Invicta Foyer 700 Grande Vision by skra

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #98601 από Nicol
Απαντήθηκε από Nicol στο θέμα Invicta Foyer 700 Grande Vision by skra
Skra, το τζακι σου είναι τέλειο, καλορίζικο! Κάπως έτσι φαντάζομαι να είναι και το δικό μου, με το καλό ! Την Δευτέρα έρχονται για εγκατάσταση . Θα μπορούσες να βάλεις μια φωτό με το τελικό αποτέλεσμα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #98654 από skra
Απαντήθηκε από skra στο θέμα Invicta Foyer 700 Grande Vision by skra

Nicol έγραψε: Καλησπέρα σας, έχω μια ερώτηση, ο τεχνικός μου είπε ότι θα βγάλει σωλήνα για εξωτερικό αέρα στη φωλιά της συρομενης μπαλκονόπορτας ( χωνευτή), χωρίς να το περάσει τελείως έξω στο μπαλκόνι. Μου είπε ότι ο αέρας μεταξύ των 2 τοίχων είναι φρέσκος αέρας που ανανεώνεται συνέχεια , οπότε δεν χρειάζεται να κάνει τρύπα στο εξωτερικό τοιχο. Να επιμένω να βγάλει σωλήνα τελείως έξω στο μπαλκόνι, η με καλύπτει η λυση του τζακά ; Ευχαριστω.


Καλημέρα,
Γνώμη μου με τα απλά που καταλαβαίνω πως ίσως θα είναι καλύτερα να βγει τελείως έξω,
απλά θα πρέπει να σκεφτεί μήπως εμποδίζει το άνοιγμα της πόρτας.
Ακόμα και να βγεί ο σωλήνας ανάμεσα στους τοίχους, πόσο φρέσκο αέρα θα έχει ( βάλε πως θα υπάρχει και κάποια μόνωση) αν το συγκρίνουμε με την τελείως εξωτερική τρύπα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #98655 από skra
Απαντήθηκε από skra στο θέμα Invicta Foyer 700 Grande Vision by skra

Nicol έγραψε: Skra, το τζακι σου είναι τέλειο, καλορίζικο! Κάπως έτσι φαντάζομαι να είναι και το δικό μου, με το καλό ! Την Δευτέρα έρχονται για εγκατάσταση . Θα μπορούσες να βάλεις μια φωτό με το τελικό αποτέλεσμα;


Το τελικό αποτέλεσμα σε λίγες μέρες, επειδή γίνεται γενική ανακαίνιση στο σπίτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #98752 από vag990
Απαντήθηκε από vag990 στο θέμα Invicta Foyer 700 Grande Vision by skra

Nicol έγραψε: Καλησπέρα σας, έχω μια ερώτηση, ο τεχνικός μου είπε ότι θα βγάλει σωλήνα για εξωτερικό αέρα στη φωλιά της συρομενης μπαλκονόπορτας ( χωνευτή), χωρίς να το περάσει τελείως έξω στο μπαλκόνι. Μου είπε ότι ο αέρας μεταξύ των 2 τοίχων είναι φρέσκος αέρας που ανανεώνεται συνέχεια , οπότε δεν χρειάζεται να κάνει τρύπα στο εξωτερικό τοιχο. Να επιμένω να βγάλει σωλήνα τελείως έξω στο μπαλκόνι, η με καλύπτει η λυση του τζακά ; Ευχαριστω.


Αν σου εξηγήσει επαρκώς πώς ανανεώνεται ο αέρας όταν είναι κλειστές οι μπαλκονόπορτες, κάντο έτσι. :)
Αν όχι, ας βάλει την σωλήνα έως τον πρώτο τοίχο και πες του να ανοίξει άλλη μια τρύπα στον εξωτερικό τοίχο , όπου θα τοποθετήσεις την περσίδα, χωρίς να τις ενώσει μεταξύ τους.
Με αυτόν τον τρόπο βέβαια θα ακυρώσεις την όποια εξωτερική μόνωση έχει ο τοίχος σου μιας και θα εισάγεις νωπό και άρα κρύο αέρα ανάμεσα στις δυο τοιχοποιίες.
Καλύτερα ψάξε για τρίτη λύση.
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by vag990.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111461 από skra
Απαντήθηκε από skra στο θέμα Invicta Foyer 700 Grande Vision by skra
Καλημέρα,
Παραθέτω και 2 τελικές φώτο από το τελικό αποτέλεσμα μετά από βαψίματα, ράφια κλπ.



Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111467 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Invicta Foyer 700 Grande Vision by skra
Απλά πανέμορφο! Συγχαρητήρια και καλές ζέστες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.482 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ