Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175151 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα έχω τον ίδιο gp 25 ERATO h Mario τα ίδια είναι απο bg...το πονντεσιομετρο βάλτο στο τέλος τις κίτρινης γραμμή πριν το κόκκινο τα νερά μπροστά στο λέβητα στους 70 βαθμούς και πίσω απο το λέβητα στον κυκλοφοριτη στους 45. Επίσης πες μου λιγάκι σε τι θερμοκρασία φτάνουν τα νερά του λέβητα? τον έχεις καθαρίσει ποτέ απο την πίσω πλευρά βγάζοντας τα καπάκια? Καθαρίζεις καθόλου τον αισθητήρα φωτός θέλεις μια φορά την βδομάδα με λιγο καθαρό οινόπνευμα..  βίντεο για ενα πρόβλημα σαν το δικό με το ίδιο καυστήρα
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Z3us1984. Αιτία: Βίντεο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175153 από rendouan
Απαντήθηκε από rendouan στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση ελευσίνα μένω. Λοιπόν 75 βαθμούς και 45 βαθμούς τα έχω. Ανεβάζει θερμοκρασίες με το ζόρι 60 με 62 και μετά σβήνει πέφτει 50 και ξανά τα ίδια. Κυκλοφορητής καθόλου. Καθαρίζω εσωτερικά με τις ξύστρες μια φορά το μήνα το εσωτερικό και σίγουρα στην αρχή και τέλος της σεζόν. Το φωτοκύταρο δεν το έχω πειράξει ποτέ είναι εύκολο να βγεί? θέλει κάτι να προσέξω μήπως κάνω καμιά ζημιά? Επίσης το έχω τον διακόπτη στην αρχή της κόκκινης όριο με κίτρινη.
Όταν λές να ανοίξω καπάκια τι ενοοείς ? Από την πίσω πλευρά του λέβητα που έχει τα μονωτικά (πετροβαμβακα κτλπ και καλωδιώσεις σωληνώσεις?) Αν ναι πως και τι ακριβώς καθαρίζεις εκει? Τον καυστήρα χρειάστηκε μια φορά να βγεί λόγω του ότι κάποιος τεχνικός νόμιζε ότι ήθελε αλλαγή αντίστασης ενώ ήταν καμμένη μια ασφάλεια στην πλακέτα του καυστήρα. Τελικά ο συγκεκριμένος δεν έβγαλε άκρη το σύνδεσε λάθος και έκαψε καινούργια αντίσταση και παραλίγο και την πλακέτα λόγω βραχυκυκλώματος. Έβγαλα άκρη με τηλεφωνική επικοινωνία με την εταιρεία στα αγγλικά και μέσω αντιπροσώπου στην Κατερίνη με μειλ. Αν είσαι αυτός στο βίντεο έχεις βρει αναλυτικότερο μάνοθαλ από αυτά που έχει η εταιρεία στο σαιτ της?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175154 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ο αισθητήρας είναι αυτός απλά τραβάς λιγάκι βγαίνει τον καθαρίζεις με λιγο βαμβάκι και οινόπνευμα θέλει μια φορά την βδομάδ και μετά ξανά το βάζεις είναι πολύ απλό. Όταν καθαρίζεις στο δεύτερο θάλαμο έχει κάτω χαμηλά στο λέβητα και μια τάπα πρέπει να βγει ώστε να πέσουν όλες η στάχτες στο πρώτο θάλαμο που είναι το συρτάρι. Εγώ απο την εγκατάσταση έβαλα κυκλοφοριτη inverter δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Θα σου έλεγα καταρχάς καθάρισε το φώτο κύτταρο μετά κάνε  εξαερισμο τα σώματα σου. Έχω και ένα τηλέφωνο ενός μάστορα πολύ γνωστή του μηχανήματος είναι στην Ορεστιάδα και έχει τα πάντα και από ανταλλακτικά. 
Συνημμένα:
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Z3us1984.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175155 από rendouan
Απαντήθηκε από rendouan στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Σε ευχαριστω πολυ. Ναι καθαριζω κ τις σταχτες με την ταπα την στρογγυλη. Θα ηθελα ν μου δωσεις το τηλ για τον μαστορα σε προσωπικο μηνμ. Δυο πραγματα μονο για το μανουαλ εχεις βρει κατι πολυ αναλυτικοα εγω μν αυτα στο σαιτ της πελλετθρμ.
και τιαλλο καθαριζεις πισω που λες ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175156 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αυτό με την τάπα όπως γράφεις δεν καθαρίζω κάτι άλλο.. Απλά μια φορά την βδομάδα καθαρίζω τον θάλαμο του καυστήρα μαζί με το τασάκι και 1 φορά το μήνα όλους τους θαλάμους καο ξύνω με την ξύστρα. Τον αισθητήρα σου δες όπως σου είπα είναι εύκολο και δεν έχει κάτι που μπορεί να χαλάσει. Εδώ ειναι το τηλέφωνο του μάστορα που σου είπα pellet-boilers.blogspot.com/2014/10/pellets-greyko-rb.html?m=1
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Z3us1984.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175181 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Με 400€ τον τονο θερμιδικά 880€ σε αντιστοιχια με το πετρελαιο θα βαλω καποια λιτρα στην δεξαμενη μονο 20% πιο ακριβα θα πληρωσω!

Θα τα βάλω γιατί πρεπει να εχω εφεδρικά κάτι αλλο να κάψω και επειδη δεν είναι πολύ πιο ακριβό δεν θα μείνω μόνο στην εφεδρεία του υδραυλικού τζακιού αλλά και την ευκολία του οχι τοσο ακριβού πετρελαίου σε σχέση με το ακριβό πελλετ!

Τελευταία πηρα ενα Α2 με 300 περίπου ο τόνος γιατί 400 για Α1 δεν τα δίνω εύκολα!

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.546 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ