Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14156 από Τάκης

XRISTOS5002 έγραψε: ΓΕΙΑ ΣΑΣ , ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ , ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗΣ ΚΑΤΟΙΚΩΝ..
ΕΙΜΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΕ 30% ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ , ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ , ΑΠΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ 70% ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΩΦΕΛΗΘΩ?


Μάλλον όχι, αν κατάλαβα καλά τη κατάσταση σου. Δηλ, έχεις εκτελεσει τις εργασίες, έδωσες τα τιμιλόγια και περιμένεις την εκταμίευση. Αν δεν έχει γίνει τίποτα από αυτά αλλάζει το πράγμα.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XRISTOS5002

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14162 από ΣΤΑΥΡΟΣ Κ.
παιδια να ρωτησω!πηγα σημερα βολτα απο τραπεζες που συμμετεχουν στο προγραμμα και μου ειπαν οτι εκ πρωτης οψεως το δικαιουμαι.συγκεντρωνω δικαιολογητικα καταθετω δευτερα μαλλον και περιμενω την αρχικη προεγκριση.απο εκει εκει περα μου ειπαν πως πρεπει να περιμενω και μια εγκριση απο το υπουργειο η οποια θα κανει απο 1 μεχρι 3 μηνες.εχει κανεις εμπειρια να μου πει αν οντως οι χρονοι ειναι αυτοι η θα μας πιασει ο χειμωνας και ακομη θα περιμενουμε?αν ωστοσο βγει και η εγκριση του δανειου αποταμιευονται αυτοματα και τα χρηματα η πρεπει να περιμενουμε παλι?ρωταω για να ξερω πως μπορω να συντονισω το χρονο και τις εργασιες που θελω νακανω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14172 από XRISTOS5002
ναι εχω παρει εγκρισεισ.. και κοντρα εγκρισεισ και ολα δυστυχωσ, ειπα μηπωσ 1% υπηρχε κανασ τροποσ να επωφεληθω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14174 από XRISTOS5002
ναι εχω κανει ολεσ τισ επεβασεισ με εγκρισεισ 2η ενεργειακη επιθεωρηση και αναβαθμιση και ολα... περιμενω την εκταμιευση, απλα ειπα μηπωσ... αν και ρωτησα φυσικα τραπεζα πηρα στο υπουργειο και ολοι μου ειπαν οχι , αλλα ξερετε τωρασιγουροσ δε μπορεισ να εισαι ποιοσ απανταει και αν ξερει. κριμα για το τρεξιμο περσυ τρομαρα μου να προλαβω ημερομηνιεσ μεσα στο αγχοσ την πολεοδομια.... και ποση γραφειοκρατια αλλα.... δεν το μετανιωσα και περιμενα γραφειοκρατια βεβαια γιατι το χειμωνα το βαρυ φετοσ εκανα οικονομια περιπου 40% σε σχεση με περσυ και με ανεβασμενεσ τιμεσ αεριου ετσι... και επιπλεον εκανα χρηση του προγραμματοσ για να σιγουρεςυτω οτι θα βαλουν ενεργεια παραθυρα π.χ. δηλαδη να κατοχυρωθω, απο πετρελαιο εβαλα αεριο αλλαξα παραθυρα και επειδη ειμαι τελυταιο οροφο εβαλα κατι πλακεσ θερμομωνοτικεσ οι οποιοσ πιστευω φεραν και αυτεσ αποτελεσμα, θα φανει το καλοκαιρι γιαυτεσ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14238 από cdisl

ΣΤΑΥΡΟΣ Κ. έγραψε: ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια.με ενδιαφερει η περπτωση του φιλου σου στην αθηνα φιλε cdisl. πως μπορουμε να ερθουμε σε επα φη ομως?επιτρπεται να γραψω ανοιχτα το mail μου η' υπαρχει καποιος αλλος τροπος?


Στειλε μου email για τα περαιτερω....
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14239 από cdisl

ΣΤΑΥΡΟΣ Κ. έγραψε: παιδια να ρωτησω!πηγα σημερα βολτα απο τραπεζες που συμμετεχουν στο προγραμμα και μου ειπαν οτι εκ πρωτης οψεως το δικαιουμαι.συγκεντρωνω δικαιολογητικα καταθετω δευτερα μαλλον και περιμενω την αρχικη προεγκριση.απο εκει εκει περα μου ειπαν πως πρεπει να περιμενω και μια εγκριση απο το υπουργειο η οποια θα κανει απο 1 μεχρι 3 μηνες.εχει κανεις εμπειρια να μου πει αν οντως οι χρονοι ειναι αυτοι η θα μας πιασει ο χειμωνας και ακομη θα περιμενουμε?αν ωστοσο βγει και η εγκριση του δανειου αποταμιευονται αυτοματα και τα χρηματα η πρεπει να περιμενουμε παλι?ρωταω για να ξερω πως μπορω να συντονισω το χρονο και τις εργασιες που θελω νακανω.


Σίγουρα για το πρόγραμμα χρειάζεται καταρχήν πολύ υπομονή και κατα δεύτερον αρκετός χρόνος μπροστά σου. Αν καταθέσεις από βδομάδα τα χαρτιά σου, πιστεύω ότι θα τελειώσεις με τις εργασίες πριν να μπει ο χειμώνας. Οι προμηθευτές-εγκαταστάτες ίσως να εξοφληθούν μετά το χειμώνα, το οποίο δε σε ενδιαφἐρει και ιδιαίτερα.
Προχώρα σταύρο....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.113 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ