Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177691 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν ξέρετε τι σας γίνεται.

Πέλλετ δεν υπάρχει πουθενά στην αγορά. Όλοι έχουν άδειες αποθήκες και τεράστια ζήτηση από όσους έκαιγαν ρεύμα και φυσικό αέριο που το γυρνάνε σε σόμπα πέλλετ . Και από όσους πήγαν να στοκαρουν νωρίς γιατί τους είπαν θα έρθει το 1942. 

Μόλις βάζει κάποιος αγγελία στο Facebook με πέλλετ έχει 200 σχόλια από κάτω που ρωτάνε τιμές. Προφανώς αυτοί δεν έχουν αγοράσει για να ρωτάμε. Έχω στο φμπ φίλο πουλάει εργαλεία κλπ . Κάνει όλο αναρτήσεις. Μόνο στο πέλλετ του έγραψαν 200 σχόλια από κάτω. 

Η ΑΛΦΑ γουντ δεν σηκώνει τηλέφωνο και το πρακτικερ έχει μη διαθέσιμο. Οι τοπικοί της αντιπρόσωποι ούτε που έχουν πέλλετ. 

Και από την έρευνα που έκανα απλά οι περισσότεροι μικροί έμποροι  δεν φέρνουν πέλλετ  γιατί ο μεγαλοεμοορας της Θεσσαλονίκης που ελέγχει το 90% της αγοράς του πέλλετ στην Ελλάδα τους ζητάει 600€/τόνο  χονδρική για σαβουρες.

Ιταλία και Γερμανία είναι 1000€ το πέλλετ . 

Μόλις τελειώσει το υπάρχον στοκ όσων έχουν  μέσα στις αποθήκες τον κλαιγανε.  Σας τα έχουν πει άπειροι και εσείς το χαβα σας. Ακούτε τις @@@ του Μπουμπούκου 

Θα πεθάνει κόσμος από το κρύο φέτος. 

Σας τα έχει πει ο Πηχας ο pri ο Χρήστος 8 ο thomas που ξέρουν τι τους γίνεται και μιλάνε με όλη την Ελλάδα και εσείς το χαβα σας. 
Last edit: 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν by john88s.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8, thomas, mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177692 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Θα φρενάρει γιατί το κράτος αν και αργά και μετά από πολλές καταγγελίες που γίνανε θα επιβάλει πλαφόν ανώτατης τιμής, δηλαδή κάποιος δεν θα μπορεί να πουλήσει πάνω από αυτή την τιμή μόνο ποιο κάτω... Όποιος λοιπόν δεν μπορεί πολύ απλά δεν θα πουλάει.... Ξέρω πολύ καλά τι παιχνίδι παίχτηκε φέτος... Όταν έπαιρνα τηλέφωνα σε μεγάλο εισαγωγέα στην Θεσσαλονίκη τονμήνα Ιούλιο για να ψαρέψω μου έλεγε δεν υπάρχει pellet 😂😂😂 οκράταγανε το pellet για να έρθει ο Σεπτέμβριος και να το πουλήσουν με τιμές χρυσού...μπορώ να δεχτώ μια άνοδο τιμής λόγω αύξησης τιμές ρεύματος και καυσίμων 50% αλλά αυτό που κάνανε φέτος θα τους γυρίσει μπούμερανγκ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177693 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δεν ξέρετε τι σας γίνεται.

Πέλλετ δεν υπάρχει πουθενά στην αγορά. Όλοι έχουν άδειες αποθήκες και τεράστια ζήτηση από όσους έκαιγαν ρεύμα και φυσικό αέριο που το γυρνάνε σε σόμπα πέλλετ . Και από όσους πήγαν να στοκαρουν νωρίς γιατί τους είπαν θα έρθει το 1942. 

Η ΑΛΦΑ γουντ δεν σηκώνει τηλέφωνο και το πρακτικερ έχει μη διαθέσιμο. Οι τοπικοί της αντιπρόσωποι ούτε που έχουν πέλλετ. 

Και από την έρευνα που έκανα απλά οι περισσότεροι μικροί έμποροι  δεν φέρνουν πέλλετ  γιατί ο μεγαλοεμοορας της Θεσσαλονίκης που ελέγχει το 90% της αγοράς του πέλλετ στην Ελλάδα τους ζητάει 600€/τόνο  χονδρική για σαβουρες.

Ιταλία και Γερμανία είναι 1000€ το πέλλετ . 

Μόλις τελειώσει το υπάρχον στοκ όσων έχουν  μέσα στις αποθήκες τον κλαιγανε.  Σας τα έχουν πει άπειροι και εσείς το χαβα σας. Ακούτε τις @@@ του Μπουμπούκου 

Θα πεθάνει κόσμος από το κρύο φέτος. 

Σας τα έχει πει ο Πηχας ο pri ο Χρήστος 8 ο thomas που ξέρουν τι τους γίνεται και μιλάνε με όλη την Ελλάδα και εσείς το χαβα σας. 
 
Εισαι ευπροσδεκτος να σε παω σε εμπορους στην περιοχη μου να διαπιστωσεις μονος σου το κατα ποσον οι αποθηκες τους ειναι αδειες η οχι.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177694 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εσυ φιλε πήρες πελλετ φτηνα, άρχισες τις θεωρίες, επεσες εξω, πηρες τον κοσμάκη που σε ακουγε εδω μεσα στον λαιμο σου και δεν αγορασε πελλετ οταν ειχε φτηνα και υπηρχε τον Μάιο, Ιουνίο και τωρα παλι τα ιδια.
Κσι τωρα θα πάρεις θα μας πεις  το εξής, οτι περυσι το swheinhofer πχ πουλιωνταν 300 πχ τωρα θα μπορουν να το πουλανε εως 450. Πως θα γινει αυτο αμα τωρα εχει απο το εργοστάσιο 500 χονδρική. 
Παλι θσ κάψεις κοσμο και θα περιμενει να βρει φτηνο πέλλετ με το πλαφον
Last edit: 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν by thomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177695 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλά κρασιά έχετε πάρει κόσμο και κοσμακη στο λαιμό σας και τώρα μας λέτε ο Μπουμπούκος θα λύσει το πρόβλημα. Παίζει άνετα εσείς να είστε οι μαυραγορίτες η εντελώς αφελείς. Τι άλλο δεν ξέρω να πω.

Βάλτε λίγο το μυαλό σας να δουλέψει. 

13-15 έχει το Λέρου το πέλλετ στο εξωτερικό....Αλλά ναι ξέρω βρήκατε στο αλιμπαμπα με 2€ 
Last edit: 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177696 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ποίος πήρε κόσμο στο λαιμό του, απλά λέγαμε ότι λογικά οι τιμές θα πέσουν γιατί από τότε τις ανέβαζαν χωρίς λόγο με πρόσχημα το πόλεμο, εγω προσωπικά μήνα Απρίλιο έστειλα τηλέφωνο απο τοπικό έμπορο που τότε πούλαγε πέλλετ modima στα 320€ οι τιμές στο εξωτερικό φίλε μου πάνε και ανάλογα με τους μισθούς η Ισπανία πχ έχει κατώτατο μισθό 1200 ευρώ... Η γειτονική Ιταλία έχει κάνει συμφωνία με την ΕΕ και μπορεί να αναπροσαρμοζει τους μισθούς τους χωρίς να δίνει σε κάνε λόγω.. Οπότε μην συγκρίνουμε ανομία πράγματα όταν οο μισθοί εκεί είναι τέλειος διαφορετικα.. Για κάθε χώρα με τα πάνω και τα κάτω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.490 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ