Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #324 από soholis

vasilisk έγραψε: και ειδες θερμογονο δυναμη που λεει? πανω απο 19,5MJ δηλαδη πανω αοπ 4650kcal το κιλο.


Μαλλον Ουκρανικο ραδιενεργο ειναι κι εχει τοσο μεγαλη θερμογονο :lol: :lol: :lol:

Πριν καιρο μιλωντας με εμπορο πελλετ του ειπα οτι θα φερω το επομενο καλοκαιρι φορτιο απο Ουκρανια και μου λεει .
- Πας καλα - το Ουκρανικο ειναι ραδιενεργο ( ελεω Τσερνομπιλ ) μη κανεις καμια βλακεια , αν ειναι για ολοκληρο φορτιο θα σου κανω εγω καλη προσφορα :blink: :blink: :blink:
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by soholis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #326 από vasilisk
ναι το ειχα γραψει και στο αλλο φορουμ αυτο το ραδιενεργο!!! :lol:
καποιος μεγαλεμπορας το ειχε αναφερει στην ανοιχτη διαβουλευση καποιου νομοσχεδιου.
απο εκει το ειχα ξεσηκωσει...
και εγραφε κι αλλα ομορφα εκει... περι εισαγωγων και πως να προστατευθουν τα "συμφεροντα" των "καταναλωτων" B)
και το βαπορι απο τον καναδα ακομη να φανει...
ενα αυτο κι ενα το ιπταμενος ολλανδος...
δυο πλοια φαντασματα ξερω πλεον....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #328 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

KERBEROS έγραψε:

IliasMAt έγραψε: Γειά και χαρά και από μένα.

Θα ήθελα να πω σε ότι αφορά την κατανάλωση πέλλετ που γράφουν πολλά παιδιά ότι το θέμα είναι τελείως υποκειμενικό και δεν βοηθάει να βγάλει κανένας συμπεράσματα αλλά μπερδεύει ακόμα περισσότερο τον απλό καταναλωτή και υποψήφιο αγοραστή.Σε καμιά μα σε καμιά περίπτωση δεν είναι καν ενδεικτική τιμή απόδοσης και νομίζω ότι είναι λάθος να την αναφέρουμε έτσι.

Θα πρέπει να αναφέρει ο καθένας περσινή κατανάλωση με πετρέλαιο, περσινές θερμοκρασίες θερμοστατών και να συγκρίνει με τα φετινά.

Οι θερμοστάτες πάντα στο 20-23 (20 τη νύχτα από τις 11 έως 7 το πρωί, μετά συνεχώς 22-23 β.) και πέρσι και φέτος. Ασφαλή συμπεράσματα μόνο στο τέλος της σεζόν (έκαιγα κάθε σεζόν 3300-3500 λ. πετρελαίου). Κατά προσέγκιση έχω τώρα οικονομία 40-45%.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #357 από xrygregory
καλησπερα και απο εμενα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #358 από xrygregory
περιμένω τον καινουργιο λεβητα μου froling p4 20kw για να σας γραψω τις εντυπωσεις μου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #363 από AIRDIMI
Γεια σας και απο μενα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.145 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ