Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #101644 από Pellet ZarisEcoEnergy
Απαντήθηκε από Pellet ZarisEcoEnergy στο θέμα Τιμές pellet

dimlyk έγραψε: Pellet ZarisEcoEnergy

1ον απο προσωπικη εμπειρια
2ον απο τα χαρακτηριστικα του 0,7 σταχτη πχ
3ον λογω τιμης ...συγκρινομενο παντα με αντιστοιχα πιστοποιημενα


Για την προσωπική σου εμπειρία δεν μπορω να εκφέρω γνώμη. Ούτε μπορω να πω τίποτα στους τόσους απογοητευμένους από το golden nuggets και το Schweighofer πελάτες μου. Παίζουν τόσοι πολλοί παράγοντες ρόλο, που είναι κρίμα να αδικούμε ένα κορυφαίο πέλλετ με βάση την προσωπική μας εμπειρία.

Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι το Ameco έχει δύο κορυφαίες πιστοποιήσεις (που δεν τις δίνει ο εμπορος της γειτονιάς), εχει στάχτη 0.6%, στην πράξη έχει υγρασία 6-7% και είναι το πέλλετ που έκανε τις περισσότερες πωλήσεις Πανελλαδικά την περσινή χρονιά.
Τέλος, η τιμή του είναι αυτή τη στιγμή χαμηλότερη (τουλάχιστον στο μαγαζί μας) απο τα περισσότερα άλλα πιστοποιημένα πέλλετ.

Πάντα φιλικά,
Γιώργος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #101645 από pelletsmarket

dimlyk έγραψε: το 5.45 kw που βρεθηκανε?
ουτε τιμη μας λες ουτε γιατι το θεωρεις κορυφη ?
απλα επειδη ειναι γερμανικο?
οι πινακες που διαβαζεις ειναι σχεδον πανομοιοτυποι στα πιστοποιημενα λευκα πελλετ
κι εχει και λιγο παραποανω υγρασια για να "βαραινει " :)

και ποια ειναι αυτη η νοοτροπια βρε stam?
προσωπικα εχω δοκιμασει μεχρι τωρα μονο πιστοποιημενα ρουμανικα και αυστριακα


Καλημέρα σας, είναι ωραίο και χρήσιμο που συζητάτε θέματα που αφορούν pellet, πιστοποιήσεις ,αποδόσεις κτλ. αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.Τα πιστοποιημένα λευκά pellet στον πίνακα που έχουν πάνω στη συσκευασία τους αναφέρουν σχετικά με την υγρασία οτι εχουν περίπου/κατα προσεγγιση 10%(πχ golden nuggets,schweighofer)σε αντίθεση με το german pellet που αναφέρει οτι έχει απο 7-9% υγρασία. :) .Τα νούμερα φυσικά δεν δικαιολογούν τα λεγομενά σας.Δεν το λέω ειρωνικά σε καμία περίπτωση απλά γιατί μου έκανε εντύπωση το ''βαραίνει'' που το χρησιμοποιούσαμε παλιά για τα χλωρά ξύλα και γιατί το όριο τους είναι 9% και όχι περισσότερο απο 10 % που έχουν πιστοποιημένα λευκά pellet.Φιλικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #101652 από dimlyk
Pellet ZarisEcoEnergy

για το αμεκο δεν θα αλλαξω αποψη ... μπορει να μην μου δημιουργησε ιδιαιτερα προβληματα
αλλα η αποδοση του ηταν αρκετα χαμηλοτερη ολων οσων δοκιμασα. (κι οχι μοννο εγω)
το οτι εκανε πολλες πωλησεις ειναι καθαρα θεμα δικτυου διαφημησης και μαρκετινγκ .
και φυσικα η συκριση που κανω δεν ειναι απολυτη αλλα σε σχεση με τα υπολοιπα7-8 που δοκιμασα εγω

οσο για τα πελλετ της σβαι ειδικα το γκολντεν ειμαι απο τους πρωτους που εξεφρασαν αποριες (αν και στην χρηση δεν ειχα προβληματα) διαβαζοντας ομως τα προβληματα των χρηστων εδω και τις διαφορες αναμεσα στις παρτιδες αναρωτιεται κανεις τελικα ποσο εγκυρες ειναι οι πιστοποιησεις ;)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #101654 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
εγω λεω να παρω golden nuggets αλλα ακομη ψαχνομαι λιγο για τιμες.. 2 τονους..βαρεθηκα να πειραματιζομαι και φετος με τα πελλετ. κανενα εξισου καλο;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #101656 από dimlyk
pelletsmarket

καλως ηρθες στην παρεα μας :)
ενας λογος που βρισκομαστε εδω εκτος του να λυνουμε τα προβληματα μας να ψαχνομαστε και αν συζηταμε για λεβητες και καυσιμα κλπ κλπ ειναι και να χαλαρωνουμε λιγο
για το συγκεκριμενο πελλετ δεν μπορω να εκφερω γνωμη μια και ακομα δεν το βρηκα καπου προχειρα να το δοκιμασω ...επιφυλασσομαι :)
για το "βαραινει" ...προφανως χαριτολογωντας το ειπα γιατι θυμηθηκα οτι και εγω και καποια αλλα μελη οσα σακουλακια ζυγισαμε (απο διαφορα πελλετ)ποτε δεν ηταν 15 κιλα αλλα παντα κατι λιγοτερο :)

καλο θα ηταν παντως οι φιλοι εμποροι περα απο την διαφημιση των προιοντων σας η την προσωπικη σας να δινατε περισσοτερα στοιχεια σχετικα με το αντικειμενο σας γενικοτερα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #101663 από pelletsmarket

dimlyk έγραψε: pelletsmarket

καλως ηρθες στην παρεα μας :)
ενας λογος που βρισκομαστε εδω εκτος του να λυνουμε τα προβληματα μας να ψαχνομαστε και αν συζηταμε για λεβητες και καυσιμα κλπ κλπ ειναι και να χαλαρωνουμε λιγο
για το συγκεκριμενο πελλετ δεν μπορω να εκφερω γνωμη μια και ακομα δεν το βρηκα καπου προχειρα να το δοκιμασω ...επιφυλασσομαι :)
για το "βαραινει" ...προφανως χαριτολογωντας το ειπα γιατι θυμηθηκα οτι και εγω και καποια αλλα μελη οσα σακουλακια ζυγισαμε (απο διαφορα πελλετ)ποτε δεν ηταν 15 κιλα αλλα παντα κατι λιγοτερο :)

καλο θα ηταν παντως οι φιλοι εμποροι περα απο την διαφημιση των προιοντων σας η την προσωπικη σας να δινατε περισσοτερα στοιχεια σχετικα με το αντικειμενο σας γενικοτερα :)


Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Παρακολουθούσα το forum και ενημερωνόμουν μέσα από αυτό από το ξεκίνημα του και επειδή έχει σπουδαίο υλικό για όλα τα θέματα ενέργειας συνεχίζω να το παρακολουθώ και να μαθαίνω και εγώ μέσα από τις δικές σας εμπειρίες (γιατί οτι και να μας πουν οι εταιρείες για μένα μετράει πάντα η άποψη του καταναλωτή) και ως έμπορος πλέον.Προσωπικά πιστεύω οτι κάποιες μάρκες pellet ειναι τόσο γνωστές πλεόν σε όλα τα μέλη του forum που όσο και να τις διαφημίσουμε εμείς δεν θα αλλάξει κάτι γιατί οι περισσότεροι τις έχουν δοκιμάσει και ξέρουν τι θα επιλέξουν.Αν βρίσκεστε στη Θεσσαλονίκη θα χαρώ πολύ να σας δώσω το προιόν να το δοκιμάσετε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.356 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ