Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6686 από PARANOIA
τα παλιόλαδα από το αυτοκίνητό σας, το τρακτέρ σας, το φορτηγό σας ... τα πετάτε ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19725 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Χαιρετισμός από νέα μέλη
Καλώς ήρθες στο φόρουμ φίλε Sp4wN

Διαφωνίες.....ζωντανά δεν θα τις βρεις πουθενά. :lol:

Δεν πιστεύω όμως ότι ήρθες στο φόρουμ μόνο για αυτόν τον λόγο. Εδω βρισκόμαστε όσοι αποχαιρετούμε το καλό παλιό μας πετρέλαιο, και ψάχνουμε άλλους τρόπους για να ζεστάνουμε τα σπίτια μας.

Εσύ "κούνησες το μαντήλι" στο πετρέλαιο .....η ακόμα επιμένεις ? :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19789 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Απ: Χαιρετισμός από νέα μέλη
Ακόμη δεν εχω αποφασισει τι θα κανω , αυτη ειναι η αληθεια .1ον επειδη φοβαμαι να επενδυσω τοσα χρηματα που δεν εχω και μετα να γυρισει η καθε κυβερνηση και να μου πει ξερεις το πετρελαιο 0.70 φετος και 2ον επειδη οπως ειπα πριν δεν εχω τα χρηματα οποτε η που θα βρω κατι πραγματικα οικονομικο και ως επενδυση και ως συντηρηση η που θα ντυνομαι πολυ ΚΑΛΑ και μεσα στο σπιτι πια :PpP

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19797 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Χαιρετισμός από νέα μέλη
Δεν είναι λύση το να ντυθούμε με πολλά ρούχα, για να βγάλουμε τον χειμώνα χουχουλιάζοντας τα χνώτα μας.

Ουτε επίσης πρέπει να πιστεύουμε σε θαύματα τύπου, να κατέβει η τιμή του πετρελαίου. :(

Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να βρίσκουμε λύσεις έκτακτης ανάγκης.

Πολλά νοικοκυριά πέρυσι, βολεύτηκαν με μια απλή ξυλόσομπα λέβητα των 500€.....πάρα πολλά νοικοκυριά.

Το ίδιο έκανα και εγώ, ελπίζοντας τον επόμενο χειμώνα να βρεθούν χρήματα για μια καλύτερη συσκευή θέρμανσης.

Πάντως κουτσά στραβά, με πολύ κόπο, και πολύ λίγα χρήματα, ζέστανα το σπίτι.....και έχει ο Θεός. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19828 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Απ: Χαιρετισμός από νέα μέλη

mastoras έγραψε: Δεν είναι λύση το να ντυθούμε με πολλά ρούχα, για να βγάλουμε τον χειμώνα χουχουλιάζοντας τα χνώτα μας.

Ουτε επίσης πρέπει να πιστεύουμε σε θαύματα τύπου, να κατέβει η τιμή του πετρελαίου. :(

Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να βρίσκουμε λύσεις έκτακτης ανάγκης.

Πολλά νοικοκυριά πέρυσι, βολεύτηκαν με μια απλή ξυλόσομπα λέβητα των 500€.....πάρα πολλά νοικοκυριά.

Το ίδιο έκανα και εγώ, ελπίζοντας τον επόμενο χειμώνα να βρεθούν χρήματα για μια καλύτερη συσκευή θέρμανσης.

Πάντως κουτσά στραβά, με πολύ κόπο, και πολύ λίγα χρήματα, ζέστανα το σπίτι.....και έχει ο Θεός. :)


Αυτο παντως που κανουμε κουβεντα απο 10 διαφορετικα topics Πρεπει να λυθει καπως ... θα μπορουσαμε να βαζαμε ενα Chat η μια μορφη pm o Καθενας στον αλλο οταν ειναι Online . Anyway και γω θελω να προλαβω καταστασεις γι αυτο ψαχνομαι αλλα ο φοβος της επενδυσης ειναι μεγαλος κυριως επειδη η κατασταση ειναι λιγο εκρυθμη στην Ελλαδα αυτη την εποχη !! Αυτο εννοουσα τπτ περισσοτερο . Εννοειται πως με τα υπαρχοντα δεδομενα μια λυση ξυλου η πελλετ ειναι ιδανικη αλλα επειδη ζουμε εδω και τα χουμε δει ολα πλεον το παραλογο εχει γινει 1η φυση μας !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19843 από mastoras
Κατάλαβα που είναι η σκέψη σου.........φοβάσαι να επενδύσεις σε άλλου είδους θέρμανσης εκτός του πετρελαίου, γιατί νομίζεις ότι θα πέσει η τιμή, και θα πάει τζάμπα η επένδυση.

Εχεις δίκιο να διατηρείς τις επιφυλάξεις σου, αλλά πες μου κάτι......είδε ποτέ κανείς στα χρονικά να πέσει έστω και για μια ημέρα η τιμή του πετρελαίου ?

Δεν υπάρχει περίπτωση ας το ξεχάσουμε όλοι......το μέλλον είναι στο πελλετ.

Μπορεί να μην το "γουστάρουμε" μπορεί να έχει τις δυσκολίες του και ιδιαιτερότητες πολλές, αλλά δυστυχώς το πελλετ είναι το καύσιμο του μελλοντος......και το πετρέλαιο θα το έχουμε σε συλλεκτικό μπουκαλάκι και θα δείχνουμε στα παιδιά μας μια μέρα, λεγοντας τους ότι αυτό το ακριβό πράγμα κάποτε το ρίχναμε στην σόμπα και το καίγαμε. :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ