Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179726 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τρίκαλα 7.95 swai Μαλαβάκης.
Τρίκαλα 8,19 alfawood a1 sewood

Eπίσης στα Τρίκαλα πωλείται (από άλλους εμπόρους )το swai 11 ευρω και το redi 9 ευρω
τα συμπεράσματα δικά σας
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179727 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Καλησπέρα, είμαι στην αναζήτηση για αγορά pellet στην Αττική για χρήση σε αερόθερμη σόμπα.
Η καλύτερη τιμή που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι 8.80 για Stali και Whitewood και 9.20 το Golden Nuggets σε γνωστό κατάστημα στο Μενίδι.
Τα τελευταία χρόνια έκαιγα Golden Nuggets αλλά φέτος σκεφτόμουν να δοκιμάσω κάτι ποιο οικονομικό.
Γνωρίζει κάποιος μεταξύ Stali και Whitewood ποιό είναι καλύτερο;
Επίσης γνωρίζει κάποιος εάν υπάρχουν άλλες φτηνότερες εναλλακτικές για Αττική;

Τα έχω κάψει και τα δύο. Και τα δύο είναι πολύ καλά. 
 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kyrillos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179732 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έχουν αρχίσει και πέφτουν οι τιμές πιο γρήγορα απο ότι πριν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179733 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πέλλετ Φενεός Αθήνα 9€. 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kyrillos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179737 από Kyrillos
Απαντήθηκε από Kyrillos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δεν νομίζω οτι είναι κακό να πεις το όνομα. Το Technopellet είναι σωστα? Μου αρέσει το site τους αναγράφουν τιμές και τις ανανεώνουν. Οχι σαν κάτι άλλους που έχουν αφήσει τιμές πριν 2-3 χρονια. Αττική που είμαι και εγώ, απο οτι έχω καταλάβει το πιο φτηνό είναι το Leroy Merlin ο τόννος 599€ και δωρεαν μεταφορικά απο σήμερα και για 2 εβδομάδες αν δεν κάνω λάθος βγαινει στα 9,10€ το σακί. Ας μας πει καποιος αν ξέρει αν το Technopellet οι τιμές είναι με ΦΠΑ και δωρεαν παράδοση.
Ναι σωστά ο Technopellet είναι. (Έχω παρατηρήσει ότι στο συγκεκριμένο forum ο κόσμος αποφεύγει την αναγραφή μαγαζιών για να μη θεωρηθεί διαφήμιση γι αυτό δεν το ανέφερα) Ευχαριστώ για την πληροφορία του Leroy. Μαλλον δεν υπήρχε τις προηγούμενες μέρες. Οι αναγραφόμενες τιμές λιανικής υποτίθεται ότι συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ απ όσο ξέρω. Η παράδοση δεν είναι δωρεάν. Μένω στα 5 χλμ και μου ζητούσε 30 ευρώ ενώ το παζαρέψαμε στα 20. Από κατάστημα της Παιανίας που είχα αγοράσει παλιότερα τα μεταφορικά ήταν δωρεάν.

φτηνο πελλετ δεν υπαρχει φετος .... σιγουρεψου πριν τρεχεις αν το φερνουν και κυριως αν υπαρχει ,,,, γιατι τιμες κραχτες εχουν αρκετοι 
οπως και σαβουροπελλετ σε τιμες Α1 ...αν υπαρχει δοκιμασε το holz royale ......ισως ειναι και μια ευκαιρια μια και οι τιμες ειναι ιδιες για ολα να κανετε δοκιμες μερικες μαρκες κυριως για μελλοντικη γνωση οταν εξομαλυνθουν οι τιμες ... καλο ειναι και το αλλο λευκο που εχει το λερου αρκει να τα παρεις απο μαγαζι που δεν ταχει στο προαυλιο 
Ευχαριστώ. Ρώτησα εχτές τηλεφωνικά και το Stali υπάρχει και κάνει αποστολή με το αζημίωτο.

Με έβαλες σε σκέψεις για το Royal γιατί αν και ο συγκεκριμένος στο Site δεν το έχει διαθέσιμο βλέπω ότι υπάρχει στο Leroy που πλέον το έχει "προσφορά". Εμφανισιακά από τις φωτογραφίες που βλέπω στις σακούλες το Royal μ'αρέσει καλύτερα γιατί τα pellet φαίνονται μεγαλύτερα (όπως των Golden Nuggets) σε σχέση με τις φωτογραφίες του Stoli που τα pellet φαίνονται πιο μικρά. Αυτό χωρίς να είμαι σίγουρος εικάζω ότι επηρεάζει το πόσο γρήγορα καίγονται. Υποθέτω ότι όσο πιο μικρά είναι τα πέλετ, τόσο πιο γρήγορα καίγονται. Ας με διορθώσει κάποιος εάν κάνω λάθος.

Πώς μπορώ να ξέρω ποιό Leroy τα έχει στο προάυλιο και ποιό όχι αν παραγγείλω τηλεφωνικά;

Τα έχω κάψει και τα δύο. Και τα δύο είναι πολύ καλά. 
Ευχαριστώ πολύ για το feedback.

Πέλλετ Φενεός Αθήνα 9€. 
 
Αύτη η τιμή συμπεριλαμβάνει μεταφορικά μέχρι το πεζοδρόμιο;
Το Φενεός θεωρείται καλύτερο απο το Swai ?
Last edit: 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν by Kyrillos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179738 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, νόμιζα αρχικά ότι ήταν άλλο μαγαζί που έχει αναφερθεί εδώ μέσα ότι δεν κόβει αποδείξεις. Δεν ξέρω τι κάνει ο συγκεκριμένος, απλά το λέω γενικά. Γενικά οι πιο πολλοί βλέπουν πόσο πουλάνε οι νόμιμοι με απόδειξη και σου λένε λίγο πιο κάτω, για αυτό επιμένω στην λύση του τιμολογίου ώστε ο γνωστός να σου δώσει τα φπα πίσω , για να το γλιτώσεις πραγματικά....

Το μέγεθος έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις , γενικά τα μακριά συνήθως ειναι και σκληρά και ζορίζουν τον κοχλία. 

Το ίδιο θα κάψεις συνολικά , απλά το ψιλοκομμένο πχ θα πιάσει πιο γρήγορα θερμοκρασία και μετά θα μπει σε συντήρηση και το μακρύ θα αργήσει περισσότερο. 

Γενικά το καλύτερο είναι μια μέση λύση, που αυτή η μέση λύση συνήθως συναντάτε στα ελληνικά πέλλετ που έχω παρατηρήσει εγώ προσωπικά. Τώρα ότι βολεύει τον καθένα, εγώ λέβητα έχω όλα τα καίει. 

Δεν γνωριζω να σου απαντήσω για το ΦΕΝΕΟΣ πως παραδίδουν στην Αθήνα εγώ είμαι επαρχία .

Απο θερμογόνος δύναμη ειναι ανώτερο. 
Last edit: 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν by john88s.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kyrillos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.591 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ