Θερμομόνωση και Υγρομόνωση Πλάκας

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112000 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμομόνωση και Υγρομόνωση Πλάκας

stergiosbik έγραψε:

THEOJJ έγραψε:

dimlyk έγραψε: τα σιδερα τα κοψατε?


Τα σίδερα τα κόψαμε, ήταν το μόνο θέμα που προβληματίστηκα καθώς υπάρχει το ενδεχόμενο να κτίσω σε καμιά 20αρια χρόνια πρώτα ο θεός.

Ο υπεύθυνος το αιτιολόγησε ότι ήταν σκουριασμένα και ότι όταν έρθει η ώρα να κτίσω ,θα σκάψουν ελαφρός και θα δέσουν με το σίδερο για να ρίξουν κολόνα.


Αν πω τωρα καμμια κακη κουβεντα για τον "υπευθυνο" θα φταιω εγω;


κολωνοσιδερα ειναι δυσκολη περιπτωση για τις μονωσεις και η καλυψη τους εχει μεγαλο κοστος
τροπος υπαρχει αν θελησει να κτισει αλλα επισης εχεις κοστος :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112033 από stergiosbik
Εγω στη θεση του φιλου μας θα εκανα μια απλη σκεπη(οχι σκουρετα,πισοχαρτο,μονωση) κ θα εστρωνα μονος μου την μονωση πανω στην πλακα.
Οχι μεγαλη διαφορα στο κοστος,εξισου καλη θερμομονωση,καλυτερη υγρομονωση κ αθικτες οι "αναμονες". ;)
Χωρια που η σκεπη δεν θα παθει τιποτα σε 20 χρονια ενω η μονωση του φιλου μας δε νομιζω.
Βεβαια αυτο θα εκανα εγω.
Δε σημαινει οτι ο φιλος "κινηθηκε" λαθος.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112045 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Θερμομόνωση και Υγρομόνωση Πλάκας
Αντε καλημέρα,
η λύση της κεραμοσκεπής ηταν στο μυαλο μου σαν την τέλεια λυση ,αλλα η έκδοση άδειας ανεβαζε το κοστος και τα κουκιά είναι πολύτιμα.

Επέλεξα τη θερμομόνωση, απο την στιγμη που το έργο ειναι επιδοτούμενο σαν προσορινη λύση.

Οταν μπω στη διαδικασία για σκεπη θα κανω πρώτα νέο όροφο μαζί με σκεπη ,αυτος ηταν και ο λογος που δεν την εκανα τόσο καιρό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112049 από stergiosbik
Αδεια γιατι;
Αν δεν κανω λαθος,οι σκεπες με υψος μεχρι 1.70μ δεν χρειαζονται αδεια.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112055 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Θερμομόνωση και Υγρομόνωση Πλάκας
Επιδει η αδεια της οικοδομης ειναι παλια χρειαζετε αδεια.

Τωρα αν εχεις καινουργια οικοδομικη αδεια μπορεις να κανεις και κεραμοσκεπη χωρις κατι εξτρα ,απλα νομιζω οτι εχει χρονικο οριο 10ετων μετα παλι χρειζετε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112121 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Ότι γλίτωσες από την έκδοση της άδειας (αν χρειαζόταν), θα το πληρώσεις για "φυτέψεις" νέες κολώνες.

Άσε που με το να μην υπάρχουν πλέον αναμονές, αμφιβάλλω για το ποιος σοβαρός μηχανικός θα βάλει την υπογραφή του στο "πανωσήκωμα".

Νομίζω ότι την προσθήκη πρέπει (μιας και είναι και παλιό το κτίριο) να την ξεχάσεις. Αρε κάτι λαμόγια που κυκλοφορούνε. Για την ευκολία του, συ έκοψε τα κολωνοσίδερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ