Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17601 από cdisl
Και εγώ μέχρι πριν λίγο καιρό νόμιζα πως το κράτος έβαζε χέρι στα λεφτά αυτά του ΕΣΠΑ και βούλωνε τρύπες δεξιά και αριστερά. Όμως φίλος που γνωρἰζει τα προγράμματα καλά, μου είπε ότι τα λεφτά τα έχουν ήδη οι τράπεζες στα χέρια τους ως διαχειριστές του προγράμματος και δεν τα ρίχνουν στην αγορά, γιατί είτε βουλώνουν δικές τους τρύπες είτε γιατί κερδίζουν τρελά λεφτά από τα επιτόκια και τη γενικότερη διαχείριση των χρημάτων αυτών του ΕΣΠΑ. Οι τράπεζες πατούν πάνω στη γενικότερη γραφειοκρατία και αποδίδουν όποτε και σε όποιον θέλουν τα λεφτά. Ποιός μπορεί να τους τραβήξει το αυτί? Εδώ κάνουν τόσα άλλα χειρότερου είδους....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17606 από Τάκης

cdisl έγραψε: .....

Οι τράπεζες πατούν πάνω στη γενικότερη γραφειοκρατία και αποδίδουν όποτε και σε όποιον θέλουν τα λεφτά. Ποιός μπορεί να τους τραβήξει το αυτί? Εδώ κάνουν τόσα άλλα χειρότερου είδους....


Τον προηγούμενο Αύγουστο με ταλαιπωρούσαν με γραφειοκρατικές απαιτήσεις,έλεγχος τίτλων ιδιοκτησίας κτό παρόλο που δεν προβλεπόταν από τη διακήρυξη του προγράμματος. Έστειλα mail διαμαρτυρόμενος στο ΥΠΕΚΑ και μέσα σε ένα τρίωρο με ειδοποίησαν απο την τράπεζα ότι δεν χρειάζεται τίποτα απο αυτά που ζητούσαν και η αίτησή μου είχε εγκριθεί.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17631 από michalisgr
καντε απο μονοι σας οικονομια ρε μαστρορια..αν περιμενετε απτο ελληνικο κρατος για να κανετε οικονομια τοτε θα την κανετε οταν τελειωσουν τα εργα του μετρο στην θεσσαλονικη... δηλαδη ποτε!!!Καντε αυτο που σας ειπα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17635 από γιαννης-δραμα
Εγω παντως ξεκινησα τις διαδικασιες με την τραπεζα(εθνικη) με ολα τα χαρτια και μου ειπε η υπαλληλος οτι θα ειδοποιηθω(μπορει και σε ενα μηνα μου ειπε).Το ολο θεμα μπορει να παρει και 6 μηνες ειπε γιατι υπαρχει πλεον μεγαλος ογκος αιτησεων και δικαιολογητηκων που πρεπει να ελεγχθουν!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17636 από χρηστος8

γιαννης-δραμα έγραψε: Εγω παντως ξεκινησα τις διαδικασιες με την τραπεζα(εθνικη) με ολα τα χαρτια και μου ειπε η υπαλληλος οτι θα ειδοποιηθω(μπορει και σε ενα μηνα μου ειπε).Το ολο θεμα μπορει να παρει και 6 μηνες ειπε γιατι υπαρχει πλεον μεγαλος ογκος αιτησεων και δικαιολογητηκων που πρεπει να ελεγχθουν!



Σιγα μη σκισουν κανα καλσον απ την πολυ δουλεια ρε Γιαννη :P

Εγω εχω δουλειες που εκλεισαν χρονο κι ακομα να τα δωσουν τα χρηματα...μαλλον το ματωσαν το φανελακι απ την πολυ δουλεια!!!



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17644 από Τάκης

χρηστος8 έγραψε:
....
Εγω εχω δουλειες που εκλεισαν χρονο κι ακομα να τα δωσουν τα χρηματα...μαλλον το ματωσαν το φανελακι απ την πολλη δουλεια!!!


Αυτό είναι μάλλον περίεργο. Μετά την ολοκλήρωση των εργασιών υπέβαλα όλα τα δικαιολογητικά (τιμολόγια κλπ) στις 20 Ιαν και η εκταμίευση των χρημάτων έγινε μέσα στον Μάιο. Το ίδιο διαπίστωσα και απο άλλους φίλους που μένουν Αθήνα αλλά και σε άλλες πόλεις. Καθυστέρησαν μεν αλλά περίπου 4-5 μήνες μετά την υποβολή των δικαιολογητικών.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ