Προβληματισμός με κατάσταση εξωτερικών μπουριών.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166861 από TheoJamaica

Valo έγραψε: Η τιμή που αναφέρεις είναι λιγάκι αλμυρή... Τι διάμετρο καμινάδας έχεις? Έτσι όπως φαίνεται στην φωτογραφία πάνω από φ180 δεν είναι, για φ150 μου κάνει, οπότε μου φαίνεται αρκετά ακριβά, δεν ξέρω.

150 είναι αυτή που έχω.Αυτη που θα μπει είναι 180-150 αν δεν κάνω λάθος.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166862 από TheoJamaica
Η τιμή είναι μαζί με ταφ γωνία καπέλο κτλ.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166863 από TheoJamaica

TheoJamaica έγραψε: Η τιμή είναι μαζί με ταφ γωνία καπέλο κτλ.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι περισσότεροι μου είπαν ότι είναι αλμυρή αλλά επειδή οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και δεν μπορώ άλλη τσαπατσουλιά και δεδομένης της βιασύνης δεν το έψαξα περεταίρω.Βεβαια ο χρόνος θα δείξει τι δουλειά θα γίνει αλλά προκειμένου να ρισκάρω με τσρλατανογνωριζωδενξερακιδες χαλάλι.

Εσύ Valo σε τι τιμή εκτιμας ότι θα μπορούσε να γίνει αυτή η δουλειά??

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166865 από Valo
Για να σου δώσω μία εικόνα και να σε προβληματισω παράλληλα ώστε να το ψάξεις καλύτερα , θα σου πω πως εγκατεστησα 7 μέτρα φ180/230 + τάφ καθαρισμού ,αντιανεμικο καπέλο και στήριγματα κάτω από τα μισά του ποσού που αναφέρεις. Και για να μην παρεξηγηθω η καμινάδα είναι γνωστού επωνύμου Έλληνα κατασκευαστή με όλα τα πιστοποιητικά και τις προδιαγραφές στην περιοχή Έδεσσας. Την εγκατάσταση την έκανα εγώ καθώς έχω όλα τα εργαλεία λόγω επαγγέλματος.
Επίσης, για να σε προβληματισω ακόμη περισσότερο (εγώ εξεπλάγην) σε έρευνα που έκανα για καμινάδες που χρειαζόμασταν για την εταιρεία στην οποία εργάζομαι, πήρα μια προσφορά για καμινάδες διαμέτρου φ300 στην τιμή της δικής μου από κατασκευαστή κοντά Θεσσαλονίκη.. Όταν είδα την τιμή πήρα να τους επιπληξω για το λάθος που έκαναν στην τιμή, και μου λένε κύριε μου, δεν έχουμε κάνει λάθος.... Αυτή είναι η τιμή.. δεν το πίστευα καθώς αν το έψαχνα ακόμη περισσότερο θα μου είχε βγεί ακόμη πιο οικονομική. Γι'αυτό σου λέω, κάνε έρευνα.. ;)

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166869 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Με μια απλή αναζήτηση στο google στο σκρουτζακο είδα μεγάλες διαφορές το μετρο για φ150/200 ινοξ από 27 ευρώ και όσο θες καθώς και άλλα εξαρτήματα ταφ καπέλο γωνιές στιρηγματα .θέλει ψάξιμο.το θέμα είναι που εσύ από ότι μου είπες θες σκαλωσιά η καλαθοφορο για να την βάλεις!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166870 από TheoJamaica
Και εγω έψαξα στο ίντερνετ τιμές και βρήκα όπως λέει ο Ηλίας από 20κατι έως κι 45 σ'αυτήν την διάσταση + 5 ευρώ μεταφορικά.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές και σε κάποιες περιπτώσεις μιλάμε για την ίδια εταιρεία.

Τώρα σίγουρα και τα εργατικά είναι ενα θέμα εφόσον χρειάζεται σκαλωσιά.Σε συζητήσεις με φίλους και γνωστούς οι κοινώς αποδεκτή εκτίμηση ήταν πως ναι μεν η τιμή είναι αλμυρή αλλά με μια απόκλιση 100 ευρώ.Απο την άλλη για την ίδια παμω-κατω εργασία και υλικά άκουσα και για κόστος που άγγιζε το χιλιάρικο.

Χαρακτηριστικό το παράδειγμα ενός φίλου που πριν 2 βδομάδες για 4.5 μέτρα καμινάδα και εργατικά έδωσε 400 ευρώ.

Βέβαια επειδή ακόμη δεν μου ανέλυσε τα ποσά (εργατικά,κόστος τεμαχίων-ποιοτητα κτλ) κρατάω επιφυλάξεις.

Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ