Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2691 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης

KERBEROS έγραψε: Σήμερα την έκανα την ανοησία μου. Έχω το πάνω από τα δύο παραπάνω φίλτρα στη Wiltec. Βιάστηκα να καθαρίσω τον λέβητα και δεν τον άφησα να κρυώσει όσο έπρεπε και η στάχτη δεν είχε σβήσει εντελώς. Η σκούπα την ρούφηξε, ο αέρας φούντωσε τις σπίθες, μαύροι καπνοί βγήκαν από τη σκούπα. Το φίλτρο έγινε διαμπερές.
Άλλα 22 ευρώ στον γερμαναρά για καινούριο φίλτρο. Την τύχη μου...
Ωραίο δώρο θα μου κάνει φέτος ο Άγιος Βασίλης.
Τέλος πάντων, καλά Χριστούγεννα.



αν παραγγειλης το φιλτρο με μια χρεωσει μεταφορικων παρε και το αλλο φιλτρο εχει 6€

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2693 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης

KERBEROS έγραψε: Σήμερα την έκανα την ανοησία μου. Έχω το πάνω από τα δύο παραπάνω φίλτρα στη Wiltec. Βιάστηκα να καθαρίσω τον λέβητα και δεν τον άφησα να κρυώσει όσο έπρεπε και η στάχτη δεν είχε σβήσει εντελώς. Η σκούπα την ρούφηξε, ο αέρας φούντωσε τις σπίθες, μαύροι καπνοί βγήκαν από τη σκούπα. Το φίλτρο έγινε διαμπερές.
Άλλα 22 ευρώ στον γερμαναρά για καινούριο φίλτρο. Την τύχη μου...
Ωραίο δώρο θα μου κάνει φέτος ο Άγιος Βασίλης.
Τέλος πάντων, καλά Χριστούγεννα.


Να κάνουμε κάνα συνδιασμό αγοράς ; και εγώ θέλω το άλλο φίλτρο από την Wiltec για να τα βάζω και τα 2 μαζί ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2697 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης
Να ρωτήσω κάτι κύριοι ? :)

Γιατί όλοι θέλετε να ρουφάτε την στάχτη με την ηλεκτρική σκούπα ? Η διαδικασία είναι να αδειάσετε το σκαφάκι σε ένα δοχείο σκουπιδιών η ανοιγμένο γκαζοτενεκέ.

Η ηλεκτρικές σκούπες είναι για τον καθαρισμό του λέβητα, τζακιού, σόμπας, και όχι για το τακτικό άδειασμα του δοχείου περισυλλογής στάχτης.

Συγνώμη που επεμβαίνω στο πώς κάνει κέφι ο καθένας να διαχειρίζεται τις στάχτες του.....αλλά πράγματικά μου δημιουργήθηκε απορία, εκτός και εάν μου ξεφεύγει τίποτα :(
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2698 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης

mastoras έγραψε: Να ρωτήσω κάτι κύριοι ? :)

Γιατί όλοι θέλετε να ρουφάτε την στάχτη με την ηλεκτρική σκούπα ? Η διαδικασία είναι να αδειάσετε το σκαφάκι σε ένα δοχείο σκουπιδιών η ανοιγμένο γκαζοτενεκέ.

Η ηλεκτρικές σκούπες είναι για τον καθαρισμό του λέβητα, τζακιού, σόμπας, και όχι για το τακτικό άδειασμα του δοχείου περισυλλογής στάχτης.

Συγνώμη που επεμβαίνω στο πώς κάνει κέφι ο καθένας να διαχειρίζεται τις στάχτες του.....αλλά πράγματικά μου δημιουργήθηκε απορία, εκτός και εάν μου ξεφεύγει τίποτα :(

Το μόνο που χρειάζεται είναι ένας μεταλλικός κουβάς κι ένα φτυαράκι πλαστικό (απ' αυτά που παίζουν τα παιδιά στις παραλίες, αλλά μεγαλούτσικο)! Και μετά με την ηλ. σκούπα καθαρίζουμε την υπόλοιπη στάχτη...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2699 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης

mastoras έγραψε: Να ρωτήσω κάτι κύριοι ? :)

Γιατί όλοι θέλετε να ρουφάτε την στάχτη με την ηλεκτρική σκούπα ? Η διαδικασία είναι να αδειάσετε το σκαφάκι σε ένα δοχείο σκουπιδιών η ανοιγμένο γκαζοτενεκέ.

Η ηλεκτρικές σκούπες είναι για τον καθαρισμό του λέβητα, τζακιού, σόμπας, και όχι για το τακτικό άδειασμα του δοχείου περισυλλογής στάχτης.

Συγνώμη που επεμβαίνω στο πώς κάνει κέφι ο καθένας να διαχειρίζεται τις στάχτες του.....αλλά πράγματικά μου δημιουργήθηκε απορία, εκτός και εάν μου ξεφεύγει τίποτα :(



για την σομπα ο καθαρισμος ειναι πολλη πιο απλος και ευκολος με αυτον τον τροπο δεν λερωνεις και αποφευγεις τους καυγαδες με την κυρα :P :P :P :P :P :P :P :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2700 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης
είναι βολικό διότι η στάχτη που αφήνει τουλάχιστον το πέλλετ έχει "σηκώνεται" εύκολα και η περισυλλογή με την σκούπα καθιστά το χώρο γύρω από την σόμπα τουλάχιστον 80% περισσότερο καθαρό από ότι με την μεταφορά του δοχείου στο μπαλκόνι και το σχετικό άδειασμα ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.124 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ