Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152742 από fox
Απαντήθηκε από fox στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ειναι καλο το Καρυπιδης pellet; Το εχει δουλεψει κανεις να μου πει αποψη; Σταχτυ και θερμογονο δυναμη ειναι τα βασικα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152753 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
οι περισσοτεροι εδω μεσα ...σταχτη μπολικη σκονη αρκετη σχετικα καλη θερμογονο αλλα... ο βασικοτερος λογος που το ψαχναμε ηταν οι αλλοτινες προσφορες με 3.2 ευρβ το τσουβαλι οταν τα αλλα ειχαν απο 4 και πανω φετος που ειχε 4 αυτο και 3.5 το αλφα δεν ξερω το δοκιμασε κανεις μεχρι τωρα ...με τα 3 παντως αξιζει αν βρεις κανα τσουβαλι


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152756 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

fox έγραψε: Ειναι καλο το Καρυπιδης pellet; Το εχει δουλεψει κανεις να μου πει αποψη; Σταχτυ και θερμογονο δυναμη ειναι τα βασικα!


Είχα αγοράσει και πέρισυ, αλλά λίγα κομμάτια και από θέμα στάχτης δεν ξέρω δεν απαντώ. Ανάμεσα από energy holz ( Leroy merlin ) , alpha pellet ( praktiker ) και Καρυπίδη σε θερμογόνο δύναμη δεν είδα αισθητή διαφορά. Σε στάχτη το holz ήταν κάπως καλύτερο από alpha και οι σακκούλες του holz δεν σκίζονται εύκολα σαν του alpha και του Καρυπίδη που σκίζονται για πλάκα και γεμίζουν τον χώρο πέλλετ :angry: .
Οπότε για μένα απομένει η τιμή που το αγοράζεις. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΦΟΡΟΎΝ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΕΒΗΤΑ ( TERMODYNAMIK 40W)και μπορεί σε άλλους να είναι διαφορετική εκτίμηση για τα πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152757 από Δημήτρης Κατσούνης
Εγώ (αερόθερμη ravelli 12 και που και που berek 10) καίω από το μέσον της περσινής χρονιάς άλφα α1 και α2.
Πέρυσι είχα πάρει αν θυμάμαι καλά καμια 15αριά καρυπίδης από τον μαρινόπουλο εδώ. Δεν μου έκανε καθόλου καλή εντύπωση και τα έχω ξαναπεί εδώ. Είδα σχεδόν σε όλα στο τέλος της καύσης στο κουπάκι σβώλους σε μέγεθος κερασιού περίπου από στάχτη που τριβόταν με το χέρι. Και επίσης είδα πάλι σε μερικά τσουβάλια κόκκους πέλλετ διαφορετικούς από τους υπόλοιπους και κανα δυο κομματάκια ανεπεξέργαστου ξύλου στο μέγεθος του κόκκου. Θα μου πείτε ψύλλος στ' άχυρα!! Απλά το αναφέρω στο φόρουμ χάριν ενημέρωσης. Θερμότητα καλή και στάχτη επίσης αρκετή μέν (λίγο παραπάνω από το άλφα) αλλά λεπτή και εύκολα αποποιήσιμη δλδ δεν κολλάει στα μεταλλικά μέρη και φεύγει εύκολα. Νομίζω ότι είναι όλα αυτά αποτέλεσμα του ότι το συγκεκριμένο πέλλετ το παρασκευάζει όχι πάντα ο ίδιος. Πάντως πιστεύω ότι για την τιμή αυτή είναι πολύ καλή περίπτωση. Ειδικά αν πρόκειται για καύση του σε λέβητες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152759 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εδω στη Λαμια εχει να φερει πελλετ απο Γεναρη.ολο αδεια ραφια ειναι πελλετ θα εχει?και τα πελλετ που θα εχουν σε αλλα θα ειναι απο στοκ.παντως με τετοια τιμη παρτε τα και ας εχει λιγο σταχτη παραπανω!!!!!!!!!!!!!!!!τζαμπα πραμαααααααααααααα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152797 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

jnet έγραψε:
Υπάρχουν 2,5 τόνοι στο carrefour της Δυστικής πύλης αλλά είναι χωρίς μεταφορικά. οποτε παει οποιος θελει και φορτώνει


Σημερα πήρα 300kg και μαλιστα στα φερνουν με παλετοφόρο στο αυτοκίνητο και τα φορτώνεις.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.513 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ