Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14241 από ΣΤΑΥΡΟΣ Κ.
cdisl! εστειλα το mail με τα στοιχεια επικοινωνιας.
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by ΣΤΑΥΡΟΣ Κ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14242 από χρηστος8
[quote="cdisl"

Σίγουρα για το πρόγραμμα χρειάζεται καταρχήν πολύ υπομονή και κατα δεύτερον αρκετός χρόνος μπροστά σου. Αν καταθέσεις από βδομάδα τα χαρτιά σου, πιστεύω ότι θα τελειώσεις με τις εργασίες πριν να μπει ο χειμώνας. Οι προμηθευτές-εγκαταστάτες ίσως να εξοφληθούν μετά το χειμώνα, το οποίο δε σε ενδιαφἐρει και ιδιαίτερα.
Προχώρα σταύρο....[/quote]




Μια μικρη αλλα σημαντικη παρεμβαση...σαν εγκαταστατης σας λεω οτι πρεπει να βρειτε πρωτα εγκαταστατη που να δεχτει να κανει την δουλεια και να πληρωθει εν καιρω!!!
Εγω προσωπικα εχω κανει 4 δουλειες που ειναι μεσω του εξοικονομω και εχω πληρωθει μετρητοις με την παραδοση της εργασιας.
Αυτες οι 4 δουλειες ειχαν 16000 ευρω υλικα και συνολο δικης μου αμοιβης 3800. Με λιγα λογια 20000 ευρω για 4 δουλειες μεσω του προγραμματος.Ξερετε πολλους που μπορουν σημερα να κανουν δουλειες των 20000 ευρω και να πληρωθουν οταν μπορεσει το κρατος;;;; Κι αν στον εγκαταστατη ερθουν 10 πελατες και του ζητησουν το ιδιο τι γινεται;;;;Πρεπει να εχει διαθεσιμα 50000 ευρω;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Μεχρι τωρα μονο το 30% του ποσου της καθε δουλειας εχω λαβει το οποιο φυσικα επεστρεψα στους πελατες μου.Ο πρωτος απο αυτους συμφωνησε και προχωρησε στην κατασκευη των εργασιων τον Μαιο εδω και ενα χρονο δηλαδη...ακομα περιμενει τα υπολοιπα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14250 από ΣΤΑΥΡΟΣ Κ.
και τωρα πως ακριβως θα γινει η πληρωμη χρηστο?απο οτι ξερω ο πελατης σου δεν προκειται να παρει χρηματα απο την τραπεζα στο χερι αλλα εχει δωσει στοιχεια του λογαριασμου σου που και θα μπουν τα χρηματα οταν......σωστα?θελω να πω και χωρις να θελω να σε προσβαλω μιας και βρισκω λογικη την τοποθετηση σου οτι ο καθε πελατης που σε εχει εξοφλησει βασιζεται στην τιμιοτητα σου και του καθε τεχνιτη δηλαδη οτι οταν μπουν τα χρηματα στο λογαριασμο σου θα του τα επιστρεψεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14253 από χρηστος8

ΣΤΑΥΡΟΣ Κ. έγραψε: και τωρα πως ακριβως θα γινει η πληρωμη χρηστο?απο οτι ξερω ο πελατης σου δεν προκειται να παρει χρηματα απο την τραπεζα στο χερι αλλα εχει δωσει στοιχεια του λογαριασμου σου που και θα μπουν τα χρηματα οταν......σωστα?θελω να πω και χωρις να θελω να σε προσβαλω μιας και βρισκω λογικη την τοποθετηση σου οτι ο καθε πελατης που σε εχει εξοφλησει βασιζεται στην τιμιοτητα σου και του καθε τεχνιτη δηλαδη οτι οταν μπουν τα χρηματα στο λογαριασμο σου θα του τα επιστρεψεις?






Σταυρο δεν με προσβαλεις καθολου...να βοηθησω θελω με τον τροπο μου.
Στις δουλειες που εκανα και πληρωθηκα εχω κανει ιδιωτικο συμφωνητικο με τον πελατη και το εχω επικυρωσει στην αστυνομια...η στο ΚΕΠ αν θελεις. Το περιεχομενο της δηλωσης το φανταζεσαι νομιζω δεν μπαινω σε λεπτομερειες.
Οταν πληρωθηκα εδωσα τα χρηματα πισω.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14255 από ΣΤΑΥΡΟΣ Κ.
ευχαριστω για την κατανοηση και τη αμεση απαντηση.απλα το θεμα με ενδιαφερει αμεσα και μιας και ειμαι ηδη σε αναζητηση συνεργατων λεπτομερειες και προβληματα σαν αυτο που προανεφερες με βοηθουν να προλαβαινω καταστασεις και να κανω σωστες συμφβνιες εξ αρχης.το συμφωνητικο αυτο το εχει συνταξει δικηγοροσ?νομικα δηλδδη ειστε κατοχυρωμενοι και οι δυο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14258 από χρηστος8

ΣΤΑΥΡΟΣ Κ. έγραψε: ευχαριστω για την κατανοηση και τη αμεση απαντηση.απλα το θεμα με ενδιαφερει αμεσα και μιας και ειμαι ηδη σε αναζητηση συνεργατων λεπτομερειες και προβληματα σαν αυτο που προανεφερες με βοηθουν να προλαβαινω καταστασεις και να κανω σωστες συμφβνιες εξ αρχης.το συμφωνητικο αυτο το εχει συνταξει δικηγοροσ?νομικα δηλδδη ειστε κατοχυρωμενοι και οι δυο?




Εμενα με βοηθησε ο λογιστης μου στην συνταξη και συμπληρωση του συμφωνητικου...ειναι ξαδερφος μου και το εχει ξανακανει και σε αλλους πελατες του.
Ο δικηγορος ειναι καλη λυση αν εχεις αμφιβολιες για κατι.
Δυστυχως η ταλαιπωρια που υφισταται ο ενδιαφερομενος για να μπει στο προγραμμα ειναι απιστευτη.
Προσωπικα εξηγησα για πιο λογο οι τεχνιτες δεν δεχονται να προχωρησουν ευκολα σε μια τετοια διαδικασια. Φανταστειτε το στον εαυτο σας αυτο...κανε αυτη τη δουλεια και θα πληρωθεις οταν μπορεσει το κρατος. Εδω μπορει αυριο να χρεωκοπησουμε σαν κρατος...θα δωσω αν εχω πχ 16000 ευρω απο την τσεπη μου για να πληρωσω τον εμπορο για τα υλικα;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ