Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178027 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Συγνώμη αλλα με 550ευρω τον τονο , τελη Ιουλίου, νομιζω έβρισκες και στην Ελλάδα με αυτη την τιμή,γιατι μπήκες σε αυτή την διαδικασία;
Αν πατε πίσω τα ποστ 3 μήνες, θα δειτε οτι πουλιουνταν 450-500/τονο
Last edit: 1 Χρόνος 5 Μήνες πριν by thomas.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178029 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Είναι χρήσιμη αυτή η αναδρομή σε παλαιότερα ποστ για να δείτε τι λέγονταν κι από ποιους σχετικά με την αγορά και προς τα πού πάει η τάση της τιμής.

Και να δείτε αν σήμερα κάποιοι έπεσαν μέσα ή έξω.

Υ.Γ.
Εγώ πάντως αγόρασα αρχές Ιουλίου (γιατί δυστυχώς δεν είχα νωρίτερα τα λεφτά) και όντως η τιμή του έπαιζε εκείνο τον καιρό 450-550. Εγώ αγόρασα με 510.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178030 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Συγνώμη αλλα με 550ευρω τον τονο , τελη Ιουλίου, νομιζω έβρισκες και στην Ελλάδα με αυτη την τιμή,γιατι μπήκες σε αυτή την διαδικασία;
Αν πατε πίσω τα ποστ 3 μήνες, θα δειτε οτι πουλιουνταν 450-500/τονο
Θωμά καλημέρα,μιά πρώτη επικοινωνία με το εργοστάσιο αρχες Ιουλίου μας έδινε μιά Α τιμή (καλή γιά τότε) αλλά μας προέτρεψε να πάρουμε τηλέφωνο 1 μήνα μετά ,με την δικαιολογία ότι δεν είχανε ετοιμοπαράδοτο εμπόρευμα.
Όπως καταλαβαίνεις μετά από 1 μήνα μας ζήτησε 100 € παραπάνω την παλέτα.
Το γιατί τόσο παραπάνω δεν έχω καταλάβει ακόμα,ούτε μπήκα στη διαδικασία αυτή.
Last edit: 1 Χρόνος 5 Μήνες πριν by PAPADAKIS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178031 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ θα σας ρωτήσω όλους όσοι αγοράσατε Απρίλιο Ιούλιο . Πόσο τα πήρατε και αν η τιμή μέσα είχε ΦΠΑ η όχι .
Να απαντήσει ο κάθε ένας ειλικρινά για να δούμε τελικά αν φταίει ο πωλητής έμπορος η φταίει ο καταναλωτής για το ΦΠΑ . Και αν κόπηκε κανονική απόδειξη τιμολόγιο δελτίο μεταφοράς . Για να καταλάβουν κάποιοι την έννοια του πλαφόν που παπαγαληζουν και πόσο ακυρη είναι στο ελεύθερο εμπόριο .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178032 από Gio4k
Απαντήθηκε από Gio4k στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αρχές Ιουνίου πήραμε ολόκληρη νταλίκα από Ρουμανία με 400 ευρώ παράδοση Λάρισα σβαι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178034 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Συγνώμη αλλα με 550ευρω τον τονο , τελη Ιουλίου, νομιζω έβρισκες και στην Ελλάδα με αυτη την τιμή,γιατι μπήκες σε αυτή την διαδικασία;
Αν πατε πίσω τα ποστ 3 μήνες, θα δειτε οτι πουλιουνταν 450-500/τονο
Θωμά καλημέρα,μιά πρώτη επικοινωνία με το εργοστάσιο αρχες Ιουλίου μας έδινε μιά Α τιμή (καλή γιά τότε) αλλά μας προέτρεψε να πάρουμε τηλέφωνο 1 μήνα μετά ,με την δικαιολογία ότι δεν είχανε ετοιμοπαράδοτο εμπόρευμα.
Όπως καταλαβαίνεις μετά από 1 μήνα μας ζήτησε 100 € παραπάνω την παλέτα.
Το γιατί τόσο παραπάνω δεν έχω καταλάβει ακόμα,ούτε μπήκα στη διαδικασία αυτή.

Ναι ,αλλα τότε δεν επρεπες να μπεις σε αυτή την διαδικασια  αφού  σου ζητησε 100 ευρώ επανω την παλετα, εβρισκες ανετα Ελλάδα σε αυτή την τιμή.
Και να απαντήσω στον φίλο  giannis kalor  ,(ασχετα αν πηρα εγω απο κεί) μερικές τιμές που εχω απο τις πολλές -ενδεικτικά-  σε παλιότερα μηνύματα επικοινωνίας που ειχα  τέλος Απριλίου για τιμές  οσον αφορά ΜΕ  ΦΠΑ απο 2 εμπορους περιοχή  Τρικάλων-Καρδίτσας το ΑΛΦΑ WOOD A1 421 ME ΦΠΑ ΚΑΙ  swheinhofer 430 με ΦΠΑ .(νομίζω πρέπει να τα αναφέρω και σε παλιοτερα ποστ μου)
Επισης σε φορτίο τουρκικο (τον Ιούλιο) 380,400,420/τονο ,με τα μεταφορικά και  με ΦΠΑ μέσα. Και  λιγο παρακάτω Νότια ,Αθήνα  8 Ιουλίου Πέλλετ λευκό Α1 495/τονο με ΦΠΑ


 
Last edit: 1 Χρόνος 5 Μήνες πριν by thomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.643 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ