Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν - 10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #180557 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ναι αλλά με τις σημερινες τιμες στο site toy leroy , τα 72 σακια ,κάνουν 640 ευρώ , ενώ το alfa 390.
Last edit: 10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν by tssotiris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #180558 από fanis83
Απαντήθηκε από fanis83 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Περυσι πηρα 10 σακια αλφα το καλο, ηταν ασπρο αλλα αφηνε ενα παχυ στρωμα ασπρο στην σομπα και καθαριζα 2 μερες, δεν ξερω τι ειχαν βαλει μεσα για να ειναι ασπρο. Μετα δοκιμασα το πρασινο σακι, μολις το ανοιξα βρωμαγε νεφτι. Απλα μακρια, ειναι απαραδεκτοι το λιγοτερο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #180559 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
πράσινο δεν εκαψα ,οπότε δεν εχω αποψη. Στο Α1 όντως αφηνε ενα στρωμα λευκο. έκαιγε όμως καλά. Μετά πήρα swai και ησυχασα. Αλλά αυτη τη στιγμη η διαφορά τιμής είναι μεγάλη. Και κατι σχετικά με τις κερδοφορίες που εχουν. περυσι ιδια εποχή αγόρασα πάλι το ιδιο πέλλετ με τιμή 540 η παλέτα και μετα πήγε 720. ειλικρινά δεν ξέρω τι αλλαξε στο κόστος παραγωγής τους. είναι το κοστος τελικά ? ή περυσι μας εσφαξαν πολύ, και φέτος λιγότερο. Αρκετοι γνωστοί μου έβγαλαν τις σόμπες πέλλετ και κάποιοι τους καυστήρες . εγω εχω λεβητα πελλετ ,αλλα και εμένα δεν με βλέπω για πολυ ακόμα. Πηρα δυο παλετες και αν ανεβει η τιμή αρκετα ,μετα πετρελαιο στον διπλανό λεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #180560 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περυσι πηρα 10 σακια αλφα το καλο, ηταν ασπρο αλλα αφηνε ενα παχυ στρωμα ασπρο στην σομπα και καθαριζα 2 μερες, δεν ξερω τι ειχαν βαλει μεσα για να ειναι ασπρο. Μετα δοκιμασα το πρασινο σακι, μολις το ανοιξα βρωμαγε νεφτι. Απλα μακρια, ειναι απαραδεκτοι το λιγοτερο
Και εγώ εκαψα πρωτη φορά το πορτοκαλι το Χειμώνα που μας πέρασε. Ήταν αρκετό σκουρο και μυριζε και αυτο σαν Νεφτι αλλά είναι η μυρωδια που εχει το Πευκο. Περισυ επερνα ολη την ώρα απο Leroy Merlin αλλά αυτή τη στιγμή η πιο καλή προσφορά είναι απο Alphawood. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #180561 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αρα συμφωνα με τα λεγομενα θα απορριψω τηα alfa wood,εγω εδω και πολλα χρονια χρησιμοποιω το holz royal απο το leroy,τιμιο θεωρω για τις τιμες που ειχε.Πηγα φετος να παρω παλετα 2 Μαιου και μολις εχασα την προσφορα για μια μερα.....
Εχει κανεις αποψη για το πελλετ του φενεου ?
Διοτι η τιμη δεν ειναι κακη αν καποιος εχει μεταφορικο μεσο για να το παρει απο το εργοστασιο....
Αυτη τη στιγμη ειναι 5,70 +φπα,δηλαδη 7,00ευρω οπως μου ειπε το πρωι που μιλησα μαζι τους
Εγω εχω φιλο με φορτηγο για να παω οποτε μονο πετρελαιο και διοδια θα πληρωσω +οτι απο κοντα ολο και καλυτερη τιμη θα γινει....
Αλλα το θεμα ειναι αξιζει αυτο το πελλετ που εγω δεν εχω εικονα?
Αλλιως θα περιμενω απο φθινοπωρο τι θα κανει το λερου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν - 10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #180562 από κωνσταντινος 17
Απαντήθηκε από κωνσταντινος 17 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το πεύκο μυρίζει ρετσίνι, ποτέ δεν έχει την μυρωδιά νέφτι. Νέφτι μυρίζει το πριονίδι από λεύκη -λευκα . Το οποίο όταν γίνεται πέλλετ αφήνει πολύ στάχτη και έχει πολύ περιορισμένη απόδοση. Κανένα σοβαρό εργοστάσιο δεν χρησιμοποιεί πριονίδι λεύκας στο μείγμα για πέλλετ. . Απλά  τα τελευταίο χρόνια υπάρχει μια έλλειψη σε ξύλο κονοφορων  που χρησιμοποιούνται κατά βάση στην πελετοποιηση με αποτέλεσμα να  προσθέτουν και άλλα ξύλα που δεν δίνουν σωστό πέλλετ. 
Last edit: 10 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν by κωνσταντινος 17.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.474 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ