Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57620 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

valsam έγραψε: Χθες το βραδυ ηρθε ο ανιψιος μου με την γυναικα του και πηγαμε για τσιπουρακι,και οι δυο ειναι μηχανικοι και ενεργιακοι επιθεωρητες ,τους εδειξα και διαβασαν τα φουμαρα που εγραψα για το φυσικο αεριο και το πελλετ και συμφωνισαν οτι οχι μονο φουμαρα δεν ειναι αλλα ειναι πολυ σωστα!

Σημερα με πηρε τηλ. ενας φιλος και μου εδωσε στο τηλ. εναν δικο του φιλο ο οποιος εβαλε λεβητα πελλετ της edilkamin 33kw και ηθελε να με ρωτησει εαν ειναι φυσιολογικη η καταναλωση του,μου ειπε οτι για 280 μετρα σπιτι τις 3 τελευταιες μερες που πιασαν τα κρυα καιει 7 τσουβαλακια την ημερα του ειπα οτι απο λεβητες πελλετ δεν σκαμπαζω και πολλα αλλα τον ρωτησα σε αναλογες θερμοκρασιες ποσο πετρελαιο εκαιγε και μου ειπε κοντα στα 40 με 50 λιτρα αρα του λεω μια χαρα εισαι τοτε,τι μια χαρα μου απανταει σχεδον οσα εδινα περυσι με το αυξημενο πετρελαιο δινω φετος με πελλετ(μου ηθελε και german pellet),και τα 7000+ (εβαλε και 1000 λιτρα μπαφερ)που εριξα ποτε θα τα αποσβεσω μου λεει,τα ξερω φιλε του λεω μην σκας ,για να εριξες 7+ χιλιαρικα του λεω θα εχεις λεφτα ριξε αλλα 2 και παρε μια μηχανη και φτιαχνε μονος σου,εγω πλακα του εκανα και αυτος το πηρε στα σοβαρα και μου ειπε "μαλλον ετσι θα κανω"!

το τηλέφωνό μου και το e-mail είναι διαθέσιμο.
Πες στον φίλο σου ότι είμαι διατεθειμένος να παω και να βρω τι φταίει και καιει 7 σακια την μερα.
Διότι σε δικά μας αντίστοιχα σπίτια, δεν ξεπερνάμε τα 4 σακιά-μαξιμουμ 6 σε εκτεθειμένα -αμόνωτα σπιτια.\
Μήπως ξεχνα παραθυρα ανοικτά ;


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57632 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Nasikas έγραψε:

valsam έγραψε: Χθες το βραδυ ηρθε ο ανιψιος μου με την γυναικα του και πηγαμε για τσιπουρακι,και οι δυο ειναι μηχανικοι και ενεργιακοι επιθεωρητες ,τους εδειξα και διαβασαν τα φουμαρα που εγραψα για το φυσικο αεριο και το πελλετ και συμφωνισαν οτι οχι μονο φουμαρα δεν ειναι αλλα ειναι πολυ σωστα!

Σημερα με πηρε τηλ. ενας φιλος και μου εδωσε στο τηλ. εναν δικο του φιλο ο οποιος εβαλε λεβητα πελλετ της edilkamin 33kw και ηθελε να με ρωτησει εαν ειναι φυσιολογικη η καταναλωση του,μου ειπε οτι για 280 μετρα σπιτι τις 3 τελευταιες μερες που πιασαν τα κρυα καιει 7 τσουβαλακια την ημερα του ειπα οτι απο λεβητες πελλετ δεν σκαμπαζω και πολλα αλλα τον ρωτησα σε αναλογες θερμοκρασιες ποσο πετρελαιο εκαιγε και μου ειπε κοντα στα 40 με 50 λιτρα αρα του λεω μια χαρα εισαι τοτε,τι μια χαρα μου απανταει σχεδον οσα εδινα περυσι με το αυξημενο πετρελαιο δινω φετος με πελλετ(μου ηθελε και german pellet),και τα 7000+ (εβαλε και 1000 λιτρα μπαφερ)που εριξα ποτε θα τα αποσβεσω μου λεει,τα ξερω φιλε του λεω μην σκας ,για να εριξες 7+ χιλιαρικα του λεω θα εχεις λεφτα ριξε αλλα 2 και παρε μια μηχανη και φτιαχνε μονος σου,εγω πλακα του εκανα και αυτος το πηρε στα σοβαρα και μου ειπε "μαλλον ετσι θα κανω"!

το τηλέφωνό μου και το e-mail είναι διαθέσιμο.
Πες στον φίλο σου ότι είμαι διατεθειμένος να παω και να βρω τι φταίει και καιει 7 σακια την μερα.
Διότι σε δικά μας αντίστοιχα σπίτια, δεν ξεπερνάμε τα 4 σακιά-μαξιμουμ 6 σε εκτεθειμένα -αμόνωτα σπιτια.\
Μήπως ξεχνα παραθυρα ανοικτά ;


Κώστα, από την στιγμή που κατανάλωνε 50 λίτρα την ημέρα πετρέλαιο, αν δεν άλλαξε τις συνήθειές του είναι φυσιολογικό να καταναλώνει 7 σακιά πέλλετ. Μια χαρά "οικονομία" κάνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57637 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ACIDBLACK έγραψε:


Aκριβως το παραπανο τσουβαλι σ εμπορο στο ηρακλειο κρητης με 400 ευρω ο τονος :woohoo: :woohoo:


θα ξαναπαω αυριο να το δω και να το βγαλω φωτογραφια αν με αφησουν ...


επειδη έλειψα
Είδες με τα ματια σου αυτό το σακί ??????

Το είδε κάποιος άλλος ?


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58189 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
σήμερα "παίζει" μία διαφήμιση στην Βέροια για πέλλετ στα εγκαίνεια σουπερ μαρκετ στα 3,18€ .Προέλευσης Ρουμανίας μάρκας Eco Lemn.Τώρα τι είναι αυτό ...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58205 από jgrigos
Απαντήθηκε από jgrigos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλημερα στην παρεα. Αγορα 1 παλετας Golden Nugets (990 κιλα) €355 με οποδειξη στην πορτα μου- Περιοχη Νικαια / Πειραιας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58211 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Nasikas έγραψε:

ACIDBLACK έγραψε:


Aκριβως το παραπανο τσουβαλι σ εμπορο στο ηρακλειο κρητης με 400 ευρω ο τονος :woohoo: :woohoo:


θα ξαναπαω αυριο να το δω και να το βγαλω φωτογραφια αν με αφησουν ...


επειδη έλειψα
Είδες με τα ματια σου αυτό το σακί ??????

Το είδε κάποιος άλλος ?


κκ Νασικα θα περασω σημερα να σας βγαλω μια φωτογραφια λογω ασθενεις δεν βγηκα καθολου απο το σπιτι ..

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.568 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ