους όχι 300 αλλά 295 ευρώ (μετά από κανένα χρόνο για να μη τους πάρουμε και χαμπάρι)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115798 από johann
Απαντήθηκε από johann στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

sta1 έγραψε:

kostascbr έγραψε: παιδια το carrefour εβαλε για σημερα και αυριο με 3 ευρω αυτο το πελλετ karipidis bio fuel τι λεει, ξέρη κατι καποιος ,,εγω παντως πηρα και απο τις 3 το μεσημερη δουλευω την σομπα με αυτο φαίνονται ολα καλα αυριο το πρωι θα δω και κατάλοιπα .
τι αλλο να προσεξω εαν ειναι της προκοπης να παρω αυριο και αλλα ευχαριστω

Υπάρχει θέμα εδώ. www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58053&Itemid=384

Επειδη το θεμα που ειχα ανοιξει με τα πελλετ carrefour ξαφνικα μου λεει αρνηση προσβασης , σαν να εχει σβηστει , ενημερωνω οτι μεχρι το σαββατο εχει το τσουβαλακι 4,45 - 20% , προλαβα και πηρα 7 , δεν εχουν σχεδον κα8ολου σκονη

John Lambrakis
email: lambrakisjohn at hotmail.com

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.516 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ