Θερμομόνωση και Υγρομόνωση Πλάκας

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131677 από Savvas
Κοίτα τώρα να δεις τα χαζοπροβλήματα.
Ξέρει ότι πρέπει το ασφαλτόπανο να προστατεύεται απο την υπεριώδη ακτινοβολία και ορθώς έβαλε με επικάλυψη (στην προκειμένη περίπτωση αλουμινίου). Αλλά τη ραφή που είναι και το πιο ευαίσθητο σημείο αφού τη σφράγισε με πίσσα μετά δεν την έβαψε με αλουμινόχρωμα. Αποτέλεσμα με την επίδραση του ήλιου σε 5 χρόνια ξεράθηκε η σφράγιση και χάλασαν οι ενώσεις...! (να φανταστώ τουλάχιστο ότι ο κανόνας της επικάλυψης κατά 10cm στα γειτονικά φύλλα εφαρμόστηκε).
Αυτό είναι κακοτεχνία.

Βέβαια μην μείνεις εκεί, ψάξε και για άλλα προβλήματα (και όπως σωστά ειπώθηκε, δες τα στηθαία και τις διελέυσεις γραμμών). Δεν νομίζω ότι μόνο αυτό είναι αρκετό για τις υγρασίες που αναφέρεις.
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Savvas.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SakiSystem

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131682 από SakiSystem
Τώρα τι θέλεις φίλε μου Σάββα, να μου ανοίξεις το στόμα ; Την τύφλα του ήξερε, τα φύλλα μπορεί να είναι και πρόσωπο.
Πρέπει να ηρεμήσω και να πάρω απόφαση.

Σ΄ευχαριστώ

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131689 από GGEOR7777
Να ρωτησω και γω κατι,
περιμετρικα της δικης μου ταρατσας εχω σηκωσει ενα τουβλο
για στηθεο γυρο γυρο.
Οταν εγινε η υγρομονωση(ανεστραμενη θερμομονωση)πανω το στηθεο μονωθηκε και αυτο
με ασφαλτοπανο και απο πανω αφησαμε γεωυφασμα για να προστατευθει το ασφαλτοπανο απο τον ηλιο.
Τωρα το γεωυφασμα εχει φθαρει και θελω να ρωτησω τι μπορω να βαλω πανω απο το ασφαλτοπανο
για να μην το φαει ο ηλιος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131698 από dimlyk

SakiSystem έγραψε: Τώρα τι θέλεις φίλε μου Σάββα, να μου ανοίξεις το στόμα ; Την τύφλα του ήξερε, τα φύλλα μπορεί να είναι και πρόσωπο.
Πρέπει να ηρεμήσω και να πάρω απόφαση.

Σ΄ευχαριστώ

αυτο δεν ειναι η ενωση..οπως ειπε κι ο σαββας η ενωση ειναι καμμια 10αρια εκ,,,δεν πορει σ αυτο το ασφαλτοπανο να την "κλεψει"μια και δεν εχει επικαλυψη εκει οποτε χαλαρα ....
το θεμα ειναι ποσο καλα κολημενη ειναι απο κατω ...αν ειναι μονο τετοιο το προβλημα (και στο ευχομαι)μαλλον συμμαζευεται ευκολα
παρεπιπτοντως οπου υπαρχει μαστιχη πισα κλπ χρειαζεται ελεγχος καθε χρονο ...αυτα τα 5 χρονια ζωης κλπ ειναι θεωρητικα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131700 από dimlyk

GGEOR7777 έγραψε: Να ρωτησω και γω κατι,
περιμετρικα της δικης μου ταρατσας εχω σηκωσει ενα τουβλο
για στηθεο γυρο γυρο.
Οταν εγινε η υγρομονωση(ανεστραμενη θερμομονωση)πανω το στηθεο μονωθηκε και αυτο
με ασφαλτοπανο και απο πανω αφησαμε γεωυφασμα για να προστατευθει το ασφαλτοπανο απο τον ηλιο.
Τωρα το γεωυφασμα εχει φθαρει και θελω να ρωτησω τι μπορω να βαλω πανω απο το ασφαλτοπανο
για να μην το φαει ο ηλιος.


φανταζομαι δεν μιλας για μεγαλες επιφανειες ...μια λυση ειναι ενα ελαστομερες μονωτικο λευκο
λιγο καλυτερα παιρνεις υαλουφασμα το κοβεις λουριδες καταλληλου πλατους ωστε να καλυπτει το βουτας στο μονωτικο και το στρωνεις στο στηθαιο ...πιο απλη λυση ααλουμινοχρωμα η χρωμα λευκο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GGEOR7777

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131703 από GGEOR7777

dimlyk έγραψε:

GGEOR7777 έγραψε: Να ρωτησω και γω κατι,
περιμετρικα της δικης μου ταρατσας εχω σηκωσει ενα τουβλο
για στηθεο γυρο γυρο.
Οταν εγινε η υγρομονωση(ανεστραμενη θερμομονωση)πανω το στηθεο μονωθηκε και αυτο
με ασφαλτοπανο και απο πανω αφησαμε γεωυφασμα για να προστατευθει το ασφαλτοπανο απο τον ηλιο.
Τωρα το γεωυφασμα εχει φθαρει και θελω να ρωτησω τι μπορω να βαλω πανω απο το ασφαλτοπανο
για να μην το φαει ο ηλιος.


φανταζομαι δεν μιλας για μεγαλες επιφανειες ...μια λυση ειναι ενα ελαστομερες μονωτικο λευκο
λιγο καλυτερα παιρνεις υαλουφασμα το κοβεις λουριδες καταλληλου πλατους ωστε να καλυπτει το βουτας στο μονωτικο και το στρωνεις στο στηθαιο ...πιο απλη λυση ααλουμινοχρωμα η χρωμα λευκο


Αυτο που σκεφτομουνα και γω ειναι πλαστικο ασπρο χρωμα,
δεν νομιζω να κανει ζημια στο ασφαλτοπανο...έ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ