Συζήτηση από την καθυστέρηση παράδοσης Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133604 από Fokion

john88s έγραψε: Φωκίων συμφωνώ μαζί σου. Όμως δεν θεωρείς ότι ρόλο στην επιλογή κάποιων έπαιξε ότι κάποιοι εδω μέσα σύγκριναν το συγκεκριμένο προιόν με πέλλετ 100% ξύλου και μάλιστα λέγανε ότι ήταν καλύτερο ;

Βλέπεις λοιπόν που κάποια πράγματα είναι αντικειμενικά όσο και αν κάποιοι βρίζανε όποιον εξέφραζε όχι απαραίτητα αντίθετη άποψη, απλά μερικές ενστάσεις...Για αυτό πάμε κατα διαόλου σε αυτή την χώρα. Γιατί όλοι είναι ξερόλες, όλοι ειδικοί και δεν παραδέχονται ποτέ πως είπαν η έκαναν λάθος. Και στηρίζουν την επιλογή τους με οπαδικά κριτήρια είτε αυτή λέγεται ψήφος είτε λέγεται σόμπα/καυστήρας πέλλετ. Ακόμα και αν βγαίνουν δράκουλες από την σόμπα, θα σου πει ο Έλληνας είναι η καλύτερη γιατί είναι η δικιά μου...


Νομιζω ημουν ο πρωτος που ειπε οτι στη σομπα ΤΟΥ δε καιγεται...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133678 από michalisgr
αχχ.... λοιπον πιοστευω πως ημουν ο πρωτος εδω μεσα που εκαψε κρετα στη σομπα του..Μιας και κερδισας και τις δυο τις κληρωσεις...

Το πρωτο που παρελαβα ειναι ακριβως οπως φαινονται στις φωτο ενος συμφορουμιστη..
Το πελλετ ειτε το 80-20 ειτε το 50-50 ΔΕΝ κανει για σομπες... ΔΕΝ λεω οτι ΔΕΝ καιγεται αλλα μπουκωνει η σομπα... ΔΕΝ μπορει να το καψει σωστα η σομπα......

Εγω εχω ακομη λιγο κρετα και απο τα δυο το καιω 1 προς 10........ βγαζει τη μεγαλυτερη φλογα που εχω δει σε πελλετ αλλα δυστυχως μπουκωνει τη σομπα... Δηλαδη.... Με το να καψω μονο GMG μπορω να λειπω απο το σπιτι 5-6 ωρες χωρις να φοβαμαι οτι η σομπα θα μπουκωσει και θα παρει φωτια.. με το κρετα στη δικη μου σομπα το πολυ 30 λεπτα, μετα εχει μπουκωσει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133691 από electron
Η εταιρία παράγει πλεον και woodpellet απο ξυλο, παρέλαβα 2 τσουβάλια για δείγμα ακομα δεν τα εχω κάψει γιατι δοκιμάζω το νεο πελλετ τους απο 50-50 που είναι σε κίτρινες σακούλες, πιο μικρής διαμέτρου και το καίει κανονικά ο λέβητας μου χωρίς κανενα προβλημα (αλώστε δεν ειχε πρόβλημα και με τα προηγούμενα τους).

Πιστεύω οτι αυτο το πελλετ (του καθαρού ξυλου) οτι θα καιγεται στις σόμπες χωρις πρόβλημα. Θα το δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρία καθως τωρα εχουν πλακώσει ζέστες και εχω μικρη καταναλωση καθως αναβω 1-2 την μερα


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #133698 από vag1234
electron κανε μας μερικά σχόλια για το 50-50 όσο αφορά την καύση και την στάχτη..

Είχαμε ζητήσει σαν ομάδα αξιολόγησης καάποια τσουβάλια να δοκιμάσουμε αλλά δεν παραλάβαμε ποτέ τίποτα!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #133706 από electron
Εχω κανει σχόλια, (δεν ξερω αν τα εχεις διαβάσει), το νεο 50-50 (στις κίτρινες σακούλες) είναι καλύτερο απο το προηγούμενο σε οτι άφορα την στάχτη, εννοώ οτι κάνει στάχτη σαν πουδρα σε αντίθεση με το προηγούμενο οπου εκανε λιγο ποιο σκληρή στάχτη με αποτελεσμα να μου τη μαζευει στην εστια.

Βεβαία οπως ειπα μολις δυνάμωσα λιγο τον αερα το πρόβλημα περιορίστηκε, το νεο πελλετ βλέπω οτι παει καλύτερα.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ