Pellets Τιμές σε Αθηνα

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122629 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Pellets Τιμές σε Αθηνα

theoilia έγραψε:

vag1234 έγραψε: Επειδή το δοκίμασα το πελλετ του carrefur μέχρι 3,50-3,80 € το τσουβάλι καλά είναι. Μου φαίνεται χειρότερο από το περσινό alpha wood...


Μην μιλάτε άσχημα για το Alpha Wood.Το alpha wood είναι το καλύτερο πέλλετ του πλανήτη,οι λέβητες και οι σόμπες σας φταίνε που δεν μπορούν να το κάψουν.

Δεν είπα οτι εχω προβλημα με το alpha , είπα οτι αυτο που πουλάνε τα carrefur ειναι χειρότερο απο το alpha βάση ευρημάτων το οποίο καιω απροβλημάτιστα .. Ακόμα και αυτο των carrefur όμως το καιω απροβλημάτιστα με την ανάλογη φθηνή τιμη ..

Ξεκόλληστε !!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122637 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Pellets Τιμές σε Αθηνα
φωκιωνα το 4 ηταν υποθεση αφου τοπχα αγορασει 3,5

το πελλετ του careffour για φετος δεν βλεπω να το ξαναδουμε στα 3 η 3,5
ηδη se ena careffour που περασα απ εξω το εξαιρουσαν απ την εκπτωση που ειχαν στα αλλα καυσιμα

οσο για το ιδιο ναι το εκαψα και το ξανακαιω απο χτες απο θερμογονο δειχνει ισοδυναμο μετο αμεκο και ισως και καλυτερο και σαφως χειροτερο απο το εγγερ και γκολντεν που δοκιμασα μεχρι τωρα και μολις τελειωσει θα δοκιμασω και το αλφα
αυτα σαν αισθηση περισσοτερο μια και δεν εκατσα ν ασχοληθω με μετρησεις ...απο σταχτη παντως μπολικη παχεια και κολλαει σ ολο τον θαλαμο ...ελπιζω να μην κολαει και στον ανεμιστηρα :)

εσυ βαγγελη για ποια ευρηματα εννοεις ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122645 από kyriazisg
Απαντήθηκε από kyriazisg στο θέμα Re:Pellets Τιμές σε Αθηνα

vag1234 έγραψε:

theoilia έγραψε:

vag1234 έγραψε: Επειδή το δοκίμασα το πελλετ του carrefur μέχρι 3,50-3,80 € το τσουβάλι καλά είναι. Μου φαίνεται χειρότερο από το περσινό alpha wood...


Μην μιλάτε άσχημα για το Alpha Wood.Το alpha wood είναι το καλύτερο πέλλετ του πλανήτη,οι λέβητες και οι σόμπες σας φταίνε που δεν μπορούν να το κάψουν.

Δεν είπα οτι εχω προβλημα με το alpha , είπα οτι αυτο που πουλάνε τα carrefur ειναι χειρότερο απο το alpha βάση ευρημάτων το οποίο καιω απροβλημάτιστα .. Ακόμα και αυτο των carrefur όμως το καιω απροβλημάτιστα με την ανάλογη φθηνή τιμη ..

Ξεκόλληστε !!!


Δεν έχω άποψη για το Alpha Wood γιατί δεν το έχω κάψει ποτέ , μόνο από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα από τους συμφορουμίτες .
Πάντως περιθώριο βελτίωσης ποιότητας προϊόντος / τιμής θεωρώ ότι μπορούν να πετύχουν οι Έλληνες παραγωγοί . Πολύ θα ήθελα να μην ψάχνω να κάψω το ξένο καύσιμο αλλά μόνο το εγχώριο . Είδωμεν .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122699 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Pellets Τιμές σε Αθηνα
τελικα 4,99 το bioenergy
και 5,19 το γκολντεν

αναρωτιεμαι ποιος θα διαλεξει το πρωτο

το ενα το ανεβασαν 15% και το αλλο 40% !!!!


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122711 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Pellets Τιμές σε Αθηνα

dimlyk έγραψε: φωκιωνα το 4 ηταν υποθεση αφου τοπχα αγορασει 3,5

το πελλετ του careffour για φετος δεν βλεπω να το ξαναδουμε στα 3 η 3,5
ηδη se ena careffour που περασα απ εξω το εξαιρουσαν απ την εκπτωση που ειχαν στα αλλα καυσιμα

οσο για το ιδιο ναι το εκαψα και το ξανακαιω απο χτες απο θερμογονο δειχνει ισοδυναμο μετο αμεκο και ισως και καλυτερο και σαφως χειροτερο απο το εγγερ και γκολντεν που δοκιμασα μεχρι τωρα και μολις τελειωσει θα δοκιμασω και το αλφα
αυτα σαν αισθηση περισσοτερο μια και δεν εκατσα ν ασχοληθω με μετρησεις ...απο σταχτη παντως μπολικη παχεια και κολλαει σ ολο τον θαλαμο ...ελπιζω να μην κολαει και στον ανεμιστηρα :)

εσυ βαγγελη για ποια ευρηματα εννοεις ?


Δημήτρη ως προς τη στάχτη και την θερμογόνο μου φάνηκε λίγο χειρότερο από το alphawood το περσινό..

Βέβαια να μην ξεχνάμε ότι το alpha wood το αγόρασα πέρσι τον φλεβάρη και μέχρι τον Νοέμβριο η υγρασία του είχε πέσει κάτω από 6%.. Έχει γίνει παξιμάδι. :)

Στο πέλλετ του carrefur μέτρησα υγρασία 9% και η στάχτη όπως είπες και εσύ ήταν αρκετά παχιά, κόλλαγε παντού και περισσότερη σαν ποσότητα..

Βέβαια αυτά τα ευρήματα στον δικό μου λέβητα δεν με προβληματίζουν αν η τιμή είναι καλή προς το πολύ καλή!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122719 από ανδρεου
Απαντήθηκε από ανδρεου στο θέμα Re:Pellets Τιμές σε Αθηνα
αυτά που έβαλα φώτο είναι αυτά που καίω τώρα , πιο τίμιο ειναι το technopellet αλλά οχι σταθερό στην ποιότητα (η δεύτερη παρτίδα αν και πιο λευκη δεν έμεινα ευχαριστιμενος)κοντα μου αυτα τα δυο εχω βρει με 4,5 ευρω
Το alfa Wood είναι τίμιο αλλά οχι τέλειο (και δεν βρίσκω κοντά μου) !

καιθα πάω Χαλάνδρι να πάρω αυτό που σύστησε ο φίλος με 4,40 Σέρβικο Pellet της AlfaPlam να δουμε τι πεζει!
το Carfoure δεν έχει πλέον με έκπτωση , το δοκίμασα καλούτσικο.......!για τα λεφτα του,

Ας έχουμε το νου μας να ενημερωνουμε για τυχόν ευκαιρίες , και να οργανωθούμε οι Αθηναιοι ;)
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ανδρεου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ