Συζήτηση από την καθυστέρηση παράδοσης Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132031 από SakiSystem

creta pellet έγραψε:

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: δηλαδή με τα λεγόμενα σας εγώ όποιος τζακάς με παίρνει τηλέφωνο κσι ζητάει ενα τζάκι να του λέω '' αμα δεν πάρεις 3 θα στο πουλήσω λιανική '' ;) έξυπνο δεν το είχα σκεφτεί ομολογώ !!!


καλησπερα να σας κανω μια ερωτηση.Αν ηθελε ενας πελατης λιανικης 15 τζακια και ενας πελατης χονδρικης 1 τζακι που θα κανατε καλυτερη τιμη .εχω πελατες λιανικης που περνουν νταλικες και πελατες χονδρικης που αγοραζουν 1 παλετα.αν θες να αγοραζεις καλη τιμη χονδρικης πρεπει να υπαρχουν ποσοτητες.


Κύριε Creta ο συλλογισμός σας δεν έχει λογική, δεν είναι σωστό να βάζετε στην ίδια θέση έναν ιδιώτη με ένα κατάστημα, αλλά μάλλον δεν έχετε την ανάγκη στήριξης των καταστημάτων.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132033 από kosmidis80
Εμ αυτο ηθελα να πω, αλλα περιμενα να το πει πρωτα η κρετα. Το φορουμ και τα μελη του ανισε εχουν χαμηλοτερη τιμη απο οτι αν αγορασει ενας ασχετος με το ενεργκ.

Ειναι ενα απο τα καλα που σου δινει δυνατοτητα το συγκεκριμενο φορουμ.

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132035 από creta pellet

SakiSystem έγραψε:

creta pellet έγραψε:

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: δηλαδή με τα λεγόμενα σας εγώ όποιος τζακάς με παίρνει τηλέφωνο κσι ζητάει ενα τζάκι να του λέω '' αμα δεν πάρεις 3 θα στο πουλήσω λιανική '' ;) έξυπνο δεν το είχα σκεφτεί ομολογώ !!!


καλησπερα να σας κανω μια ερωτηση.Αν ηθελε ενας πελατης λιανικης 15 τζακια και ενας πελατης χονδρικης 1 τζακι που θα κανατε καλυτερη τιμη .εχω πελατες λιανικης που περνουν νταλικες και πελατες χονδρικης που αγοραζουν 1 παλετα.αν θες να αγοραζεις καλη τιμη χονδρικης πρεπει να υπαρχουν ποσοτητες.


Κύριε Creta ο συλλογισμός σας δεν έχει λογική, δεν είναι σωστό να βάζετε στην ίδια θέση έναν ιδιώτη με ένα κατάστημα, αλλά μάλλον δεν έχετε την ανάγκη στήριξης των καταστημάτων.


καλησπερα υπαρχουν περιπτωσεις ιδιωτων που μαζευονται 7-8 ατομα και παραγγελνουν 3-4 φορτηγα φυσικα τους βαζω σε καλυτερη μοιρα απο καποιο καταστημα που παιρνει 1 παλετα τον χρονο.το καταστημα αναλογος την δυνατοτητα της ποσοτητας παιρνει την αναλογη τιμη.Αυτο δεν ισχυει μονο σε εμας ισχυει σε ολους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132036 από creta pellet

kosmidis80 έγραψε: Εμ αυτο ηθελα να πω, αλλα περιμενα να το πει πρωτα η κρετα. Το φορουμ και τα μελη του ανισε εχουν χαμηλοτερη τιμη απο οτι αν αγορασει ενας ασχετος με το ενεργκ.

Ειναι ενα απο τα καλα που σου δινει δυνατοτητα το συγκεκριμενο φορουμ.

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


καλησπερα θοδωρα τι κανεις καιρο εχουμε να τα πουμε.

στειλε μου στο email το τηλεφωνο σου να σε ρωτησω κατι που θελω
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by creta pellet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132039 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

creta pellet έγραψε:

anisos έγραψε: Εγώ πήρα 2 παλέτες για να το δουν οι πελάτες μου και μετά να κάνω μεγάλη παραγγελία.. και δεν είναι τόνος είναι 1260 κιλά... το θέμα δεν είναι πόσο μου το πούλησε είναι ότι τόσο πουλάει και λιανική...


Καλησπέρα όταν θα πάρετε μεγάλη ποσότητα θα έχετε καλύτερη τιμή. Τιμή φορτίου 24 τόνων 215 ευρώ ο τόνος παράδοση στο πρακτορείο σας.


Δηλαδή αν αύριο το πρωί σας πάρω τηλέφωνο σας ζητήσω 24 τόνους θα μου το δώσετε 215 ευρώ παραδοτέο στην καλύτερη περίπτωση στο κατάστημα μου !!
και εσείς εδώ
prntscr.com/2wcfoy

λέτε οτι σε οποιοδήποτε πελάτη λιανικής επαναλαμβάνω οποιοδήποτε θα του πουλήσετε 220 παραδοτέο !!οχι επειδή π.χ είναι πελάτης από το φόρουμ !!!
ε όχι λυπάμαι πολύ αλλά σαν έμπορο με κοροϊδεύετε στα μούτρα μου . 5 ευρώ στον τόνο δεν είναι ούτε η βενζίνη για το κλάρκ και τον υπάλληλο μου .
Αν θέλετε να πουλήσετε σε πελάτες λιανικής μπράβο σας και είσαστε μάγκας που βοηθάτε τον Έλληνα καταναλωτή να ζεσταθεί πιο οικονομικά αυτές τις δύσκολες μέρες και σας βγάζω το καπέλο !!!
Αλλά μην λέτε οτι πουλάτε χονδρική .....!!!δε σας φταίμε τίποτα να μας εκ θέτετε με τέτοιες κινήσεις .
Όσο αφορά για τα 15 τζάκια που είπατε στη διάθεση σας είναι μια λίστα με 60 αντιπροσώπους που έχω σε όλη την Ελλάδα να σας πούνε για την αυστηρότητα και το κύρος που έχουμε σαν εταιρία και πως έχουμε πράξει σε ανάλογες καταστάσεις .

κύριε scouter ναι τυχαίνει να ασχολούμαι με την χονδρική και να γνωρίζω οτι οχι μόνο εγώ αλλά και όλος ο ανταγωνισμός μου οταν μας ζητάει ενα κατάστημα ένα τζάκι του το στέλνουμε και δεν τον υποχρεώνουμε να πάρει κατά το ελάχιστο 3 .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132041 από scouter
ίσως να μην είναι το κατάλληλο νήμα για αυτό το σχόλιο αλλά από αυτά που έχω διαβάσει, κυρίως εδώ, και από αυτά που συζητάω έχω αρχίσει να καταλαβαίνω ποιο είναι το κυριότερο πρόβλημα της ανάπτυξης - διάδοσης των εναλλακτικών στερεών καυσίμων στην Ελλάδα.

Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ Η ΔΙΑΝΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΤΟΜΕΙΣ

Η ΧΟΝΔΡΙΚΉ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΑΝΙΚΗ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ

και δυστυχώς αυτόν τον διαχωρισμό δεν τον έχουν καταλάβει οι εμπλεκόμενοι - είτε παραγωγοί είτε έμποροι- με τα γνωστά αποτελέσματα ... να αμφισβητούν όλοι όλους :dry: :dry:

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by scouter.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ