Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14970 από cdisl
Foxsat,
Διάβασε προσεκτικά όλα τα χαρτιά που σου έδωσε η τράπεζα και για ότι απορίες έχεις συμβουλεύσου τον Ενεργειακό Επιθωρητή. Αυτός οφείλει να γνωρίζει τη διαδικασία και να σε καθοδηγησει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14971 από cdisl
Foxsat, επικοινωνησε με τον ενεργεικό επιθεωρητή για να σε καθοδηγήσει με τα περαιτέρω. Αφού πάρεις τις προσφορές, πρέπει να του τις πας, να τις ελέγξει και να συμπληρώσετε το εντυπο 7. Στο εντυπο 7 πρέπει να υπογράψει και αυτός αφού συμπληρώσει ορισμένα πράγματα. Το εντυπο 7 με το ΠΕΑ και ολα τα άλλα δικαιολογητικά τα πας στην τράπεζα για να προχωρήσετε στη σύμβαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14992 από foxsat
Μια ερωτηση παιδια.Πηρα στα χερια μου την προσφορα του μαστορα για το ποσο θελει για να περασει τα υλικα.Ειναι μια λευκη σελιδα α4 που γραφει ποσα μετρα ειναι επι ποσο.Και την σφραγιδα αλλα χωρις να την εχει υπογραψει.Καλα μου ειπε οτι αν θελουν υπογραφη τοτε θα την βαλει.Δεν μου φενετε και πολυ σωστο ετσι οπως ειναι.Δεν θα επρεπε να ειναι σε ενα τιπολογιο χωρις να ειναι θεωρημενο απο την εφορια?
Ρωταω για να μου πειτε την γνωμη σας.
Ευχαριστω και παλι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14998 από Τάκης

foxsat έγραψε: Μια ερωτηση παιδια.Πηρα στα χερια μου την προσφορα του μαστορα για το ποσο θελει για να περασει τα υλικα.Ειναι μια λευκη σελιδα α4 που γραφει ποσα μετρα ειναι επι ποσο.Και την σφραγιδα αλλα χωρις να την εχει υπογραψει.Καλα μου ειπε οτι αν θελουν υπογραφη τοτε θα την βαλει.Δεν μου φενετε και πολυ σωστο ετσι οπως ειναι.Δεν θα επρεπε να ειναι σε ενα τιπολογιο χωρις να ειναι θεωρημενο απο την εφορια?
Ρωταω για να μου πειτε την γνωμη σας.
Ευχαριστω και παλι.


Η προσφορά δεν χρειάζεται να πάει πουθενά. Εξυπηρετεί μόνο εσένα και τον ενεργειακό επιθεωρητή για να συμπληρώσει τις τιμές μονάδας της αντίστοιχης εργασίας. Μπορείς να τις πάρεις και προφορικά αν ο μάστορας είναι γνωστός και ξέρεις ότι δεν θα σου τα "γυρίσει". Παίρνεις λοιπόν τις προσφορές για δικιά σου χρήση και κάνεις τη συμφωνία. Κανείς δεν σε εμποδίζει αύριο να βρεις άλλον κατασκευαστή αν αυτός που βρήκες πρώτον είναι απασχολημένος, δεν μπορεί ή εσύ μετάνοιωσες, αυτό δημιουργεί κάποια καθυστέρηση για αλλαγή των στοιχείων του, αλλά τα ποσά που θα έχεις δηλώσει δεν αλλάζουν εύκολα, αλλάζουν και αυτά αλλά με ανάλογη καθυστέρηση στην εξέλιξη του προγράμματος. Και βέβαια δεν είναι μεγαλύτερα απο αυτά που προβλέπει το πρόγραμμα για τις αντίστοιχες εργασίες και αυτά που έχει προεγκρίνει η τράπεζα.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16263 από γιαννης-δραμα
Ξεκιναω και εγω την οδυσσεια με το προγραμμα εξοικονομω κατ΄οικον,πηγα σημερα σε ενεργειακο επιθεωρητη και μου ειπε τι χρειαζεται για να ξεκινησουμε με την προεγκριση δανειου και πως προχωραμε μετα!Για να δουμε θα κανουμε τιποτα?Καθε βοηθεια και γνωμη δεκτη B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16265 από tom007
παιδια να κανω και γω μερικες ερωτησεις
1)ο ενεργειακος επιθεωρητης που θα διαλεξω θα κανει ολη τη δουλεια η θαα μου ερθει και κανενας απο τραπεζα να ελεγξει;
2)επειδη ξερω οτι αργουν να βαλουν τα λεφτα μ αποτελεσμα πρωτα να πληρωνω και μετα να εκταμιευουν γινεται να το καθυστερησω ωστε πρωτα να μπουν τα λεφτα και μετα να ολοκληρωθουν οι εργασιες;
3) ακουω για την εθνικη οτι εξυπηρετει γρηγοροτερα ισχυει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ