Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177957 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έχεις ίδεα.. Οτι 1) ο βασικός μισθός στην Ισπανία είναι 1200€, 2) εισάγουμε μόνο το 8% φυσικό αέριο αοο την Ρωσία.. Και 3) οι εκπομπές άνθρακα είναι η μεγαλύτερη απάτη που έχει υπάρξει ποτέ... Γνωρίζεις ότι στήναν εταιρίες φαντάσματα και πουλάγανε τις εκπομπές άνθρακα τους σε άλλες εταιρίες που ξεπερνούσαν τα όρια εκπομπών τους...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177958 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αυτά που λες τα ξέρω... Το θέμα μας γενικά είναι το κόστος ενέργειας στη χώρα μας... Κι ούτε οι συγκρίσεις... Αλλά δεν είδα απάντηση σ αυτό που ξεκίνησες... Κι ούτε είναι το θέμα μας να συγκρίνουμε μισθούς και κόστη ζωής στην ΕΕ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177959 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ρίξε μια μάτι σε όλα έχει χαμηλότερες τιμές gr.globalpetrolprices.com/Spain/ η kwh ειναι στα 0,31 αλλά απο ότι ξέρω δεν έχουν τον ίδιο φπα όπως και τις άλλες αλητείες που πληρώνουμε εδώ... Όπως και επίσης ότι ο βασικός τους είναι 500€ ποιο πάνω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177964 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κύριε dimlyk δίνετε συνεχώς εσφαλμένα στοιχεία στο φόρουμ. Για εσένα είναι 15 λεπτα . 15 λεπτα είναι αν καις μόνο λάμπες. Για τις υπόλοιπες καταναλώσεις που αφορούν θέρμανση είναι 22-35 που είναι πάνω από 500kwh . Επίσης πολλές εταιρείες σε χρεώνουν ακόμα και τα διπλά αν καθυστερήσεις έναν λογαριασμό γιατί σου λένε 1€-0,60€ έκπτωση συνέπειας και αν την πατήσεις για μια μέρα πληρώνεις ακόμα και 1€. 
1) επίσης είναι κρατική οδηγία μην καίτε ρεύμα και φυσικό αέριο. Άρα η μείωση της κατανάλωσης θα επέλθει μόνο μέσω αύξηση της τιμής. 
2) Στον προϋπολογισμό του κράτος έχουν μειωθεί οι επιδοτήσεις από εδώ και πέρα τόσο για το υπόλοιπο του 2022 αλλά για αρχές του 2023.
3) Το πετρέλαιο έχει 2€ αφού πλέον και μπορεί να βγει πιο ακριβά από την βενζίνη πλέον αφού  καταργήθηκε η έκπτωση 15 λεπτή στην αντιλια. Πόσο θα βγει το θέρμανσης δεν ξέρω . Αν και επειδή θα πας στο βενζινάδικο να δεις , αφορά νέες παραλαβές από το διυλιστήριο. Πόσο θα βγει το θέρμανσης δεν ξέρω. Ξέρω ότι το κράτος θα δώσει 100€ σε κάθε σπίτι επιδότηση κατά μέσο όρο. Και όσο και να βγει το θέρμανσης δεν μπορούμε να βάλουμε πάλι καυστηκρε πετρελαίου. 

Το ποιος είναι αναξιόπιστος που σας τα λέμε από τον Μάη σας έβγαλε ο doomx (με τον οποίο είχα τσακωθεί κάπου το 2015) και να λέτε τα δικά σας είναι απίστευτο πραγματικά. Βγάλτε λίγο τα κομματικά από το φόρουμ. Τίποτα δεν κάνει ο Μπουμπούκος. 
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177967 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
μπορεις να δοκιμασεις εδω να δεις ποσο βγαινει η kwh allazorevma.gr/
και δεν ειδα πουθενα τετοια εκπτωση και σε καθε περιπτωση αν που πολυ αμφιβαλλω συμβαινει αυτο υπαρχουν και οι καταγγελιες στο κατω κατω ο καθενας ας προσεχει τις παρανομες τακτικες 
δεν ειπα  ποτε οτι η τελικη τιμη ειναι 15 λε[πτα αλλα η χρεωση ρευματος τοσο ειναι και παωε να κανεις την κασανδρα ...αυτο ειναι ευκολο ...περιμενε να δεις ποσο θα ειναι το πετρελαιο θερμανσης 
και ξεκολα και λιγο ,,,εγω δεν ανεφερα κανενα πολιτικο εσυ εχεις κολησει α και βρες λιγο ποιος μας εφερε το χρηματιστηριο ενεργειας γιατι το προβλημα ειναι διαχρονικο στην οικονομια ειτε αφορα σπιτι ειτε κρατος τα πραγματα ειναι απλα εσοδα-εξοδα +δανεικα ..΄...αν μειωσεις απο καπου τα εσοδα θα τα αυξησεις απο αλλου αλιως η εξισωση δεν βγαινει 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177968 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Ρίξε μια μάτι σε όλα έχει χαμηλότερες τιμές gr.globalpetrolprices.com/Spain/ η kwh ειναι στα 0,31 αλλά απο ότι ξέρω δεν έχουν τον ίδιο φπα όπως και τις άλλες αλητείες που πληρώνουμε εδώ... Όπως και επίσης ότι ο βασικός τους είναι 500€ ποιο πάνω...
αν και οι τιμες ειναι του 21 παρκτικα για τον αυγουστο δεν διαφερουν και πολυ και ειναι ελκαφρως αθξημενες 0,34 για τον αυγουστο...στην ιδια σελιδα παντως η τιμη στην ελλαδα ειναι στο ,0,18 !

και φυσικα αυτου του ειδους οι συγρισεις δεν εχουν νοημα ...δεν ειμασε ισπανια ουτε γαλλια η ιταλια ειμαστε μια χωρα που δεν παραγει σχεδον τιποτα και χρωσταει απο γενησιμιου της 
 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.553 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ