Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57396 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

valsam έγραψε: 3 τελευταιες μερες που πιασαν τα κρυα καιει 7 τσουβαλακια την ημερα του ειπα οτι απο λεβητες πελλετ δεν σκαμπαζω και πολλα αλλα τον ρωτησα σε αναλογες θερμοκρασιες ποσο πετρελαιο εκαιγε και μου ειπε κοντα στα 40 με 50 λιτρα !


Μέσα για μέσα μπαίνει. Από 4,7 έως και 5,3 που μπορεί να δίνει για το τσουβάλι (4,3 αν αγοράσει καλοκαίρι) δίνει την ημέρα 35€(30€ αν αγόραζε καλοκαίρι). Με πετρέλαιο και σημερινές τιμές θα ξόδευε 58€ την ημέρα. Άρα μιλάμε για όφελος 25€ την ημέρα. Μόλις 750 ευρώ τον μήνα. Ψίχουλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57451 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Eιπε σχεδον οσα εδινε περυσι που το πετρελαιο πηγε στα 90-95 λεπτα απο τα 75-80 που ειχε προπερσι,40Χ9Ο=36 ,50Χ95=47,5,.
750 στην τσεπι του καταναλωτη στην καλυτερη περιπτωση σε συγκριση με το πανακριβο πετρελαιο και ποσα στην τσεπι του εμπορα αν επιτρεπετε?
Οσο για το 4,7 εως 5,3 που λες σημερα πηγα εδω στην Περαια σε μαγαζι και το german το ειχε 6 ευρω το σακι!!!!!
Τα καρτελ δυσκολα σπανε στην Ελλαδα,η λεξη ανταγωνισμος εχει αποκτησει ιδιαιτερη ενοια στην Ελλαδα που ουτε στο wiki δεν υπαρχει εξηγηση του τι σημαινει Ελληνικος ανταγωνισμος στο εμποριο,οσους γνωστους ξερω που ασχολουνται με το εμποριο ειτε παραγουν ειτε απλα εμπορευονται πραγματα κανενας τους δεν λειτουργει με το κανονα του τοσο μου στοιχισε για να παραχθει τοσο ειναι ενα καλο κερδος μετα απο φορους και εξοδα αρα τοσο πουλαω αλλα λειτουργουν με τον κανονα του ποσο πουλαει ο ταδε και ο ταδε αρα τοσο θα πουλησω και'γω(λιγο πανω λιγο κατω και αναλογα και της ποιοτητας),βρε εχω κολλητο που εχει βιομηχανια το πρωτο του μελημα καθημερινα ειναι να μαθαινει ειναι ποσο πουλανε απο ακρη προς ακρη στην Ελλαδαολοι οι ανταγωνιστες του και φυσικα την ποιοτητα τους και αναλογα πουλαει ασχετα εαν το ιδιο το προιον του στο εξωτερικο πωλειτε πολυ φθηνοτερα!
Αυτα συμβαινουν στο ελλαδισταν φιλοι μου και κραξτε με αν εθιξα κανεναν ουδολος με νοιαζει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57486 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Alfa wood στα Γιάννενα 330 ο τόνος παρακαλώ. Και για μεταφορά στο σπίτι (2 χιλιόμετρα) 20 ευρώ επιπλέον. Σύνολο 350.
Αν το φέρω από τον giogud από Θεσσαλονίκη στο σπίτι μου μια και είμαι μέλος του forum μου έρχεται 290 ευρώ ο τόνος με παράδοση στην πόρτα μου. 60 Ευρώ διαφορά. Καλά δεν ειναι; Και η καθαρή διαφορά 80 ευρώ (270 - 350)

Βρε Giogud δεν ανοίγεις καμία αντιπροσωπεία και προς εδώ μεριά;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57498 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Alfa wood στα Γιάννενα 330 ο τόνος και με τα μεταφορικα 350?
Δηλ. αν παραγγειλεις german η rz ποσσο θα ζητησουν 500?
Αστους αστους στο τελος θα το φανε το κεφαλι τους,ετσι δεν εκαναν και στο υγριαεριο αυτοκινητου ζητουσαν 1500 για την εγκατασταση και οι πρατηριουχοι δουλευαν(αυτοι αστους στον κοσμο τους ακομη με τοσο και παραπανω δουλευουν) με 20-30 λεπτα κερδος στο λιτρο(ολοι να φανε απο αυτα που υποτιθετε οτι θα κερδιζες,εσυ να φας ομως φασολαδα και αυτοι φιλετο!)κλεινουν λοιπον ο ενας πισω απο τον αλλον γιατι μπηκε ο νταβατζης το κρατος και τους πηρε την μπουκια απο το στωμα,τωρα για να γινει ελκιστικο το υγραεριο για τα αυτοκινητα πρεπει να δωσουν ενα κοματι απο τα υπερκερδοι τους οι εγκαταστυατες και οι πρατηριουχοι,οι εγκαταστατες υποχωρουν σιγα σιγα και σημερα βρισκεις επωνυμο συστημα με 700 ευρω (το ιδιο πριν 1-2 χρονια ειχε 1500 και Βουλγαρια 500) γιατι δεν μπορουν να κανουν και αλλιος αφου εξαρτονται απο νεους πελατες ,οι Ελληναρες οι πρατηριουχοι ομως καλα κρατανε το καρτελ τους αφου οι υπαρχοντες πελατες θα βαλουν τι θα κανουν και αντι να κατεβαζουν το ποσοστο κερδος τους το ανεβαζουν μαλιστα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57517 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

valsam έγραψε: Alfa wood στα Γιάννενα 330 ο τόνος και με τα μεταφορικα 350?
Δηλ. αν παραγγειλεις german η rz ποσσο θα ζητησουν 500?
Αστους αστους στο τελος θα το φανε το κεφαλι τους,ετσι δεν εκαναν και στο υγριαεριο αυτοκινητου ζητουσαν 1500 για την εγκατασταση και οι πρατηριουχοι δουλευαν(αυτοι αστους στον κοσμο τους ακομη με τοσο και παραπανω δουλευουν) με 20-30 λεπτα κερδος στο λιτρο(ολοι να φανε απο αυτα που υποτιθετε οτι θα κερδιζες,εσυ να φας ομως φασολαδα και αυτοι φιλετο!)κλεινουν λοιπον ο ενας πισω απο τον αλλον γιατι μπηκε ο νταβατζης το κρατος και τους πηρε την μπουκια απο το στωμα,τωρα για να γινει ελκιστικο το υγραεριο για τα αυτοκινητα πρεπει να δωσουν ενα κοματι απο τα υπερκερδοι τους οι εγκαταστυατες και οι πρατηριουχοι,οι εγκαταστατες υποχωρουν σιγα σιγα και σημερα βρισκεις επωνυμο συστημα με 700 ευρω (το ιδιο πριν 1-2 χρονια ειχε 1500 και Βουλγαρια 500) γιατι δεν μπορουν να κανουν και αλλιος αφου εξαρτονται απο νεους πελατες ,οι Ελληναρες οι πρατηριουχοι ομως καλα κρατανε το καρτελ τους αφου οι υπαρχοντες πελατες θα βαλουν τι θα κανουν και αντι να κατεβαζουν το ποσοστο κερδος τους το ανεβαζουν μαλιστα!

Εγώ τους άφησα ήδη, από το Γιώργο απο Θεσσαλονίκη έφερα και μόλις τελειώσει θα ξαναφέρω. Από εδώ δεν πρόκειται να πάρω ακόμα και ίδια τιμή να μου έρθει. Ας το έχουν να το καίνε το Καλοκαίρι να ζεσταθούν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57560 από alexx
Απαντήθηκε από alexx στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μια φορά πριν απο 2 μήνες περίπου μου πρωτιναν να μπω σε μια ομαδική αγορά πελλετ από ρουμάνια για 24 τόνους κοντέινερ που θα έχει 5-10 ανθρώπους και να το περνάμε κατευθείαν από το εργοστάσιο, θα μας έβγαινε ο τόνος στην πόρτα μας στα 230ε!!! να πω την αληθια δεν ρώτησα τι πελλετ είναι!! αλλά μετά μου λένε αν γίνει μια φορά αυτό μετά δεν θα έχουμε κανένα ανάγκη από Ελλάδα, να το πληρώνουμε χρυσό και ο καθένας να βάζει ότι τιμές θέλει!! ένταξη μπορεί να ακούγεται κάπως αυτό, αλλά πιστεύω ότι έχει μια βάση!!!

φιλικά πάντα!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.504 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ