Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168724 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Re:Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Jole έγραψε:

thomas έγραψε: Θεσσαλια μεριά,τι σχεση έχει..

Εδώ στην Αττική για συμφέρουσα τιμή δεν υπάρχει εναλλακτική πέραν των 2 πολυκαταστημάτων.
Πίστεψέ με, το έχω ψάξει πολύ...
Τα 5 τουλάχιστον τελευταία χρόνια το πράκτικερ έβγαζε από 3,29€ μέχρι 3,49€ με δωρεάν μεταφορικά.
Αν κάποιος έχει πάρει με καλύτερη τιμή από το καλοκαίρι, ας το αναρτήσει...
Άλλωστε για αυτό είναι το forum, για να υπάρχει ανταλλαγή απόψεων, συνεργασία κ αλληλοβοήθεια κ όχι για κατακρίνει ο ένας τον άλλον...
Εσύ με τί τιμή έκλεισες φέτος τις προμήθειές σου αν επιτρέπεται, εκτός αν ήδη το έχεις γράψει κ δεν το πρόσεξα!

Κ για να ολοκληρώσω,έχω παραγγείλει 300 σακιά foco A2 από το Leroy με 3,59€ το 15κιλο με 60€ μεταφορικά (δηλαδή 240€/τόνο).
Υπήρχε κάτι καλύτερο άραγε έστω κ από αυτή την προσφορά το καλοκαίρι για Αττική;;

Να σου εγώ φίλε τι αγόρασα:
Τον Απρίλιο 3 παλέτες από μικρό εργαστασιο(στείλαμε φορτηγό για 24 τονους) στη Θεσσαλονίκη 180€/τόνο.
Τον Ιούνιο 3 παλέτες
Sweinhofer 230_€ και 2 παλέτες alfa wood A1 228€ (πάλι από μεγάλη παραγγελία που κάναμε).
Για Αθήνα μπορεί η καλύτερη τιμή να είναι τα πολυκαταστήματα, αλλά για αλλού υπάρχουν λύσεις και όχι της τελευταίας στιγμής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168725 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Re:Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

thomas έγραψε:

Jole έγραψε:

thomas έγραψε: Θεσσαλια μεριά,τι σχεση έχει..

Εδώ στην Αττική για συμφέρουσα τιμή δεν υπάρχει εναλλακτική πέραν των 2 πολυκαταστημάτων.
Πίστεψέ με, το έχω ψάξει πολύ...
Τα 5 τουλάχιστον τελευταία χρόνια το πράκτικερ έβγαζε από 3,29€ μέχρι 3,49€ με δωρεάν μεταφορικά.
Αν κάποιος έχει πάρει με καλύτερη τιμή από το καλοκαίρι, ας το αναρτήσει...
Άλλωστε για αυτό είναι το forum, για να υπάρχει ανταλλαγή απόψεων, συνεργασία κ αλληλοβοήθεια κ όχι για κατακρίνει ο ένας τον άλλον...
Εσύ με τί τιμή έκλεισες φέτος τις προμήθειές σου αν επιτρέπεται, εκτός αν ήδη το έχεις γράψει κ δεν το πρόσεξα!

Κ για να ολοκληρώσω,έχω παραγγείλει 300 σακιά foco A2 από το Leroy με 3,59€ το 15κιλο με 60€ μεταφορικά (δηλαδή 240€/τόνο).
Υπήρχε κάτι καλύτερο άραγε έστω κ από αυτή την προσφορά το καλοκαίρι για Αττική;;

Να σου εγώ φίλε τι αγόρασα:
Τον Απρίλιο 3 παλέτες από μικρό εργαστασιο(στείλαμε φορτηγό για 24 τονους) στη Θεσσαλονίκη 180€/τόνο.
Τον Ιούνιο 3 παλέτες
Sweinhofer 230_€ και 2 παλέτες alfa wood A1 228€ (πάλι από μεγάλη παραγγελία που κάναμε).
Για Αθήνα μπορεί η καλύτερη τιμή να είναι τα πολυκαταστήματα, αλλά για αλλού υπάρχουν λύσεις και όχι της τελευταίας στιγμής.

Εξαιρετικές τιμές!!
Αν θες πες μου, οι τιμές αυτές είναι με ΦΠΑ κ μεταφορικά τελική τιμή;;
Αν είναι έτσι κ θες, πες τον προμηθευτή από την Θεσσαλονίκη να κανονίσουμε ένα φορτηγό για Αττική. Πιστεύω η διαφορά στα μεταφορικά από Λάρισα για Αττική δεν θα "απογειώνουν" την τιμή, αρκεί αυτές οι τιμές που έγραψες να είναι κ οι τελικές!
Εννοώ να γράψεις τα στοιχεία του, όχι να πεις εσύ...
Last edit: 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Jole.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168726 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!επειδη καθε χρονο τα ιδια γραφονται οταν πιανει χειμωνας σε καμια 10αρια σελιδες εδω στο φορουμ το συμπερασμα ειναι το εξης 1ο ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΜΑ ΖΕΣΤΟ ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΕΩΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΦΟΡΤΙΟ ΣΥΜΦΕΡΕΙ(1 2 3 4..ΜΑΖΟΙ)ΚΑΙ 2ο ΑΓΟΡΑ ΜΕ ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΦΟΡΤΙΑ!!!!!!ο ανταγωνισμος στα 2 μεγαλα καταστηματα που χτυπιουνται για τα πελλετ ειναι αναλογα και τι συμφωνιες εχουν γινει με τα εργοστασια και κατα ποσες παλλετες μπορει να δωσει το καθενα σε αυτους διοτι εξυπηρετουν και αλλα σημεια πωλησης δικα τους η εμπορων!!!!! παντως οπως γραφει και ο PAPADAKIS ολοι ελπιζουν στην εκπληξη τιμης απο τα πρακτικερ!!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ
Last edit: 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168727 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!επειδη καθε χρονο τα ιδια γραφονται οταν πιανει χειμωνας σε καμια 10αρια σελιδες εδω στο φορουμ το συμπερασμα ειναι το εξης 1ο ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΜΑ ΖΕΣΤΟ ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΕΩΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΦΟΡΤΙΟ ΣΥΜΦΕΡΕΙ(1 2 3 4..ΜΑΖΟΙ)ΚΑΙ 2ο ΑΓΟΡΑ ΜΕ ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΦΟΡΤΙΑ!!!!!!ο ανταγωνισμος στα 2 μεγαλα καταστηματα που χτυπιουνται για τα πελλετ ειναι αναλογα και τι συμφωνιες εχουν γινει με τα εργοστασια και κατα ποσες παλλετες μπορει να δωσει το καθενα σε αυτους διοτι εξυπηρετουν και αλλα σημεια πωλησης δικα τους η εμπορων!!!!! παντως οπως γραφει και ο PAPADAKIS ολοι ελπιζουν στην εκπληξη τιμης απο τα πρακτικερ!!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ

Ευχαριστώ πατριώτη (γιατί κ εγώ από Λαμία κατάγομαι)
Κ αναρωτιέμαι, θα πάρω απάντηση στο παραπάνω ερώτημα που έκανα στον Thomas;
Είμαι μέλος του forum από το 2012, έχουμε αλληλοβοηθηθεί πολλοί κ πολύ εδώ.
Είναι τραγικό κάποιος να λέει τί έκανε χωρίς να έχει την διάθεση να ενημερώσει κ άλλον κόσμο!
Εσύ Κώστα, μιας κ έχεις δυσκολευτεί πολύ στη Λαμία, ποιοί είναι αυτοί που ανέφερες, που με φορτηγο τον Απρίλιο κ με μετρητά θα φέρουν τελική τιμή κάτω από 240€/τόνο Αττική;
Κ αν έχει συζητηθεί κάπου αλλού το "ενδοκοινοτικό τιμολόγιο" για να μην κουράζω, αν θες κάνε copy-paste το link της συζήτησης γιατί δεν το έχω δει κάπου.
Last edit: 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Jole.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168728 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
JOLE για τιμη δεν ειπα κατι απλα λεω η καλυτερη περιοδο για αγορα ειναι απριλιο-αυγουστο και να σου περισευουν ΕΥΡΩ να διαθεσεις ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΛΗ ΤΙΜΕ ΣΕ ΦΟΡΤΙΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ η περιμενεις τις οποιες προσφορες βγαλουν τα πολυκαταστηματα!!!!!οσο αφορα το ενδοκοινοτικο τιμολογιο στα τοσα χρονια που ειμαι εδω στο φορουμ και στις ενοτητες για πελλετ εχουν αναφερθει αρκετες φορες οτι πολλοι αγοραζουν με τετοιο τροπο!!ποιοι ειναι αυτοι και ποιος ειναι ο τροπος δεν το ΞΕΡΩ!!!!!!!!!!!! αλλα για να αφερεται θα ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!ΑΥΤΑ ΠΑΤΡΙΩΤΗ!!!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jole

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168729 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: JOLE για τιμη δεν ειπα κατι απλα λεω η καλυτερη περιοδο για αγορα ειναι απριλιο-αυγουστο και να σου περισευουν ΕΥΡΩ να διαθεσεις ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΛΗ ΤΙΜΕ ΣΕ ΦΟΡΤΙΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ η περιμενεις τις οποιες προσφορες βγαλουν τα πολυκαταστηματα!!!!!οσο αφορα το ενδοκοινοτικο τιμολογιο στα τοσα χρονια που ειμαι εδω στο φορουμ και στις ενοτητες για πελλετ εχουν αναφερθει αρκετες φορες οτι πολλοι αγοραζουν με τετοιο τροπο!!ποιοι ειναι αυτοι και ποιος ειναι ο τροπος δεν το ΞΕΡΩ!!!!!!!!!!!! αλλα για να αφερεται θα ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!ΑΥΤΑ ΠΑΤΡΙΩΤΗ!!!!!!

Για την ακρίβεια, Μεξιάτες!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.500 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ