Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112093 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
βαρσαμη με την δεη κρατα μικρο καλαθι
ηδη οι επομενοι (καποιοι τους εχουν παρει ηδη) λογαριασμοι θα ειναι αυξημενοι
φυσικα ισχυουν οσα ειπες αλλα το νυχτερινο σε σπιτι με κακες μονωσεις δεν εχει σημαντικη εξοικονομηση κι αν καποιος δεν προσεξει μπορει να εχει και αυξηση λογω υπερκαταναλωσης


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112099 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
και να συμπληρώσω, αν και λίγο εκτός θέματος, ότι ουδεμία σχέση η ζέστη που βγάζει το κλιματιστικό σε σχέση με μια αερόθερμη σόμπα πέλετ. Έχω και από τα δύο εγκατεστημένα στο σπίτι μου. Αερόθερμα και τα δύο μεν, αλλά η θερμοκρασία του αέρα από το κλιματιστικό είναι μακράν χαμηλότερη από της σόμπας.... Μπορεί στα νούμερα το κλιματιστικό να είναι οικονομικότερο όπως τα παρουσιάζει ο φίλος πιό πάνω, αλλά να ζεσταινόμαστε κιόλας. Εγώ μένω σε μονοκατοικία και το κλιματιστικό δεν φτουράει μπροστά στη σόμπα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112100 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

pannarab έγραψε: και να συμπληρώσω, αν και λίγο εκτός θέματος, ότι ουδεμία σχέση η ζέστη που βγάζει το κλιματιστικό σε σχέση με μια αερόθερμη σόμπα πέλετ. Έχω και από τα δύο εγκατεστημένα στο σπίτι μου. Αερόθερμα και τα δύο μεν, αλλά η θερμοκρασία του αέρα από το κλιματιστικό είναι μακράν χαμηλότερη από της σόμπας.... Μπορεί στα νούμερα το κλιματιστικό να είναι οικονομικότερο όπως τα παρουσιάζει ο φίλος πιό πάνω, αλλά να ζεσταινόμαστε κιόλας. Εγώ μένω σε μονοκατοικία και το κλιματιστικό δεν φτουράει μπροστά στη σόμπα...


Ούτε για αστείο σύγκριση κλιματιστικού με σόμπα, ούτε για αστείο...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112103 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

KERBEROS έγραψε:

pannarab έγραψε: και να συμπληρώσω, αν και λίγο εκτός θέματος, ότι ουδεμία σχέση η ζέστη που βγάζει το κλιματιστικό σε σχέση με μια αερόθερμη σόμπα πέλετ. Έχω και από τα δύο εγκατεστημένα στο σπίτι μου. Αερόθερμα και τα δύο μεν, αλλά η θερμοκρασία του αέρα από το κλιματιστικό είναι μακράν χαμηλότερη από της σόμπας.... Μπορεί στα νούμερα το κλιματιστικό να είναι οικονομικότερο όπως τα παρουσιάζει ο φίλος πιό πάνω, αλλά να ζεσταινόμαστε κιόλας. Εγώ μένω σε μονοκατοικία και το κλιματιστικό δεν φτουράει μπροστά στη σόμπα...


Ούτε για αστείο σύγκριση κλιματιστικού με σόμπα, ούτε για αστείο...

Καλα οτι πειτε!
Αν πρωσπαθει καποιος με ενα 12ρη να ζεστανει π.χ 100τ.μ τοτε φυσικο ειναι να μην ζεστενεται,ο διπλανος μου σε πανοιμιο σπιτι με το δικο μου με κλιματιστικα (τριτη χρονια φετος)το εχει φουρνο ολο το σπιτι,και μαλιστα σπιτι 200 τ.μ σπιτι,και απο οικονομια συνεχεια μου τριβει τους λογαριασμους στην μουρη,και φανταστειτε σε ποιον το κανει,σε εμενα που εχω και γ@μω τους οικονομικους ξυλολεβητες,βεβαια δεν με φτανει σε οικονομια(αλλα με ξεφτιλιζει στο αραλικη μιας και εγω ειμαι στο χαμαλικη!) αλλα τους πελλετοπελατες τους ξεφτιλιζει και στην οικονομια και στο αραλικη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112106 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Valsam ισως να υπερβαλεις....
Εχω 2 σομπες αεροθερμες και 4 κλιματιστικά.
Αντε να παραδεχτω οτι ειναι πιο οικονομικά... για ΤΟΛΜΑ να βγεις απο το δωματιο ( που εχει κλιματιστικό ) να πας στο μπανι για κατουρημα και πες μου.....
α! να σε ρωτησω κατι,
Κατα την δικη σου γνωμη, τι ειναι πιο οικονομικό. 3 9αρια κλιματιστικά ( που δε κανουν την ιδια ζεστη ΟΠΩΣ και να το κανουμε ) ή μια 9KW σομπα για να ζεστανεις τα ιδια δωματια?

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112111 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έχω στο γραφείο Mitsubishi inverter 12αρι, συντηρημένο. Τον χειμώνα που το λειτουργώ 1ον αρρωσταίνω κάθε βράδυ από το είδος της ζέστης που βγάζει και 2ον όταν η θερμοκρασία πέφτει κάτω από τους 7-8 βαθμούς κλάνει μέντες. Είτε αρχίζει και βγάζει κρύο αέρα, είτε σταματάει η λειτουργία τελείως..

Οικονομικά ως ένα σημείο τα κλιματιστικά άλλα δεν είναι υγιεινή η ζέστη τους, ειδικά αν έχεις μικρά παιδιά και ηλικιωμένους..Ο κλιματισμός είναι για μεγάλους χώρους συνάθροισης ή για γραφεία.. Ακόμα και για τα fan coils έχω καποίους ενδοιασμούς για την χρήση τους τον χειμώνα.

Αν είναι να το ανάβεις μόνο σε ένα δωμάτιο 3 ώρες την ημέρα τότε πάω πάσο..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.107 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ