Invicta Minos by alex_nous

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128874 από alex_nous
Invicta Minos by alex_nous δημιουργήθηκε από alex_nous
Επανέρχομαι μετά από καιρό για να παρουσιάσω μια ακόμη εγκατάσταση στο σπίτι ενός φίλου. Πρόκειται για το Minos 14kw. Η εγκατάσταση έπρεπε να γίνει το πολύ σε 2 μέρες από εμένα και το φιλαράκι και δυστυχώς δεν είχαμε την πολυτέλεια του χρόνου να δοκιμάσω νέα υλικά όπως το izol. Οπότε έγινε με τον παραδοσιακό τρόπο με βασικό γνώμονα την οικονομία στο κόστος εγκατάστασης και φυσικά την ταχύτητα. Υπήρχε ήδη αναμονή και εγκατεστημένη καμινάδα οπότε αυτό περιόριζε κατά πολύ την δουλειά. Ακολουθούν οι φωτογραφίες.











Το τελικό αποτέλεσμα είναι ένα... οικονομική θέρμανση!
Η εγκατάσταση έγινε λίγο πριν τα Χριστούγεννα και το τζάκι εδώ και ενάμιση μήνα λειτουργεί απολύτως ικανοποιητικά. Άλλη μια οικογένεια ζεστάθηκε χάρη στη βοήθεια του φόρουμ και των πολύτιμων γνώσεων που μας μετέφεραν συμφορουμίτες.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by alex_nous.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128921 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Invicta Minos by alex_nous
Μπράβο Αλέξανδρε, πολύ γρήγορη και πολύ σωστή εγκατάσταση. Το τελικό αποτέλεσμα είναι και πολύ όμορφο.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128939 από kiko73
Απαντήθηκε από kiko73 στο θέμα Invicta Minos by alex_nous
Μπραβο παιδια ωραια δουλεια!

Ποσο κοστισε συνολικα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128959 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Invicta Minos by alex_nous
@alex_nous,
Όταν συνταξιοδοτηθείς αν σου παρουσιαστεί το δίλημα "Φωτογράφος ή εγκαταστάτης ενεργειακών foyer"
Να διαλέξεις το δεύτερο
:woohoo: :silly: :lol: :cheer: :P

ΥΓ τα συγχαρητήρια και από εμένα για την γρήγορη και καλή δουλειά (αλλά την κακία μου δε κρατήθηκα να μη τη γράψω....Ελπίζω να με συγχωρέσεις :) )


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128980 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Invicta Minos by alex_nous
Ευτυχώς που δεν τράβηξα εγώ τις φωτογραφίες. Τις τράβηξε το φιλαράκι και μου τις έστειλε πριν λίγες μέρες γι'αυτό άργησα και την παρουσίαση. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Το κόστος τώρα είναι περίπου 300-350 ευρώ τα υλικά (καμινάδες-γυψοσανίδες-περσίδες-κλπ) αν δεν κάνω λάθος και η εστία που έχει αυτή τη στιγμή 300 σε προσφορά την είχαμε πάρει 420 ή 430. Οι τιμές με επιφύλαξη μια και δεν τα πλήρωσα εγώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ