Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165810 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

tssotiris έγραψε: Πήρα σήμερα 10 τσουβάλια από LEROY Λάρισας holz pellet a2. Έχω ακούσει τα καλύτερα από φίλους και μάλιστα η πωλήτρια μου είπε ότι κάποιοι που το πήραν της ειπαν ότι είναι καλύτερο από τον α1 της Holz με λιγότερη στάχτη και καθόλου κλίγκερ. B) θα το κάψω και θα επανέλθω. Η κα'υση θα γίνει σε λεβητα
τιμή 3,49


3,49 το σακί είναι 233€ ο τόνος ενώ το 2011 όταν από 240€ πήγε 265€ κάποιοι έλεγαν οτι θα το αγοράζουμε σαν το πετρέλαιο τα επόμενα χρόνια. Με τέτοια έλλειψη από την καυσιμη ύλη σε ρουμανία που μεταφράστηκε σε Swei>300€ σταθερά ακόμη και απο Μάιο μεχρι Αυγουστο και τετοιες τιμές τον Νοέμβριο νομίζω οτι παίρνουμε ικανοποίηση οσοι επιλέξαμε το pellet.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165813 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

jnet έγραψε:

tssotiris έγραψε: Πήρα σήμερα 10 τσουβάλια από LEROY Λάρισας holz pellet a2. Έχω ακούσει τα καλύτερα από φίλους και μάλιστα η πωλήτρια μου είπε ότι κάποιοι που το πήραν της ειπαν ότι είναι καλύτερο από τον α1 της Holz με λιγότερη στάχτη και καθόλου κλίγκερ. B) θα το κάψω και θα επανέλθω. Η κα'υση θα γίνει σε λεβητα
τιμή 3,49


3,49 το σακί είναι 233€ ο τόνος ενώ το 2011 όταν από 240€ πήγε 265€ κάποιοι έλεγαν οτι θα το αγοράζουμε σαν το πετρέλαιο τα επόμενα χρόνια. Με τέτοια έλλειψη από την καυσιμη ύλη σε ρουμανία που μεταφράστηκε σε Swei>300€ σταθερά ακόμη και απο Μάιο μεχρι Αυγουστο και τετοιες τιμές τον Νοέμβριο νομίζω οτι παίρνουμε ικανοποίηση οσοι επιλέξαμε το pellet.


Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ πάντως δεν μετανοιωσα στιγμή ,όταν από τον πρώτο χρόνο ,σχεδον έκανα απόσβεση.
τιμές υπάρχουν αν ψαξεις λίγο , ειδικα φέτος που ακόμα δεν έχουμε βαρυ χειμώνα.
απορίες
1.η SEEWOOD γιατι πουλάει 303 την παλέτα το α2 όταν το praktiker το δίνει 272 (+15 μεταφορικά Λάρισα - τρίκαλα)
2.σε μαγαζί μου ειπαν οτι το καλοκαίρι μπορώ μάλλον να παρω 250 περίπου τον τόνο σβαι . Τους είπα ότι αγοράζω από Λάρισα Leroy.
Προσωπικά επειδή είμαι στο εμπόριο χρόνια ,δεν πιστευω ότι υπάρχουν τέτοιες διαφορές τιμών Καλοκαίρι - Χειμώνα.
πουλάει χειμώνα 300 άρα χωρίς φπα 241,9 - αγοράζει 172 ευρώ περίπου πάει για 40%
πουλάει καλοκαίρι 250 άρα χωρίς φπα 201,61 - αγοράζει 172 ευρώ περίπου πάει για 17%
προσωπικά λοιπον πιστεύω ότι αγοράζουν σταθερή περίπου τιμή χειμώνα καλοκαίρι και παίζουν με το επί τοις % της κερδοφορίας τους.
'οταν κάποιος αγοράζει 180 ευρώ την παλέτα από Βουλγαρία ,τότε κάποιος που κάνει εισαγωγή δεν έχει ανάλογη τιμή;
μπορεί να κάνω και λάθος!!!!
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by tssotiris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165838 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

tssotiris έγραψε:

jnet έγραψε:

tssotiris έγραψε: Πήρα σήμερα 10 τσουβάλια από LEROY Λάρισας holz pellet a2. Έχω ακούσει τα καλύτερα από φίλους και μάλιστα η πωλήτρια μου είπε ότι κάποιοι που το πήραν της ειπαν ότι είναι καλύτερο από τον α1 της Holz με λιγότερη στάχτη και καθόλου κλίγκερ. B) θα το κάψω και θα επανέλθω. Η κα'υση θα γίνει σε λεβητα
τιμή 3,49


3,49 το σακί είναι 233€ ο τόνος ενώ το 2011 όταν από 240€ πήγε 265€ κάποιοι έλεγαν οτι θα το αγοράζουμε σαν το πετρέλαιο τα επόμενα χρόνια. Με τέτοια έλλειψη από την καυσιμη ύλη σε ρουμανία που μεταφράστηκε σε Swei>300€ σταθερά ακόμη και απο Μάιο μεχρι Αυγουστο και τετοιες τιμές τον Νοέμβριο νομίζω οτι παίρνουμε ικανοποίηση οσοι επιλέξαμε το pellet.


Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ πάντως δεν μετανοιωσα στιγμή ,όταν από τον πρώτο χρόνο ,σχεδον έκανα απόσβεση.
τιμές υπάρχουν αν ψαξεις λίγο , ειδικα φέτος που ακόμα δεν έχουμε βαρυ χειμώνα.
απορίες
1.η SEEWOOD γιατι πουλάει 303 την παλέτα το α2 όταν το praktiker το δίνει 272 (+15 μεταφορικά Λάρισα - τρίκαλα)
2.σε μαγαζί μου ειπαν οτι το καλοκαίρι μπορώ μάλλον να παρω 250 περίπου τον τόνο σβαι . Τους είπα ότι αγοράζω από Λάρισα Leroy.
Προσωπικά επειδή είμαι στο εμπόριο χρόνια ,δεν πιστευω ότι υπάρχουν τέτοιες διαφορές τιμών Καλοκαίρι - Χειμώνα.

Για λίγες ημέρες. (δείτε στο κάτω δεξιά μέρος της σελίδας που θα ανοίξει - ) www.eleftheria.gr/pdf_covers/20181212_cover.pdf
Αφου είστε στο εμπόριο, σίγουρα θα γνωρίζετε για πολιτική προσφορών κλπ


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Nasikas.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165842 από ptroupis
Απαντήθηκε από ptroupis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κε. Νάσικα,

υπάρχει κάποιο αντίστοιχη προσφορά για Αθήνα?

ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165856 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ptroupis έγραψε: Κε. Νάσικα,

υπάρχει κάποιο αντίστοιχη προσφορά για Αθήνα?

ευχαριστώ

Δυστυχώς - αφορά μόνον Θεσσαλία αυτή η γιορτινή προσφορά.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165863 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ο άλλος είναι στο εμπόριο τόσα χρόνια και κάνει υπολογισμούς τιμή αγοράς στο εργοστάσιο (άνευ μεταφορικων) και δεν υπολογίζει κόστος αποθήκευσης και διάθεσης/διαφημισης εργαζόμενους κλπ

Μετά λέμε γιατί χρεοκόπησε η Ελλάδα με τον κάθε μπακάλη.... Γεμίσαμε κόκκινα δάνεια χρέη σε εφορίες και ασφαλιστικά ταμεία και πας στην τράπεζα με 5 μυαλά να τους καταθέσεις business plan για χρηματοδότηση και αφενως δεν καταλαβαίνουν αφετέρου σου λένε ρε παιδιά μήπως θέλετε κάνα δάνειο για φωτοβολταϊκά; Φυσικά σε απορρίπτουν γιατί είναι στο κόκκινο εξαιτίας των μπακαλιδων που έδιναν δάνεια με ένα τηλεφώνημα.

Άντε να λέτε ευχαριστώ στην ΑΛΦΑ βρίσκεται κάτι να πείτε.

Άντε πάρε το Αυστριακό 250€(χώρις ΦΠΑ ξεκάθαρα) και μην έρχεσαι να κραξεις

Αν τώρα δεν καταλαβαίνεις την εποχικότητα των προϊόντων τι να πω;

Παπούτσια ορειβατικά καλοκαίρι 50€. Χειμώνας 80€.

Άντε γεια...Θα πάω εξωτερικό με αυτά που ακούω εδώ μέσα ...
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.502 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ