Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177453 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ συμφωνώ με τον πίνακα του doom . Τώρα αν κάποιος παίρνει πιο φτηνό πελλετ, ξυλα με λιγότερη υγρασία, έχει καλυτερο λέβητα κλπ βάζει τις παραμέτρους σε αυτό τον πίνακα και συγκρίνει. 

Απλά το υγραέριο είναι το πιο επικίνδυνο, κάνουν μπαμ κανα 2 εγκατάστασεις το χρόνο στάνταρ. 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177454 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Εγώ δεν πείραξα τα ποσοστά του doom κράτησα τα ποσοστά αλλά κάπου νομίζω έχει κάνει λάθος στις πράξεις γιατί μου βγαίνει το κόστος κάτω απο τα μισά που υπολόγισε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177455 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Σημερινή αύξηση στην Alfa wood.
Tην προηγούμενη βδομάδα το πορτοκαλί (gruneholz) είχε 615/tn και 665 η παλέτα (72 σακιά).
Σήμερα η τιμή είναι 650/tn και 707 η παλέτα!
Είπατε τίποτα;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX, mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177456 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Για να ξέρουμε πού βρισκόμαστε περίπου για το μήνα Σεπτέμβριο. Το ρεύμα είναι με την επιδότηση. Σημείο αναφοράς για την εξοικονόμηση είναι το πετρέλαιο. Τυχεροί όσοι έχουν δεξαμενές υγραερίου. Αναμένουμε τις επιδοτήσεις...



εκανες που εκανες τον κοπο βαλε και τα κλιματιστικα παιζουν για πολλους και συμφερουν (δεν ξερω αν εχεις υπολογισει στοο ρευμα και τις αλλαγες στα ΥΚΩ που θα αλλαξει ελαφρα τα δεδομενα υποψιαζομει κυριως στις μικρες καταναλωσεις)
pianoteacher ...αν αναφερομαστε στο ιδιο πολυκαταστημα τον φεβρουαριο το εβγαλε σε προσφορα στα 5.5 αλλα ολοι περιμεναμε το καλοκαιρι να πεσουν οι τιμες :)
Δημητρη μια χαρα τα λεει ο παναγιωτης μιλωντας για το μεσςο ορο των καταναλωτων και το 80% σε ξυλο πολυ ειναι οπως και το 90% για το πελλετ περα απο τις συνθηκες καυσης που μονο κατα τυχη ειναι καλες ποσο μαλλλον ιδανικες τα μηχανακια ειναι πια γερασμενα με οτι σημαινει αυτο 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177457 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κύριοι... Πλέον το θεμα κατάντησε κουραστικό... Υπάρχει παντού εκμετάλλευση πάρτε το χαμπάρι.. Να δικαιολογεί κάποιος μια αύξηση 30% αλλά εγω μιλάμε για 200% αύξηση.. Που είναι καθαρή κλεψιά... Πλέον το καλύτερο είναι να περιμένουμε τι θα γίνει με το επίδομα θέρμανσης.. Γιατί αυτή την στιγμή έχουμε αναλογία pellet 700 ευρώ ο τόνος με αντίστοιχη περίπτωση το θέρμανσης χωρίς επιδότηση 900 ευρώ τα 500 λίτρα... Χωρίς επιδότηση.. Το πέλλετ πάει 1 προς 2 οπότε αναμένουμε... Επίσης κύριοι έμποροι να ξέρετε ότι έχουν γίνει καταγγελίες.. Για τα καρτέλ που έχετε στήσει.... Προσέξτε λοιπόν μήπως τα κέρδη τα πληρώνετε στα πρόστιμα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177459 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Δημήτρη δέχομαι τα νούμερα και τα ποσοστά που λέει ο Παναγιώτης γιατί θα μπορούσαν να είναι και χειρότερα απο αυτά που έχει βάλει όπως και υπάρχουν και καλύτερα . Μιας και είσαι και εσύ μηχανολόγος στις πράξεις μου βλέπεις να έχω κάνει κάποιο λάθος ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.579 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ