Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168132 από Μaκης
Απαντήθηκε από Μaκης στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Οοπς αυτό το πυρηνικό ενδεχόμενο δέν θα το φανταζόμουν ποτέ.
Όμως πρέπει να έκαιγε καλά αυτή η παρτίδα ε? :evil: :evil: :evil: :woohoo: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168133 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Μaκης έγραψε: Οοπς αυτό το πυρηνικό ενδεχόμενο δέν θα το φανταζόμουν ποτέ.
Όμως πρέπει να έκαιγε καλά αυτή η παρτίδα ε? :evil: :evil: :evil: :woohoo: :evil:

Η Ελλάδα - σε αντίθεση με Ιταλία - έχει νομοθετήσει υψηλά όρια σε ΚΑΙΣΙΟ 137 .(10.000 μπεκερελς - έναντι 1.000 !!)
Η Εθνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας σε ελέγχους πρόπερσι βρήκε υψηλά ποσοστά και μας ζητούσε πληροφορίες.
Δεν θεώρησα σωστό να δημοσιοποίησω - γιατί αν το έπαιρναν οι άσχετες και οι άσχετοι στα πρωινάδικα και μεσημεριανάδικα της ΤιΒι, εκείνο που θα έμενε στο τέλος στο πίσω κομμάτι του εγκεφάλου του μέσου Έλληνα , θα ήταν ΠΕΛΛΕΤ = ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ. (κατι είχε γραφεί πάλι σε φόρουμς)

Είχα δεχτεί ΣΩΣΤΑ κριτική για λάθος που έκανα πριν 6-7 χρόνια, αλλά ευτυχώς πέρασε στο ντούκου... Δεν απαντούσα στα τηλέφωνα απο δημοσιογράφους για ένα μήνα....
(ξεκλειδώνω και κάνω για λίγες μερες Δημόσιο ένα βίντεο σχετικά )


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μaκης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168134 από Μaκης
Απαντήθηκε από Μaκης στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πολύ σωστά κ. Νασίκα.
Αν διάβασα καλά, ανιχνεύθηκε 10 φορές περισσότερο καίσιο 137 απο το επιτρεπόμενο στα ουκρανικά πέλετ.
θεωρώ ότι όλοι εμείς που γράφουμε και ενημερωνόμαστε εδώ για το καύσιμο αυτό, έχουμε συγκεκριμένους λόγους που το προτιμάμε. Οικολογικούς, οικονομικούς κυρίως, και οι περισσότεροι απο εμάς βρίσκονται στην επαρχία.

Διάβασα ( μελέτη ) για το αλβανικό πέλετ και μου έκανε μεγάλη εντύπωση το πόσο καλό ποιοτικά ήταν.
Σαφώς και προτιμάμε Ελληνικά και έμπρακτα έγραψα σε προηγούμενό πόστ οτι έκαψα 2 και κάτι τόνους α2 αλφα.
Πέρυσι όμως τέτοια εποχή νομιζω οτι έτρεχε ηδη προσφορα στα πολυκαταστηματα, ενώ φέτος δεν υπάρχει ενημέρωση.

Μα γιαυτό το λόγο γίνεται και η κουβέντα αυτή.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168135 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πέρσι αν θυμάμαι καλά προσφορά ποτέ δεν βγήκε (ή αν βγήκε δεν ήταν αξιόλογη-για εμένα μιλάω).

Πρόπερσι υπήρχε προσφορά και με την οποία είχα πάρει κι εγώ και κάνα δυο μήνες αργότερα βγήκε προσφορά για το ίδιο πέλλετ από αλυσίδα άσχετη με την alfawood που ήταν χαμηλότερη (και με ευκολίες πληρωμής) από αυτή της alfawood για το δικό της πέλλετ!!!

Υποχρεωτικό πάντως δεν είναι να κάνει καμία εταιρεία προσφορές, ιδίως αν ξέρει ότι θα πουλήσει το προϊόν της σε καλύτερη τιμή άλλη περίοδο.

Και φυσικά κι εμείς υποχρεωτικά δεν χρειάζεται να αγοράζουμε πάντα από το ίδιο πέλλετ.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168136 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Pri έγραψε: Πέρσι αν θυμάμαι καλά προσφορά ποτέ δεν βγήκε (ή αν βγήκε δεν ήταν αξιόλογη-για εμένα μιλάω).

Πρόπερσι υπήρχε προσφορά και με την οποία είχα πάρει κι εγώ και κάνα δυο μήνες αργότερα βγήκε προσφορά για το ίδιο πέλλετ από αλυσίδα άσχετη με την alfawood που ήταν χαμηλότερη (και με ευκολίες πληρωμής) από αυτή της alfawood για το δικό της πέλλετ!!!

Υποχρεωτικό πάντως δεν είναι να κάνει καμία εταιρεία προσφορές, ιδίως αν ξέρει ότι θα πουλήσει το προϊόν της σε καλύτερη τιμή άλλη περίοδο.

Και φυσικά κι εμείς υποχρεωτικά δεν χρειάζεται να αγοράζουμε πάντα από το ίδιο πέλλετ.

Παλιά που κάναμε φορουμικές συναντήσεις - μετά το τρίτο ποτήρι... μπορούσα ΚΑΤ΄ΙΔΙΑΝ να εξηγήσω κάποια που θεωρείτε ανεξήγητα... Αλλά δεν είναι ανεξήγητα αδελφέ μου.
- Ανάμεσα στις δυο αλυσίδες, είναι φυσικό να υπάρχει ανταγωνισμός (πόλεμο τον λένε κάποιοι στην αγορά)
Έτσι, όταν βγάζει ο ένας φυλλάδιο, - ο άλλος κάνει την ίδια στιγμή ρελάνς. Είτε σε κουβά πλαστικού χρώματος, - είτε σε πέλλετ - είτε σε σόμπα - είτε σε κάλυμα καθισμάτων αυτοκινήτου κλπ.
Για 10 νομίζω ημέρες, είχε πέρυσι πολύ χαμηλή τιμή η αλυσίδα που αναφέρετε.
Μέχρι και ο αδελφός μου πήρε 30 σακιά με 24 άτοκες δόσεις.(και μου έριξε και πίκρα για την παλέτα που του έδωσα 10 ευρώ παραπάνω απο την τιμή που πήρε !!! )

*( Για το άλλο σκέλος, όσοι είστε παλιοί στην αγορά, ίσως θυμάστε την δεκαετία 80 που κάποιες εταιρείες ρούχων και παπουτσιών άνοιξαν στοκατζίδικα σε Μενίδι, Μπραχάμι κλπ.- πουλώντας το ίδιο παπούτσι- ρούχο (πχ.Ζήτα Ελλας) σε χαμηλότερη τιμή απο τα μαγαζιά. Τα παπουτσάδικα της Εμ. Μπενάκη τους πέταξαν έξω απο τα μαγαζιά τους.)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168137 από Jwalker
Απαντήθηκε από Jwalker στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν έχω ακούσει κάτι για αλβανικό πελλετ.. Δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα αγοράς "ακριβού "πελλετ. Έκαψα και εγώ μισό τόνο βουλγαρικό α2 πέρσι διότι τελείωσε αυτό που είχα αγοράσει και δεν είχα κανένα θέμα.ισως έκαιγε και καλύτερα μπορω να πω. Για ήπειρο έχεις ακούσει πουθενά για καλύτερη τιμή;Επίσης δεν έχουμε και πολλές επιλογές διότι είναι λίγοι οι έμποροι λογο επαρχίας
Last edit: 4 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Jwalker.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.451 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ