Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178014 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Περασα να παρω και οικοδομικά υλικά απο Μαρκοπουλο. Ξαφνικά βλέπω πελλετ στις αποθήκες του. Πολύ πελλετ στοιβαγμένο σε υψος. Τον ρωτάω τι πελλετ έχετε. Μου λεει μόνο σβάι στα 10,20€ Εντομετάξύ έχει πλάκα γιατί μπορούσες να δείς και πορτοκαλί σακούλες και πρασινες σακούλες με πελλετ. Οπότε είχε τουλαχιστον 2 είδη αλλά πουλάει μόνο το ένα. Πάντως δεν κατήγορώ κανέναν που κοιτάζει το κέρδος σε μια ελευθερη αγορά. Και εγώ το ίδιο θα έκανα. 
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178018 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αφου μας διαβεβαιωνουν οτι πελλετ δεν υπαρχει!!!
Μικρη λεπτομερεια βεβαια οτι ολες οι αποθηκες ειναι τιγκα.
Αν ημουν κακοπροαιρετος θα ελεγα οτι δεν ειναι λαμογια και μας λενε αληθεια και δεν θελουν να κερδισουν μιας και η τιμη καθημερινα ανεβαινει λες και ειμαστε στο χρηματιστηριο επι εποχης Σημιτη!
Ειμαι ομως καλος και δεν κανω τετοιες σκεψεις.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178019 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
 Δηλαδη βρε παιδια.....υπαρχει καποιος που ηθελε να αγοράσει αρχες καλοκαιριου και δεν αγορασε γιατι δεν βρηκε πέλλετ,;;;;;ενω ο εμπορος ειχε την αποθηκη του γεματη, ΟΠΟΙΟΣ ήθελε ΑΓΟΡΑΣΕ και σε καλύτερη τιμή, τι μας λέτε τώρα..ισως αφήνουν στοκ μεσα για να πουλήσουν το χειμωνα σε πελατες τους ,μπορούν να βρουνε λέτε ευκολα και οποτε τα θέλουν νομιζετε, για προσπαθηστε να αγοράσετε απο εξωτερικό να δειτε ποτε εχει παράδοση και ποιο πέλλετ ειναι διαθέσιμο και ποιες οι τιμές τώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178020 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Πάντως Πελλετ υπάρχει. Στο leroy merlin που φαίνεται η διαθεσιμότητα ολο κατεβαίνει το ποσό που έχει και την επόμενη έχει ανέβει ακόμα πιο πάνω. Πριν λίγο που είδα έχει σχεδόν 30 τόνους στο αεροδρόμιο. Δεν ειναι πολύ αλλά καθε μέρα πεφτει και μετά πάλι ανεβαίνει που σήμαίνει οτι υπάρχει ροή πέλλετ από το εξωτερικό. Και πρεκτικερ που πήγα Ανθούσα είχε πελλετ. 
Όχι μόνο υπάρχει αλλά ανεβάζουν και την τιμή. Απο 10.49 που είχε πήγε πριν λίγες ημέρς, έφτασε 11.49 το τσουβάλι. Ευτυχώς έχουμε τον Γεωργιάδη και θα τα πάρει όλα επάνω του.... Όταν διαφημίζουν κάτι αυτοί (πλαφόν) να περιμένετε το αντίθετο. Όλα για την επικοινωνιακή προβολή γίνονται και το απίστευτό είναι ότι όχι μόνον υπάρχουν άνθρωποι που τους πιστεύουν αλλά τους ψηφίζουν κιόλας.
www.leroymerlin.gr/gr/thermansi/kausimo/pellet/

ΥΓ : Ας μου εξηγήσει κάποιος τη δήλωση των κυβερνητικών στελεχών ότι τον δύσκολο χειμώνα που έρχεται θα τον περάσουμε όλοι μαζί..... γιατί ανοιχτή πρόσκληση για να ζεσταθεί ο κόσμος στο σπίτι τους δεν έχει, άρα τι εννοεί ο ποιητής?

sdancer75
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by sdancer75.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos, Manolis1978

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178021 από pianoteacher
Απαντήθηκε από pianoteacher στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Για να την ανεβάζουν ή θα έχει ζήτηση και πουλάει τρελά μια κ είναι το οικονομικοτερο στην Αθήνα ή σε λίγο καιρό θα το βάλουν προσφορά και θα έρθει η τιμή στα επίπεδα που ήταν. Το φοβερό είναι ότι μετά από χιλιάδες χιλιόμετραμεταφορας και 3-4 μεσάζοντες φτάνει πιο οικονομικό στο ράφι από τα δικά μας που παράγονται μερικές ώρες μακριά από την Αθήνα!!!! Εδώ πέρυσι είχαν διαφορά 100 και 150 ευρω στην τιμή παλετας τα Ελληνικά από το εργοστάσιο σε μαγαζί στην Αθήνα 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178022 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που περίμεναν τέλη Ιουλίου να αγοράσουνε από τοπικό έμπορο.Έλα όμως που ήτανε απλησίαστη η τιμή.
Γιά 6 παλέτες ήθελα γύρω στα 3500 € και φυσικά σαβούρα δεν μιλάω για Α1 , γιατί εκεί θα ήθελα πάνω από 4200 €.
Μπήκα στο τριπάκι να κάνω αυτό που κάναμε πριν 10 χρόνια και να μιλήσω με το εργοστάσιο να φέρουμε 11 παλέτες 72άρες.
Ταλαιπωρία μάγκες,θυμήθηκα πριν 10 χρόνια αυτά που έκανα.
Μίλα με το εργοστάσιο,στείλε μέιλ,μίλα με εκτελωνιστή,στείλε μέιλ  με στοιχεία σε αυτόν,πλήρωσε τον ηλεκτρονικά,περίμενε την νταλίκα να έρθει στις 7 το πρωί,βρες κλάρκ,βρες 2η μεταφορική από Κορωπί να μοιράσει το πέλλετ στα σπίτια,και τέλος το ετήσιο κουβάλημα από πεζοδρόμιο στο υπόγειο.
Όλη η διαδικασία μου στοίχισε συνολικά γιά 5 1/2 παλέτες δηλαδή 360 σακιά λίγο κάτω από 3.000 €.
Περίπου 8,2 ευρώ το σακί.Ακριβά πολύ ακριβά.
Θα παρακαλέσω να μην με ρωτήσετε πιό εργοστάσιο ή πιά χώρα,απλώς στο φπα πλήρωσα τα μισά γιατί το εργοστάσιο δήλωσε μισή τιμή στο σακί.
Ωψομεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos, BIOPEL, mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.645 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ