Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1897 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης
Οποιοι την δοκιμασαν να πουν εντυπωσεις γιατι με φοβιζει το οτι ειναι μονο 500 watt,εγω ειχα μια κυκλωνικη 1400watt απο το carefour(29.90)και μεχρι στιγμης καθαριζει πολυ καλα απλα θελει καθαρισμα το φιλτρο καθε 10 μερες περιπου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1902 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης

γιαννης-δραμα έγραψε: Οποιοι την δοκιμασαν να πουν εντυπωσεις γιατι με φοβιζει το οτι ειναι μονο 500 watt,εγω ειχα μια κυκλωνικη 1400watt απο το carefour(29.90)και μεχρι στιγμης καθαριζει πολυ καλα απλα θελει καθαρισμα το φιλτρο καθε 10 μερες περιπου.


με πόσες χρήσεις δηλαδή?

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1903 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης

jnet έγραψε:

egglezos έγραψε: για να καταλάβετε τί χαωτική διαφορά υπάρχει στην κατανάλωση πελλετ μεταξύ Θεσσαλονίκης και Αττικής, σήμερα το πρωί που πήγα και εγώ στο Lidl να πάρω μία σκούπα τέτοια, το βουνό ήταν μέχρι πάνω...


Παντως οποιος θέλει να παρει παίρνει τα Lidl 800 - 111 3333 δηλώνει τηλέφωνο ονομα και μαγαζί που επιθυμεί να παραλάβει και αν υπάρχει στοκ θα παει να την πάρει γιατί την κρατούν στο ονομα του. Σε παίρνουν οπως και να εχει για να σου πούνε τι έγινε. Αν λεει ο Νικος οτι είχε βουνό αυριο που θα με πάρουν αν μου πούνε οτι δεν εχει θα τους πω για το βουνό.
Νικο σε πιό ητανε το βουνό?


στο καταστημα Μαρκοπούλου, επί της Λεωφόρου ΛΑυρίου

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1905 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης
Πρώτη μέρα σήμερα που δοκίμασα αυτή του Lidl καλή μου φάνηκε. Τράβαγε δυνατά.
Και στον Αγ. Στέφανο είχε αρκετές!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1908 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης
Καλημέρα σε όλους τους μουτζούριδες, σταχτάκιδες, και μπαρουτοκαπνισμένους τύπους :)

Βασικά θα ήθελα να ρωτήσω εάν κανείς γνωρίζει, ποια η διαφορά μεταξύ της ηλεκτρ.σκούπας στάχτης, και της ηλεκτρικής σκούπας κάδου χωρίς σακούλες :huh:

Επίσης θα σας πρότεινα να ξανασκεφτείτε λίγο τις αγορές αυτών των φτηνών ηλεκτρικών σκουπών από τα πολυκαταστήματα. Ψευτοπράματα είναι και προορίζονται για ελαφρά οικιακή χρήση, και όχι για να κάνουν δουλειά......πόσο μάλλον εάν προορίζονται για συλλογή δύσκολων υλικών στάχτης,πριονίδια,σκόνη δομικών υλικών κτλ.

Εγώ τον καθαρισμό της σόμπας μου, όπως και όπου αλλού χρειάζεται μια ηλεκτρική σκούπα, την κάνω με μια απλή ημιεπαγγελματική των 150ευρώ περίπου, με μεταλλικό κάδο που έχει για φίλτρο ένα ειδικό είδος υφάσματος, που όσο είναι καθαρό ρουφάει ακόμα και ολόκληρο τούβλο. Και για αυτό τον λόγο φροντίζω μετά από κάθε χρήση, το φίλτρο να είναι πάντα καθαρό, αρκεί ένα τίναγμα.

Πάντως εντυπωσιάστηκα όταν έμαθα ότι υπάρχει ειδική σκούπα για την συλλογή στάχτης. :blink:
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1943 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Re: Σκούπα στάχτης
egglezos: Με καθημερινο καθαρισμο τις σομπας μου(10 χρησεις ισως και παραπανω).
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.140 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ