Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176692 από Xagio
Απαντήθηκε από Xagio στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έχω γενικά ακούσει θετικά μνμ. Θα πέσει η τιμή του πέλλετ 15 με 20 Ιουνίου. Τώρα φτάνει να επαληθευτεί η πηγή μου. Απλά μην περιμένετε ξανά 210 το αυστριακό η rezult. Μιλάμε για 330 ξεκίνημα τέτοια εποχή ίσως κ 300. Οπότε κάποια άλλα από 250 280 θα τα βρίσκουμε. Καλή δύναμη σε όλους. Θα δούμε δύσκολες εποχές μπροστά μας από Σεπτέμβριο θα πεινάσει πολύς κόσμος δυστυχώς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176693 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Έχω γενικά ακούσει θετικά μνμ. Θα πέσει η τιμή του πέλλετ 15 με 20 Ιουνίου. Τώρα φτάνει να επαληθευτεί η πηγή μου. Απλά μην περιμένετε ξανά 210 το αυστριακό η rezult. Μιλάμε για 330 ξεκίνημα τέτοια εποχή ίσως κ 300. Οπότε κάποια άλλα από 250 280 θα τα βρίσκουμε. Καλή δύναμη σε όλους. Θα δούμε δύσκολες εποχές μπροστά μας από Σεπτέμβριο θα πεινάσει πολύς κόσμος δυστυχώς.

Μακάρι να επαληθευτεί η πηγή σου. Αυτή την εποχή τα γνωστά Α1 πωλούνται 480 - 500 ευρώ η παλέτα. Να πέσουν μέσα στο καλοκαίρι 170-200 ευρώ κάτω; Κρατάω μικρό καλάθι. Το καλοκαίρι είναι προ των πυλών, θα δείξει. Δύσκολοι μήνες έρχονται νομίζω, σε πολλούς τομείς.
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176694 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
μπορείτε να μου εξηγήσετε εσείς που αναφέρεται πως θα πέσει η τιμής ενός πέλλετ εισαγωγής ; τι θα μειωθεί δηλαδή σε ενα πέλλετ που φτιαχνεται σε αλλη χώρα; θα μειωσει την τιμή δηλαδή το εργοστάσιο;
Last edit: 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν by thomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176696 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Νομίζω ότι όλοι έχουμε πει την άποψή μας επί του θέματος και ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια. Από κει και πέρα θα δούμε μέσα στον ερχόμενο χειμώνα ποιος και πόσο θα πέσει μέσα σε αυτά που προέβλεπε.

Προσωπικά εύχομαι να είμαι ο πιο λάθος απ'όλους στις προβλέψεις μου.

Υγεία σε όλους και καλά κουράγια γιατί φαίνεται να χρειάζεται πολύ κουπί για φέτος.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176698 από Xagio
Απαντήθηκε από Xagio στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Από άνθρωπο Βούλγαρο κάτοικο Ελλάδος που φέρνει πέλλετ σε μάντρες. Έχει αρχίσει να πέφτει 10 με 15 ευρώ η τιμή αλλά ακόμα δεν φέρνουν για να πιέσουν τα εργοστάσια κ το καθεστώς φόρων σε κάθε χώρα. Για ενέργεια σε πτώση τιμών. Ένα προϊόν έχει να κάνει με ζήτηση κ προσφορά. Όταν πληρώνεις αποθήκες γιατί εσύ γέμισες φουλαρες έχεις έξοδα. Άρα πας σε πτώση τιμής να αρχίσει η ζήτηση. Είπα έτσι μου μετέφεραν έτσι το μεταφέρω κ όχι ότι θα πέσει στα 220 η παλέτα αλλά άμα πάρεις 310 το αυστριακό για παράδειγμα δεν νομίζω να είναι άσχημα. Είδη για 15 παλετες Μ είπαν 350 το αυστριακό δεν το διασταύρωσα αλλά δεν νομίζω ν είναι μούφα. Συνάδελφος που δουλεύει σε μάντρα μεροκάματο στη κοπή ξύλων δεύτερη δουλειά έκανε ερώτηση....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176699 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ  ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ???ΤΑ ΣΚΟΥΡΟΧΡΩΜΑ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ  ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΟΤΕΡ ΚΟΧΛΙΑ ΠΟΥ ΚΟΥΡΕΥΕ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΣΤΟ ΜΕΙΩΤΕΙΡΑ  Η ΜΠΟΜΠΙΝΑ ΠΑΤΙΝΑΡΙΖΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΙΧΝΕ ΣΩΣΤΕΣ ΔΟΣΕΙΣ Η ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝΕ!!!!ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΛΑΚΕΤΕΣ ΑΛΛΑΓΗ ΕΩΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΟΣΕΣ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΟΣΜΟΣ!!!!!ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΠΛΕΟΝ(ΠΟΛΛΟΙ ΚΟΧΛΙΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΦΡΑΚΑΡΟΥΝ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΠΟΤΕ ΠΡΙΝ 5  7 10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟ !!!! ΑΠΛΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ!!!"ΜΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΛΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ".ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ .ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΛΙΓΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΑΝ ΜΑΣ" ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ"".ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΕΡΙΜΈΝΟΝΤΑΣ ΠΛΈΟΝ !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.429 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ