Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163625 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Στην Ουκρανία το πελλετ εχει 100€.

Η Ουκρανία είναι μια τεράστια χώρα , χρεοκοπημένη , φτωχή και ηταν και σε πόλεμο στην Κριμαία. Είναι μια διαλυμένη χώρα που την βιάζει κυρίως η Ε.Ε

Η Ε.Ε αγοράζει πάμφθηνα απο εκεί προϊόντα όπως το μαλακό στάρι. Η Ελλάδα ηταν αυτάρκης σε μαλακό εως το 1985. Με αποφάσεις της Ε.Ε επιδοτείται το σκληρό στάρι(ζυμαρικά). Το ψωμί Που τρωτε είναι από σταρι Ουκρανίας. 100%. Το στάρι εχει μέση απόδοση 40€/στρέμμα μεικτό. Πρέπει να καλλιεργήσεις 100 στρέμματα να βγάλεις 4000€ μεικτό κέρδος. Ο παππους μου μια ζωη αγρότης 100 στρέμματα δεν εχει ολα ολα.Το σταρι πωλείται 0,17-0,22 . Το Ουκρανίκο στους μεγαλους μύλους της χώρας φτανει το πολύ 0,10€/κιλο (μεταφορα φοροι κλπ)

Τα έγγραφα της Ε.Ε που παρουσιάσε ο κ.Νασικας δείχνουν τι κανει ο κατακτητής η Ε.Ε στην Ουκρανία.

Με 100€ μια οικογένεια στην Ουκρανία βγαζει το μηνα. Με 240€ που κανει το πελλετ στην Ελλαδα δεν αγοράζεις ούτε τσίχλες.

Φυσικό ειναι να έχει το πελλετ 100€. Στην Αυστρία εχει 240€ παρολο που καθε 100 μέτρα ειναι ενα εργοστάσιο ξυλείας.

Μην συγκρίνουμε ανομία πράγματα.

Τα 40€ μεταφορικά ανα τονο μου φαίνονται λιγα για Περτούλι. Όταν ολοκληρωθεί η συναλλαγή και δεν χαθούν τα λεφτά στο δρόμο παρακαλώ να μου δώσεις στοιχεία εμπόρου και φορτηγατζη με προσωπικό μήνυμα γιατί με ενδιαφέρει. Ευχαριστώ
Last edit: 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #163706 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους - - και ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
Με προκαταβολική συγνώμη που κάποια άρθρα , - αφορώντα εμμέσως τις τιμές πέλλετ - τα ...αποθηκεύω έμμεσα εδώ, ένεκα που τα αρχεία μου στο pc είναι χιλιάδες και έχω "τιγκάρει"...

_ - Απάντηση Κομισιόν σε ερώτηση ευρωβουλευτή σχετικά με το εμπάργκο εξαγωγής ακατέργαστης ξυλείας απο Ουκρανία. (δεν τους έδωσαν την τελευταία δόση απο την εγκριθείσα οικονομική βοήθεια του πολέμου με Ρωσία)
www.europarl.europa.eu/sides/getAllAnswe...8-000063&language=EN
A draft law has been registered in the Rada in February 2017 to repeal this ban. However, in spite of all the reassurances repeatedly given by Ukraine at the highest political level, this draft law has still not been adopted. Considering that the elimination of the ban — together with two other outstanding conditions — has not been fulfilled, the third tranche of the Macro-Financial Assistance III Programme was not disbursed to Ukraine


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163736 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έχουμε εικόνα τιμών; Καλησπέρα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163738 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ξεκινανε σιγα σιγα τα μαγαζια "προσφορές"... αλλα δεν εχω ακουσει τιμες ακομα...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163739 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Χθες πήρα μήνυμα από τον τοπικό έμπορο (Κιλκίς), για τις προσφορές που ισχύουν μέχρι 31/5/2018.
Αυστριακά Α1 (σβαι, golden κλπ): 280 €/τόνος
virgin Α1 (Ουκρανία νομίζω) :270 €/τόνος
VEKO Α1: 260 €/τόνος
ALFA WOOD Α1: 240 €/τόνος
Διάφορα Α2 (σκουρόχρωμα) : 220 €/τόνος
Από 1-6-2018 όπως μου είπε θα τσιμπάνε από 5 €/τόνο/μήνα.
Υπάρχει όπως μου είπε έλλειψη πρώτης ύλης και γενικά φέτος οι τιμές θα είναι σημαντικά ανεβασμένες σε σχέση με πέρυσι, που δεν ήταν και από τις φτηνότερες χρονιές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163741 από Giorgos 198
Απαντήθηκε από Giorgos 198 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Λοιπόν το ίδιο έχω ακούσει και εγώ Δυτικά της Θεσσαλονίκης.
270 ξεκινάει φέτος το swei το πιο φτηνό που άκουσα
210 βρήκα alfa wood a1 και έκλεισα.
και όλα θα πάρουν 5/10 ευρώ σε ένα μήνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.477 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ