Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151498 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ετσι υπηρχε στραβομαρα αλλα ευτυχως που εχω παραλληλα το λεβητα πετρελαιου και εχω επιλογη!!ακομα εως τωρα καιω πελλετ οταν θα βαρεθω βλεπω να αλλαζω βανες σε πετρελαιο.εκτος αν βρω φθηνο πελλετ.4.5 και 5 ευρω δεν ξαναπληρωνω το σακι!!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151499 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κώστα επειδή όμως τα λέμε όλα εδώ μέςα , μπορει να είναι ταλαιπωρία αλλά ζέστανα καλύτερα το σπίτι μου. :cheer: ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151500 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Για να μην κανω 500 παραθεσεις θα γραφω κεφαλαια.

etsa67 έγραψε: Πολύ σωστά έως κάποιο σημείο. Άν πέσουν οι ενγχώρειες πωλήσεις του πέλλετ πρέπει οι παραγωγοί έμποροι να στραφούν στοις εξαγωγές.
Ένα το κρατούμενο.

ΛΑΘΟΣ - ΟΙ ΞΕΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗ ΓΕΙΤΩΝΙΚΈς ΧΩΡΕς ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΟΙ ΕΧΟΝΤΕς ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΥΛΗ. ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΤΟ ΑΤΟΠΟ.

Ανάφερα πρίν κάποια ώρα το οικονομοτεχνικό κομμάτι της χρήσης πέλλετ απο κάποια άλλη μορφή καυσίμου.
Και 10 ή και 20 λεπτά άν πέσει το πέλλετ όταν το αγοράζεις τον Χειμώνα είναι κάτι καλό.
Άν όμως το προμηθευτείς το καλοκαίρι όλη την ποσότητα του Χειμώνα θα είναι σαφώς καλύτερα.
Για φαντάσου 10 ή 20 λεπτά λιγότερο απο ότι πουλούσαν έως τώρα δεν θα είναι ακόμη καλύτερα.?
Δηλ προσωπικά αγόρασα πέρυσι 3 τόνους απο 190 ευρώ για φαντάσου να πέσει έστω 180 ευρώ είναι πάλι κέρδος.
Δεν περιμένω θαύματα.
Αλλα το να αγοράσεις πέλλετ 280 -300 ευρώ είναι εξωφρενικό νομίζω δηλ. τί 15-18 λεπτά κάτω της τιμής του πετρελαίου?
Μην τρελαθούμε κιόλας.

ΚΑΙ 25Ο ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΟΣΟ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΕΡ ΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΟΥΝ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΕΛΛΕΤ ΑΓΟΡΑΖΕΙς ΜΕ 190 ΕΥΡΩ - ΞΥΛΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΣΟΜΠΕς ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ Ε???

ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΟΛΛΑΚΙΣ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ. ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΣΤΟ 0,90 ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΓΙΑ ΠΕΛΛΕΤ. ΚΙ ΕΧΟΝΤΑς ΑΠΟΣΒΕΣΕΙ ΤΑ ΜΗΧΑΛΗΜΑΤΑ - ΟΚ ΟΧΙ ΦΕΤΟς ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ - ΤΟ 0,75 ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ
ΝΑ ΦΤΑΝΑΜΕ ΣΤΟ 0.50... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Η ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ.


εκτός και άν καταναλώνουμε στις πιο ζεστέσ ημέρες πετρέλαιο και τις πιο κρύες πέλλετ.
Πάντως όπως και να έχει άν μελετήσει κάποιος στη προηγούμενη αναφορά μου περί εξοικονόμισης που βασίζεται σε πραγματικά νούμερα και επιβεβαιώθηκαν στο τέλος της κάθε περιόδου,
θα καταλάβει ότι η χρήση πέλλετ συμφαίρει ούτως ή άλλως.
Εξάλου πρέπει και να ιδρώνουμε και λίγο παραπάνω καλό μας κάνει η γυμναστική. Δεν μπορούμε να σηκώσουμε 15 κιλά βάρος απο τώρα? Αν θέλει κάποιος αυτόματισμό τότε ασ πληρώσε κα αντλία θερμότητας ασ μην παραπονείτε όμως για την αποδοτηκότητα της στις κρύες ημέρες. Συμφωνείτε?


ΤΟ ΟΤΙ ΣΥΦΑΙΡΕΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ. ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑΝ ΠΑΜΦΑΓΟΥς ΛΕΒΗΤΕς ΟΠΩς ΕΝΑς ΦΙΛΟς ΜΟΥ ΓΙΑ 3-ΟΡΟΦΟ ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ...ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ ΕΝΑ ΘΕΟΣΤΕΓΝΟ ΤΡΙΜΑ ΠΥΡΗΝΟΞΥΛΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΑΜΑΡΑ ΝΑ... ΕΚΤΟΞΕΥΕΤΑΙ!!!
ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΨΩ. ΛΟΓΩ "ΔΥΣΠΙΣΤΙΑς" ( ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ) ΤΩΝ ΓΕΙΤΩΝΩΝ ΕΚΟΨΑ ΤΙς ΣΩΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΛΕΒΗΤΑ ΚΑΙ ΚΡΕΜΟΝΤΕ ΚΟΜΕΝΕς ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151501 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

PAPADAKIS έγραψε: Κώστα επειδή όμως τα λέμε όλα εδώ μέςα , μπορει να είναι ταλαιπωρία αλλά ζέστανα καλύτερα το σπίτι μου. :cheer: ;) ;)


ΟΚ οτι εγω ειμαι ειδική περιπτωση. το γκαραζ που μπαινει το πελλετ - στεγασμενο προφανως - η παλετα μπαινει και με παλετοφορο τσουλωντας τη στη ραμπα - λιγο ζορικα γιατι ειναι καπως ανωμαλη - ή ιδανικά με παπαγαλακι.

Και μετα ειναι 3 μετρα και μια πορτα απο την σομπα.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151502 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Ετσι υπηρχε στραβομαρα αλλα ευτυχως που εχω παραλληλα το λεβητα πετρελαιου και εχω επιλογη!!ακομα εως τωρα καιω πελλετ οταν θα βαρεθω βλεπω να αλλαζω βανες σε πετρελαιο.εκτος αν βρω φθηνο πελλετ.4.5 και 5 ευρω δεν ξαναπληρωνω το σακι!!!!!!!!!!!!!!!


4,5 και 5 ευρω προφανως. Εκτος αν μιλάς για λιανική συνηκιακο καταστημα και τσουβαλι τσουβαλι....

3,40τοσο ηταν στο πρακτικερ...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151503 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Γι αυτο ειπα οτι για να μπουν τα πελλετ στην αγορα οταν τα ξεκινησαν τα πουλουσαν 130 ευρω τη παλετα.


Δε μου ειπες που σε ρωτησα
ποια χρονια ηταν αυτο?
με ή χωρις παραστατικά?
και εστω αν ηταν ξυλου ή τιποτα αλλο

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.552 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ