Παραγωγή βιοντίζελ απο τηγανέλαια

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85207 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Παραγωγή βιοντίζελ απο τηγανέλαια
Καταπληκτικό θέμα :woohoo:
Τόσο καιρό στο φόρουμ και σήμερα το ανακάλυψα :pinch:
Συγχαρητήρια σε όλους όσους έχουν γράψει και ειδικότερα στον κυνηγό και τον οαννησεα στους οποίους και εύχομαι (με το +1 που θα βάλω) να έχουν θετική αύρα για όλο το 2013 (είμαι και σαββατογεννημένος και ίσως πιάσει... :woohoo: )

Και πάμε στο κυρίως..
Υπάρχει μήπως η πιθανότητα από όσους έχουν προχωρήσει και κατασκευάζουν βιοντίζελ να μας κάνουν μία πιό αναλυτική φωτογραφική παρουσίαση των εξαρτημάτων?
Ίσως και κάποιο βίντεο αν δεν είναι πολύ αυτό που ζητάω...
Εχω διαβάσει το θέμα από την αρχή αλλά είμαι κάπως οπτικός τύπος.
ΘΑ ήταν πάρα πολύ χρήσιμο εάν γινόταν να έχουμε κάποιες φώτος (ή και βίντεο :ohmy:) από τα διάφορα εξαρτήματα και τα στάδια της παραγωγής..
Επιπλέον θα ήθελα αν γίνεται κάποια ειδική απάντηση στο ποιά ακριβώς μέτρα ασφάλειας πρέπει να εφαρμόζει κάποιος.

Thx ξανά σε όσους έχουν την διάθεση και τον χρόνο να μοιράζονται τις εμπειρίες τους με ζητήματα που ούτε καν φανταζόμουν ότι υπάρχουν και γίνονται...


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85227 από γιωργος
gdevil +1 εχεις φαει κολυμα με το καρμα?!!!

να τον ακουτε το γιαννη γιατι ειναι μαστορα στο ειδος του αλλο που εμεις δενεχουμε μαντιλι να κλαψουμε
αλλα εδω που τα λεμε κοιταμε να κανουμε τη δουλεια μας οσο γινετε φτηνοτερα
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by γιωργος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85262 από ayrtonsenna
"Hunters1977" θα ζητησω αλλη μια φορα την συμβουλη σου.
Χθες μου ηρθε επιτελους η ρητινη "bio-lite" απο το "oilybits.com". Την εβαλα μεσα στο δοχειο (απο αποσκληρηντη εχω παρει και εγω) και το γεμισα μεχρι την μεση, και επισης προσθεσα βιοντιζελ για να ενεργοποιηθει οπως ειπαμε το επομενο 24ωρο. Σωστα μεχρι εδω?
Σημερα λοιπον περιμενα να εχει διπλασιαστει και να εχει παει μεχρι πανω-πανω του δοχειου μου, αλλα τιποτα! Ηταν μεχρι εκει που την αφησα χθες..!!
Τι να κανω?? Να περιμενω κι'αλλο μπας και φουσκωσει ή να συμπληρωσω και το υπολοιπο δοχειο μου?
Εκανα κανενα λαθος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85322 από antisakis

ayrtonsenna έγραψε: "Hunters1977" θα ζητησω αλλη μια φορα την συμβουλη σου.
Χθες μου ηρθε επιτελους η ρητινη "bio-lite" απο το "oilybits.com". Την εβαλα μεσα στο δοχειο (απο αποσκληρηντη εχω παρει και εγω) και το γεμισα μεχρι την μεση, και επισης προσθεσα βιοντιζελ για να ενεργοποιηθει οπως ειπαμε το επομενο 24ωρο. Σωστα μεχρι εδω?
Σημερα λοιπον περιμενα να εχει διπλασιαστει και να εχει παει μεχρι πανω-πανω του δοχειου μου, αλλα τιποτα! Ηταν μεχρι εκει που την αφησα χθες..!!
Τι να κανω?? Να περιμενω κι'αλλο μπας και φουσκωσει ή να συμπληρωσω και το υπολοιπο δοχειο μου?
Εκανα κανενα λαθος?


Βαλτε ρε παιδια καμια φωτο να βλεπουμε τι γινεται και πως γινεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85323 από velanas
Απαντήθηκε από velanas στο θέμα Παραγωγή βιοντίζελ απο τηγανέλαια
"ayrtonsenna" γιατί το πλένεις με ρητίνες και όχι με νερό μπορείς να μας πεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85324 από hunters1977
Πολυ σωστα εχει μεινει η ρητινη. Θα διπλασιαστει οταν θα ειναι πλεον αχρηστη με τον καιρο και την ποσοτητα που εχει περασει μεσατης
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ayrtonsenna

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ