Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175733 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το μοναδικό καύσιμο που δεν μπορεί να σε κλέψει κανείς είναι το πέλλετ. Όλα τα πέλλετ φέτος την ίδια τιμή έχουν σε όλες τις περιοχές. Όπως έχει αναφερθεί εδώ π.χ τουρκικό 5ευρω το οποίο είναι χωρίς φπα άρα 6,2. 

Το ΦΠΑ το πληρώνει ο καταναλωτής όχι ο έμπορος. 

Άμα ζείτε σε άλλον πλανήτη σας κλέβει ο έμπορος. Αν ζείτε στην Ελλάδα το πέλλετ πηρε πάνω λόγω των διεθνών εξελίξεων σε φυσικό αέριο ρεύμα και πετρέλαιο . 

Και πάλι συμφέρει μακράν της επόμενης λύσης. 

Κάνεις δεν αγόρασε πέλλετ καλοκαίρι φέτος και να τα αποτελέσματα. 

Εγώ δεν θα κάτσω να κατηγορήσω τον κάθε επαγγελματία , γιατί και εγώ επαγγελματίας ειμαι. Όσο για τον φίλο που δουλεύει σε εισαγωγική εταιρεία μπορεί να στείλει ένα μέιλ σε ένα εργοστάσιο του εξωτερικού να του πουν τις τιμές. Γιατί εγώ που τσεκαρα στην Αυστρία το πέλλετ από 0,22 το κιλό το καλοκαίρι έχει πάει 0,30. Που στην Αυστρία που έχει 5000 εταιρείες που παράγουν ξύλα και πέλλετ. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175734 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τιμές pellet Βουλγαρία για να δείτε ότι μας κλέβουν κανονικά... peletirodopa.com/en/... Αγοράζουν με 190 ευρώ το τόνο συν μεταφορικά αλλα 40 ευρώ η παλέτα πάμε στην χειρότερη στα 240-250 ευρώ και πουλάνε 360-400 και όχι τα 66 σακια αλλά περνούν 70 στην παλέτα... Οπότε κέρδος πάνω από 100 ευρώ και οι απατεώνες λένε ότι βγάζουν μόνο 15 ευρώ την παλέτα...
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Z3us1984.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175738 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Σε εμένα όντως συνέβει αυτο που λέει ο Γιάννης παραπάνω. Ενώ πάντα επαιρνα Pellet από τον Μαιο αδράνησα γιατί οι τιμές ηταν ίδιες περσι και πηρα τηλεφωνο τον εμπορο 1 Σεπτεμβρη.
Τωρα για το οτι κερδίζουν πολύ παραπάνω με τις τμές στο ταβάνι δεν χωράει καμμία συζήτηση. Οσο για αυτούς που στοκαραν ποσότητες τα κονομήσανε!
Συμφωνώ επισης οτι το πελλετ παραμένει η καλύτερη επιλογή. Εγώ εχω και ενα τζακι νερού ολα συνδεδεμένα επάνω να συνεργαζονται αλλά η τροφοδοσία μονο των ξυλων που πρεπει να σκεφτεσαι ποτε εβαλα ξυλο να ξανα βάλω είναι για τα Σαββατοκυριακα :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175740 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κοίτα, εσυ δινεις ενα παραδειγμα σε ενα άγνωστο και μη πιστοποιημενο πέλλετ που πιθανον θα πουλιέται γυρω στα 350 ευρω, τελικη αμα έχει 190 απο κει, αν βαλεις ομως ενα Α1 plus ομως σήμερα πουλιεται απο το εργοστάσιο γυρω στα 280 χωρίς μεταφορικά, οποτε τα 400 ειναι κοντα αμα τα προσθεσεις ολα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175742 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Τιμές pellet Βουλγαρία για να δείτε ότι μας κλέβουν κανονικά... peletirodopa.com/en/... Αγοράζουν με 190 ευρώ το τόνο συν μεταφορικά αλλα 40 ευρώ η παλέτα πάμε στην χειρότερη στα 240-250 ευρώ και πουλάνε 360-400 και όχι τα 66 σακια αλλά περνούν 70 στην παλέτα... Οπότε κέρδος πάνω από 100 ευρώ και οι απατεώνες λένε ότι βγάζουν μόνο 15 ευρώ την παλέτα...

εδω εχεις λιγο αδικο ετσι κι αλλιως στην αναμπουμπουλα χαρεται ο λυκος ....αλλα το ιδιο εργοστασιο περσυ θα πουλαγε κατω απο 140 χοντρικη 
οσο για το κλεψιμο ειναι δεδομενο σε διαφορα επιπεδα....ποτε τα 1000 κιλα δεν ειναι καθαρα περιλαμβανουν συσκευασια παλετα και δεν ξερω τι αλλο ... 
θα το ξαναπω.... πριν 12 χρονια με τιμες εργοστασιου κατω απο τα 140 πληρωναμε καποια πελλετ 5,5...6..και 6,5 ευρω το τσουβαλι 
 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175743 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Κοίτα, εσυ δινεις ενα παραδειγμα σε ενα άγνωστο και μη πιστοποιημενο πέλλετ που πιθανον θα πουλιέται γυρω στα 350 ευρω, τελικη αμα έχει 190 απο κει, αν βαλεις ομως ενα Α1 plus ομως σήμερα πουλιεται απο το εργοστάσιο γυρω στα 280 χωρίς μεταφορικά, οποτε τα 400 ειναι κοντα αμα τα προσθεσεις ολα

δηλ τα εργοστασια αυξησαν την τιμη πανω απο 100% ?????????
αρα χοντρο κλεψιμο !!!! 

 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.499 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ