Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6261 από THS
Απαντήθηκε από THS στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Προσωπικά εδώ και 4 χρόνια, χρησιμοποιώ μία σκούπα Karcher 1800W μαζί με εξωτερικό δοχείο συλλογής στάχτης της ίδιας εταιρίας (όπως αυτά με μοτοράκι, αλλά αυτό παίρνει ισχύ από τη σκούπα).Με το δοχείο μαζεύω τα χονδρά υπολλείματα, ενώ με την σκούπα (που έχει χαρτοσακούλα και φίλτρο) κάνω το λέβητα καινούριο. Βέβαια πριν 4 χρόνια στοίχισαν 200€, όμως αξίζουν τα λεφτά τους. Το μόνο αρνητικό είναι πωε το δοχείο συλλογής στάχτης στομώνει αρκετά γρήγορα, περίπου στο 20% του συνολικού του όγκου, αλλά το χρησιμοποιώ για να επιβερύνω τη σκούπα όσο γίνεται λιγότερο.
Επίσης η σκούπα τραβάει κάθε τι στερεό, σκόνη και στάχτη που επικάθεται στο λεβητοστάσιο.
Τέλος χρησιμοποιώ και μία μάσκα της 3Μ (με σιλικόνη και διπλά φίλτρα), για να μη ρουφάω όλη τη στάχτη. Σας τη συστήνω ανεπιφύλακτα.
www.toolnet.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%...%913M7502057167.html
Καλά καθαρίσματα φίλοι μουντζούρηδες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6360 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Το κύριο πρόβλημα με τις σκούπες είναι το μπούκωμα των φίλτρων, όπως σωστά γράφετε όλοι.
Πρόβλημα επίσης είναι και η αξιοπιστία των μοτερ θα πρόσθετα. (έχω ....καεί παλιά)

Σχετικά με το πρώτο πρόβήμα, δοκιμάζω τωρα αυτό τον τύπο σκούπας. Με ΤΕΡΑΣΤΙΟ φίλτρο που δεν μπουκώνει τόσο εύκολα, με ανταλλακτικό φίλτρο (μιάς και είναι πλενόμενο), και με δυνατότητα να ΦΥΣΑΕΙ αέρα για καθαρισμό αυτοκινήτου αν βάλεις τον σωλήνα στην πάνω πλευρα (και όχι δίπλα).

Εκείνο που μένει να τεσταρω είναι η αξιοπιστία του μοτερ. Αν δεν με προδώσει σε 100 λεπτα λειτουργίας και σε ζόρισμα, θα δώσω τα στοιχεία του εισαγωγέα μόνον με πμ.




Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Lazarus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6478 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

Nasikas έγραψε: Το κύριο πρόβλημα με τις σκούπες είναι το μπούκωμα των φίλτρων, όπως σωστά γράφετε όλοι.
Πρόβλημα επίσης είναι και η αξιοπιστία των μοτερ θα πρόσθετα. (έχω ....καεί παλιά)

Σχετικά με το πρώτο πρόβήμα, δοκιμάζω τωρα αυτό τον τύπο σκούπας. Με ΤΕΡΑΣΤΙΟ φίλτρο που δεν μπουκώνει τόσο εύκολα, με ανταλλακτικό φίλτρο (μιάς και είναι πλενόμενο), και με δυνατότητα να ΦΥΣΑΕΙ αέρα για καθαρισμό αυτοκινήτου αν βάλεις τον σωλήνα στην πάνω πλευρα (και όχι δίπλα).

Εκείνο που μένει να τεσταρω είναι η αξιοπιστία του μοτερ. Αν δεν με προδώσει σε 100 λεπτα λειτουργίας και σε ζόρισμα, θα δώσω τα στοιχεία του εισαγωγέα μόνον με πμ.






Συνημμένο αρχείο:



Εαν έχει και το μοτέρ επάνω φίλτρο ώστε να κρατάει την ψιλή στάχτη που μπορεί να περνάει από το μεγάλο φίλτρο δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα την δικιά μου πλέον την αδειάζω μόνο εάν γεμίσει και αλλάξει θόρυβο

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6755 από navarxos
Απαντήθηκε από navarxos στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
μηπως γινεται να εχω το δευτερο φιλτρο, αυτο με το πανι, γιατι με το ενα φιλτρο μπουκωνει και δεν κανω τιποτα, εχω μια περιπου ιδια σκουπα!!!!!
οποιος ξερει απο που θα το προμηθευτω ας μου γραψει!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6757 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

navarxos έγραψε: μηπως γινεται να εχω το δευτερο φιλτρο, αυτο με το πανι, γιατι με το ενα φιλτρο μπουκωνει και δεν κανω τιποτα, εχω μια περιπου ιδια σκουπα!!!!!
οποιος ξερει απο που θα το προμηθευτω ας μου γραψει!!!!!



shop.wiltec.info/index.php/cat/c501_Fire...-Vacuum-Cleaner.html


δεν ξέρω όμως αν ταιριάζει στον κουβά σου

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": navarxos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6762 από navarxos
Απαντήθηκε από navarxos στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

XAALAARAA έγραψε:

navarxos έγραψε: μηπως γινεται να εχω το δευτερο φιλτρο, αυτο με το πανι, γιατι με το ενα φιλτρο μπουκωνει και δεν κανω τιποτα, εχω μια περιπου ιδια σκουπα!!!!!
οποιος ξερει απο που θα το προμηθευτω ας μου γραψει!!!!!



shop.wiltec.info/index.php/cat/c501_Fire...-Vacuum-Cleaner.html


δεν ξέρω όμως αν ταιριάζει στον κουβά σου


ειναι η σκουπα LAVOR με ανοιγμα 300 mm, απ οτι βλεπει κανει αλλα ειναι απο εξωτερικο, κατι εδω ελλαδα!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.175 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ