Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177670 από Gidigidino
Απαντήθηκε από Gidigidino στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica...rea-pretului-2083697

Να παρακάλατε να μην γίνει.... 
1000€ θα πάει ο τόνος... 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177671 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αναμονή για πλαφόν... Έχει να πέσει πολύ πρόστιμο... Ειδικά για pellet παλιάς παραγωγής... Θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος...Θέλω να τους βλέπω τους εμπόρους... Οταν ζητάνε τιμολόγια και δούνε ότι περυσινό αγορασμένο pellet το πουλάνε φέτος με τιμές 3 φορές πάνω...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pianoteacher

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177672 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica...rea-pretului-2083697

Να παρακάλατε να μην γίνει.... 
1000€ θα πάει ο τόνος... 


 
Συγγνώμη που θα το πω, αλλά αν πάει 800 € και όχι 1000 € ο τόνος τότε τον πούλο θα πάρουν έμποροι και παραγωγοί. Όταν με πήραν από την alfawood τον Ιούλιο και μου είπαν για 570 ο τόνος τους είπα απλά ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ και τους έκλεισα το τηλέφωνο με συνοπτικές διαδικασίες. Ειδικά όταν για 1η φορά στα 10 χρόνια που καίω πέλλετ το α1 που έκαψα από αυτούς ήταν ότι χειρότερο έχω κάψει στη ζωή μου από θέμα κλινκερ.

Αν οι λαμογιες φτάσουν σε τέτοια όρια, τους βάζετε ζονγκ και τελειώνει η ιστορία. Έφτασαν οι Ευρώπαιοι πολίτες να πληρώνουν τις μαλακίες των ηλίθιων αξιωματούχων με επιστροφή στην εποχή των σπηλαίων. Τώρα τα ευρωλιγουρια ας κάψουν ευρώ στις σόμπες τους για να ζεσταθούν και ας ανάβουν λάμπες πετρελαίου το βράδυ για οικονομία ΑΛΛΑ το πρωί θα γυρίσουν τη μίζα της Μερσεντές για να πάνε στα LIDL για  "ποιοτικές"  αγορές γ' κατηγορίας, σβήνοντας και τη μηχανή σε κάθε κόκκινο φανάρι για οικονομία βενζίνης.

Κατάντια !!!!!  Όποιος δεν μπορεί ακόμη να τη δει για να αλλάξει την κατάσταση, θα υποφέρει για πολύ ακόμη.

sdancer75
Last edit: 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν by sdancer75.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": papg

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177674 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τα πράγματα είναι απλά.
Φέτος οι παραγωγοί και οι έμποροι εκμεταλλεύονται την κατάσταση και συμπεριφέρονται όπως οι μαυραγορίτες στην κατοχή.
Ο κόσμος θ αγοράσει αναγκαστικά και θ κοιτάξει να την βγάλει όπως όπως γιατί δεν μπορεί να κάνει αλλιώς.
Από του χρόνου όμως,αν δεν αλλάξει κάτι,οι περισσότεροι από εμάς θα κοιτάξουμε να αλλάξουμε τρόπο θέρμανσης οπότε το πέλλετ θα το βαλουν εκεί που ξέρουν!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177683 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κωφεύει σε κάθε κραυγή απόγνωσης των καταναλωτών η κυβέρνηση, την οποία καταναλωτικές οργανώσεις όπως το ΙΝΚΑ, θεωρούν αποκλειστικά υπεύθυνη για την ακρίβεια που μαστίζει την αγορά και την κλοπή σε βάρος του εισοδήματος των καταναλωτών.

Τα ψέματα τελείωσαν, οι μάσκες έπεσαν, όλα πια είναι «στη φόρα»: Το Ινστιτούτο Καταναλωτών, (ΙΝΚΑ) όχι μόνο ξεκαθαρίζει ότι ο πόλεμος στην Ουκρανία δεν έχει να κάνει σε τίποτα με το πάρτι αισχροκέρδειας σε βάρος των Ελλήνων, αλλά καταδεικνύει και το οικονομικό επιτελείο της κυβέρνησης ως υπεύθυνο για τερατώδεις ανατιμήσεις σε βασικά τρόφιμα και το πάρτι αισχροκέρδειας στο λιανεμπόριο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177684 από pianoteacher
Απαντήθηκε από pianoteacher στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Κωφεύει σε κάθε κραυγή απόγνωσης των καταναλωτών η κυβέρνηση, την οποία καταναλωτικές οργανώσεις όπως το ΙΝΚΑ, θεωρούν αποκλειστικά υπεύθυνη για την ακρίβεια που μαστίζει την αγορά και την κλοπή σε βάρος του εισοδήματος των καταναλωτών.

Τα ψέματα τελείωσαν, οι μάσκες έπεσαν, όλα πια είναι «στη φόρα»: Το Ινστιτούτο Καταναλωτών, (ΙΝΚΑ) όχι μόνο ξεκαθαρίζει ότι ο πόλεμος στην Ουκρανία δεν έχει να κάνει σε τίποτα με το πάρτι αισχροκέρδειας σε βάρος των Ελλήνων, αλλά καταδεικνύει και το οικονομικό επιτελείο της κυβέρνησης ως υπεύθυνο για τερατώδεις ανατιμήσεις σε βασικά τρόφιμα και το πάρτι αισχροκέρδειας στο λιανεμπόριο
Δεν ξέρω αν μπορεί να κάτι κάτι το ΙΝΚΑ και η κυβέρνηση και αν μπορεί γιατι δεν κάνει. Παρατηρώ τις τοποθετήσεις των εμπόρων και "φωνάζουν" από μακριά ότι επικρατεί η λογική του ό,τι αρπάξουμε.
Όταν έγραψα γιατί να έχουμε 200% αύξηση μου απάντησαν οτι αυξήθηκε η 1η ύλη. Όταν ρώτησα αν ζήτησαν αύξηση τα δέντρα, μου έδειξαν άρθρα για τις αυξήσεις της τιμής των ξύλων εισαγωγής. Πάνω που πάω να δικαιολογήσω την αύξηση (αφού με έπεισε) διαβάζω από εργοστάσιο πελλετ οτι ΜΟΝΟ Ελληνικά δέντρα χρησιμοποιούν!!! 
Σχολιάζουμε τη διαφορά τιμής , το υπερβολικό κόστος των 50€ μεταφορικών σήμερα από την επαρχία στην Αθήνα και οι άνθρωποι μου εξηγούν πόσο έχει ανέβει το πετρέλαιο και τα ανταλλακτικά. Οκ το δέχομαι, το κατανοώ και μετά τυχαία βλέπω οτι πριν 1,5 χρόνο αυτός που ζητάει σήμερα 50€ μεταφορικά, λόγω ανατιμήσεων κλπ ζητούσε 100€ τότε  !!!! Τότε που το πετρέλαιο είχε σχεδόν τα μισά, τα ανταλλακτικά δεν είχαν ακριβύνει κλπ.
Τελικά δεν βγάζω άκρη με την κοστολόγηση και ούτε θέλω πια!!! 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.507 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ