Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151201 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παντως - και το λεω γενικά - καλο ειναι να μην αποθαρυνουμε προσπαθειες μικρών παραγωγων.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151283 από lefterismega
Απαντήθηκε από lefterismega στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πιστεύω ότι το πρόβλημα με την σαβούρα που βλέπω στις φώτος είναι από υγρασία που διέλυσε το πελλετ

Στάλθηκε από το ®F5 κντ μου με Tapa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151289 από Δημήτρης Κατσούνης

lefterismega έγραψε: Πιστεύω ότι το πρόβλημα με την σαβούρα που βλέπω στις φώτος είναι από υγρασία που διέλυσε το πελλετ

Στάλθηκε από το ®F5 κντ μου με Tapa


Ίσως...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151451 από aaaffers
Απαντήθηκε από aaaffers στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Σήμερα είχα μια δυσάρεστη έκπληξη, καθώς τελειωσαν τα σακούλια που είχα προμηθευτεί προ 15θημέρου, μπήκα στην σελίδα του πρακτικερ για να τσεκάρω την τιμη του α2.
Δυστυχώς είδα οτι μέσα σε 15 ημέρες είχε τσιμπήσει 0,50 λεπτά το 15κιλο (απο 3.49 σε 3.99). Ελπίζω αυτή η αύξηση να μην έρχεται απο την Αλφα αλλα απο το πράκτικερ, όπως και να έχει όμως πρόκειται γα μια κίνηση που μαρτυρά κερδοσκοπία και φοβερό ερασιτεχνισμό.
Περιμένουν τι δηλαδή; Οτι ο καταναλωτής θα λυπηθεί να δώσει 0.25 λεπτα παραπάνω για να προμηθευτεί ,το κατα γενική ομολογία ,ανώτερο golden nugget απο το λερου;
Μα αν επιλέγαμε το α2 ήταν λόγω της χαμηλης τιμής και για να στηρίξουμε μια Ελληνική επιχείρηση, αν όμως προσπαθούν να κερδοσκοπήσουν βασιζόμενοι στην ζήτηση αυξάνοντας κατακόρυφα την τιμη τότε υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιές και με κατα πολυ λιγότερη σκόνη βεβαιως βεβαιως.
Απλα ελπιζω ααυτη η αύξηση να μην είναι επιλογη της Αλφα γιατι τότε το ρητό "με τα χεράκια μου έβγαλα τα ματάκια μου" βρήκε τον εκφραστή του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151452 από Δημήτρης Κατσούνης
Εγώ εχθές πήρα την άλφα στη λάρισα και είχε ακριβώς την ίδια τιμή με αυτή που είχα πάρει εγώ το καλοκαίρι!! 230 το α2 και 250 το α1. Τουτέστιν δλδ το τσουβάλι το πράσινο 3,45. Χωρίς μεταφορικά και παραδοτέο εκεί στην αποθήκη τους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151453 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

aaaffers έγραψε: Σήμερα είχα μια δυσάρεστη έκπληξη, καθώς τελειωσαν τα σακούλια που είχα προμηθευτεί προ 15θημέρου, μπήκα στην σελίδα του πρακτικερ για να τσεκάρω την τιμη του α2.
Δυστυχώς είδα οτι μέσα σε 15 ημέρες είχε τσιμπήσει 0,50 λεπτά το 15κιλο (απο 3.49 σε 3.99). Ελπίζω αυτή η αύξηση να μην έρχεται απο την Αλφα αλλα απο το πράκτικερ, όπως και να έχει όμως πρόκειται γα μια κίνηση που μαρτυρά κερδοσκοπία και φοβερό ερασιτεχνισμό.
Περιμένουν τι δηλαδή; Οτι ο καταναλωτής θα λυπηθεί να δώσει 0.25 λεπτα παραπάνω για να προμηθευτεί ,το κατα γενική ομολογία ,ανώτερο golden nugget απο το λερου;
Μα αν επιλέγαμε το α2 ήταν λόγω της χαμηλης τιμής και για να στηρίξουμε μια Ελληνική επιχείρηση, αν όμως προσπαθούν να κερδοσκοπήσουν βασιζόμενοι στην ζήτηση αυξάνοντας κατακόρυφα την τιμη τότε υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιές και με κατα πολυ λιγότερη σκόνη βεβαιως βεβαιως.


Απλα ελπιζω ααυτη η αύξηση να μην είναι επιλογη της Αλφα γιατι τότε το ρητό "με τα χεράκια μου έβγαλα τα ματάκια μου" βρήκε τον εκφραστή του.


3,99 Ευρώ είναι η τιμή του Πρακτικερ τόσο πούλαγε πέρσι, τόσο πούλαγε φέτος, τόσο πούλαγε και το καλοκαίρι!!!, εκτός από την προσφορά που ετρεξε φέτος όπως και πέρσι απο 15/10 έως 31/12 με ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά. Μάλιστα στο φυλλαδιο το έλεγε οτι οι προσφορες στα ήδη θέρμανσης ήταν μέχρι τέλος του χρόνου.
Για κάποιο περίεργο λόγω δεν θέλουν να πουλάνε εκτός εποχής, πέρσι το καλοκαίρι εκτός οτι το είχε 3,99 στην προσφορά για δωρεαν μεταφορικά πάνω απο 150 ευρώ ΕΞΑΙΡΟΥΣΕ το πέλλετ!!!!
Προφανώς δεν θέλουν να στοκάρουν προιον που δεν κινείται(αν δεις τι είχε στοκ σε πέλλετ 15/10 και πόσο γρήγορα έφυγε θα πάθεις πλάκα) , σε λίγο θα βγάλει προσφορές για σουβλες και αρνιά και μετά καλοκαιρινά....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.622 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ